reklam alanı

Didim’de kaçak yapılara göz yumulmadı


Didim Belediyesi tarafından kıyı kenar çizgisini ihlal eden bir yapının yıkım işlemi gerçekleşti. Didim Belediyesi ilçe genelindeki kaçak yapılara geçit vermedi. Didim Belediyesi ekipleri İlçemiz Mersindere Mahallesi

 Paylaş


Didim Belediyesi tarafından kıyı kenar çizgisini ihlal eden bir yapının yıkım işlemi gerçekleşti.
Didim Belediyesi ilçe genelindeki kaçak yapılara geçit vermedi. Didim Belediyesi ekipleri İlçemiz Mersindere Mahallesi sınırları içerisinde bulunan, kıyı kenar çizgisini ihlal eden yapıları yıktı. Deniz kenarına sıfır olarak yapılan ve içerisinde konteynerların bulunduğu kaçak yapılar Didim Belediyesi’ne ait iş makineleri yardımıyla yıkıldı ve söküm işlemleri gerçekleştirildi.
Yıkım işlemi esnasında Emniyet güçleri ve Didim Belediyesi Zabıta Müdürlüğüne bağlı ekipler hazır bulundu.
Didim Kamuoyunda İkiz Kuleler olarak bilinen binaların sahibi olan şirket tarafından yapılan kaçak yapıların, yıkımı sırasında, şirket sahipleri ve elemanları görevli belediye personeline saldırdı.
Didim Belediyesi Zabıta Müdürü ve Zabıta Personellerine saldırılar gerçekleştirilirken, Emniyet güçleri saldırıyı gerçekleştiren şirket sahibi ve elemanlarını kelepçeleyerek gözaltına aldı. Zabıta Müdürü Murat Hacıfettahoğlu ile bazı zabıta personelleri olayla ilgili şikayetçi oldu.
Bölgedeki Kaçak yapılar Didim Belediyesi’ne ait iş makineleri tarafından tamamen yıkılarak kaldırıldı!