Didim’de Basketbol Ayağa Kalkıyor


Geçtiğimiz yıl kurulan Didim Basketbol Spor kulübü 70 lisanslı sporcu ile yeniden çalışmalarına başladı. 5-8 yaş öğrenme ve oyun gurubu, 9-10 yaş mini basket gurup ve 11-14 yaş basket öğrenme ve takım gubu ile 15-

 Paylaş


Geçtiğimiz yıl kurulan Didim Basketbol Spor kulübü 70 lisanslı sporcu ile yeniden çalışmalarına başladı.
5-8 yaş öğrenme ve oyun gurubu, 9-10 yaş mini basket gurup ve 11-14 yaş basket öğrenme ve takım gubu ile 15-18 yaş Yıldız ve genç gurubu olarak çalışmalarına başlayan kulüp Didim Atatürk Kapalı Spor Salonunda hafta sonralı çalışmalarını sürdürüyor.
Avukat Ahmet Sipahioğlu danışmanlığında kurulan ve başkanlığını Karşıyaka ve Ankaragücü Basketbol kulüplerinde basket oynayan Zafer Yapar’ın yaptığı kulübe, antrenör olarak Karşıyaka spor kulübü altyapı antrenörlüğünü yapan eski basketbolcu Mesut Demir ve Ege Üniversitesi Basketbol Antrenörlüğü bölümünden ve halen aktif olarak basket oynayan Hakim Asilkan getirildi.
Amaçlarını Didim’de basket sporunu sevdirmek ve profesyonel basketbolcular yetiştirmek olduğunu belirten Zafer Yapar amaçlarının Didim’deki yetenekleri ortaya çıkarmak ve üst liglerin kadrolarına buradan basketçi yetiştirmek olduğunu belirtti.
Kulüpten lisanslı 70 basketbolcu arasında şu anda yıldız takımlarda oynayacak yetenekte gençler bulunduğunu ve amaçlarının bu gençleri daha üst seviyeler çıkarmak, takım olarak Bölgesel liglerde Didim Basketbol Spor kulübü adına karşılaşmalara çıkmak olduğunu belirtti.
Hafta sonu verilen eğitimlerde şu anda 4 gurup olarak çalışma yaptıklarını, kapalı spor salonunda kendilerine ayrılan zamanın şimdilik yeterli olsa da daha uzun antrenman saatlerine çıkmak istediklerini belirten kulübün avukatı ve hukuk danışmanı Ahmet Sipahioğlu, kendisinin de eski bir basketbolcu olduğunu 33 yıldır Didim’de yaşayan bir basketbol sever olarak, Didim’den genç yetenekleri yetiştirmeyi amaçladıklarını, ve ailerlerden gördükleri ilgiden de memnun olduklarını belirtti.

Geçtiğ