Ergun Korkmaz

Tüm Yazıları


Didim’de gözden kaçanlar

  • 13 Ağustos 2018 Pazartesi


KÖPEK BALIĞI DİDİM SAHİLLERİNE GELİRSE NE OLUR?

Didim’in bütün sorunları çözüldüğü için, belediye meclis toplantısı boş gündemle toplandı. Belediye meclisi boş gündemle toplanınca, boş meclis üyeleri meclisin suyunu çıkardılar. Bir tanesi yakın akrabalarının “Mehmet ve Ayşe Sümer” isimlerinin adlarının parka verilmesini istemiş. Biri de, “Ege Denizinde görülen köpek balığı Didim sahillerine gelirse ne tür önlem alınacak” diye sormuş. Ne diyelim, boş meclis üyelerinin, boş boş konuşmasına ne yazsak boş. Yakında yerel seçimler var, Yeniden meclis üyesi olabilmek için, bu meclis üyeleri kendilerini köpek balığı’nın yaptığının kat kat fazlasını yaparlar. Rakiplerini yer parçalarlar. Meclise seçildi mi, hepsinin yaptığı gördüğünüz gibi “GEY(İK) MUHABBETİ” Demek ki bu meclis üyeleri, Didim’in bütün sorunlarını çözmüş ki, Belediye meclis gündemine yazacak bir sorun bulamamışlar. Sorunsuz ve gündemsiz toplanan belediye meclisini cani gönülden kutluyorum(!) İktidarıyla, muhalefetiyle çook çalışkan meclis üyelerine, Didim halkı kurban olsun. Kurban Bayramları da şimdiden kutlu olsun...

* * * * *
DEĞİŞİM DEDİĞİN BÖYLE OLUR (!)

H. Erbaş’daki değişimi anlamış değilim. AK Parti İlçe Başkanıyken “Didim Cemevi yıkılsın diye tahliye emri” göndertiyordu. Ticaret Odası başkanı olunca, “Didim Cemevi yıkılmasın” diye heyet halinde imza veriyor. Takiye değil de nedir? Yoranlı Kamacı’da, Belediye Başkanlığı seçim döneminde, “cemevi’nin tapusunu vermeye söz verdi.” Başkan olduktan sonra verdiği sözü yerine getiremedi, Cemevi ile ters düştü, Cemevi üyeleri belediye önünde protesto gösterisi yaptı. Şimdi H. Erbaş gibi o da “Didim Cemevi yıkılmasın” diye imza atıyor. Zamanında Cemevi’ni yıkmak isteyenler, söz verip sözünü yiyenler. Yerel seçim öncesi imza için sıraya girmiş imza atıp, basına ve sosyal medya da poz veriyorlar. Bunların attıkları imzalara, sözde yaptıkları seviyesiz siyasete inanan var mı?

* * * * *
Didim AK Parti de­le­ge­le­ri­nin için de, FETÖ'cular vardı, ne oldu?

Gerçekse Hesabı Kim Soracak? diye haber yaptık. 19 Aralık 2017 günü İlçe Baş­kan Aday aday­lı­ğı­nı açık­larken Hasan Eker “Parti için­de­ki çe­kiş­me­ler­den bah­se­de­rek ge­rek­li mu­ha­le­fe­ti yap­ma­dı­ğı­nı ve bazı parti de­le­ge­le­ri­nin FETÖ'cü ol­duk­la­rı­nı” söy­le­mişti. Eker, ancak FETÖ'cü­le­rin isim­le­ri­ni ver­me­mişti. biz de gazetemize “Önü­müz­de­ki gün­ler­de bu FETÖ'cü­le­rin isim­le­ri­nin sav­cı­lı­ğa ve gü­ven­lik güç­le­ri­ne ver­me­si bek­le­ni­yor.” diye de haberimize yazmıştık. Hasan Eker “Parti de­le­ge­le­ri­nin FETÖ'cü ol­duk­la­rı­nı” idida ettikleri kişileri savcılığa verdiğini sanmıyorum. Hasan Eker laf ola beri gele birilerini suçluyor, Hem de FETÖ’cü diye. Yaptığı asılsız suçlamadan sorumlu olmuyor. Didim AK Parti Teşkilatı bu açıklamayı duymamazlığa geliyor. Didim Cumhuriyet Savcılığı herhangi bir işlem başlatıp başlatmadığı konusunda bir bilgimiz yok. Aradan 9 ay geçmiş bu konuda bir ses duymadık. Mavi Didim Gazetesinde haber yada köşe yazılarında, böyle açık açık değil, birileri hakkında küçük bir imada bulunsak, emniyette anında ifade veriyoruz. Basın özgürlüğü, kişinin siyasi görüşüne göre mi uygulanıyor?
* * * * * *