Didim’de Basketbol Atağı Başlatıldı


Didim Basketbol Kulübü önümüzdeki günlerde  Aydın Bölgesel Altyapı takımlarının müsabakalarına  katılmak için sıkı çalışıyor. 5-8 yaş öğrenme ve oyun gurubu, 9-10 yaş mini basket gurup ve 11-14 ya

 Paylaş


Didim Basketbol Kulübü önümüzdeki günlerde Aydın Bölgesel Altyapı takımlarının müsabakalarına katılmak için sıkı çalışıyor.
5-8 yaş öğrenme ve oyun gurubu, 9-10 yaş mini basket gurup ve 11-14 yaş basket öğrenme ve takım ile 15-18 yaş Yıldız ve genç gurubu olarak çalışmalarını Didim Atatürk Kapalı Spor Salonunda hafta sonralı sürdürüyor.
Başkanlığını Karşıyaka ve Ankaragücü Basketbol kulüplerinde basket oynayan Zafer Yapar’ın yaptığı kulüpte, antrenör olarak Karşıyakaspor kulübü altyapı antrenörlüğünü yapan eski basketbolcu Mesut Demir ve Ege Üniversitesi Basketbol Antrenörlüğü bölümünden ve halen aktif olarak basket oynayan Hakim Asilkan görev yapıyor.
Avukat Ahmet Sipahioğlu danışmanlığını yaptığı kulübün amacının Didim’de basket sporunu sevdirmek ve profesyonel basketbolcular yetiştirmek, Didim’deki yetenekleri ortaya çıkarmak ve üst liglerin kadrolarına buradan basketçi yetiştirmek olduğunu belirtiliyor.
Kulüpten lisanslı 100 kadar basketbolcu arasında şu anda yıldız takımlarda oynayacak yetenekte gençler bulunduğunu ve amaçlarının bu gençleri daha üst seviyeler çıkarmak, takım olarak Bölgesel liglerde Didim Basketbol Spor kulübü adına karşılaşmalara çıkmak olduğunu belirten Av. Sipahioğlu, basketbol sporunun gelişmesi için Didim’in daha kompleks bir salona ihtiyaç duyulduğunu, şu ana kadar yapılan görüşmeler ve katılacakları müsabakaların ardından bir çok kulübün Didim’e gelmek istediğini ancak mevcut salonun yeterli olmadığını da belirtti.
Didim’de okul bahçelerinde standartlara pekte uymayan potalar olmasına rağmen Didim’de açık ve kapalı çok sayıda basketbol sahası yapılmasını da isteyen, Sipahiğoğlu basketbolun çocuklar ve gençlerin hem vücut iskelet yapılarının düzgün olmasına hem sosyalleşmelerine ve takım ruhu kazanılmasına önayak oluyor.
Kendisi de basketbolcu olan Sipahioğlu kulüplerinde antrenmana çıkan gençlerdeki değişimin hemen göz çarptığını, hedefi daha büyük takımlara gitmek isteyen gençlerin disiplinli bir şekilde antrenmanlara geldiğini ve bilgisayarda oyun oynamak yerine TV’den NBA\ EuroLig kanallarından basketbol maçlarını izlemeye başladıklarını gözlemlediğini de belirtti.
“Önümüzdeki ay içinde U-11 ve U12 takımlarının Aydın bölgesel altyapı takımları maçlarına çıkacağız, diğer takımları izleme fırsatı buldum. Didim Basketbol kulübündeki sporcularının bu müsabakalardan başarıyla döneceklerinden eminim. Biraz destek olunsa Ege bölgesinde bir çok takımdan iyi olduğumuzu görülecektir “ diyen Ahmet Sipahioğlu kendisinin de eski bir basketbolcu olduğunu 33 yıldır Didim’de yaşayan bir basketbol sever olarak, Didim’den genç yetenekleri yetiştirmeyi amaçladıklarını, ve ailelerden gördükleri ilgiden de memnun olduklarını belirtti.


Didim Ba