reklam alanı

Didim’de arabalı sinema gecesi keyfi yaşandı


Didim Belediyesi babalar günü dolayısıyla “Arabalı Sinema Gecesi” düzenledi. Düzenlenen geceye Didim Belediye Başkanı Ahmet Deniz Atabay, Başkan Yardımcıları Öznur Gündoğdu, Yusuf Deveci, Zeynel Şener ve bazı be

 Paylaş


Didim Belediyesi babalar günü dolayısıyla “Arabalı Sinema Gecesi” düzenledi.

Düzenlenen geceye Didim Belediye Başkanı Ahmet Deniz Atabay, Başkan Yardımcıları Öznur Gündoğdu, Yusuf Deveci, Zeynel Şener ve bazı belediye meclis üyeleri, CHP İlçe Başkanı Nurettin Koçak ve çok sayıda Didimli katıldı.
Didim Belediyesi personelleri tarafından etkinliğe gelen vatandaşlara mısır ve gazoz ikram edilirken, arabasıyla gelen vatandaşlara Akköy Tıbbi Aromatik Bitkiler ve Süs Bitkileri Fidanlığında yetiştirilen lavantalardan yapılan araba kokuları dağıtıldı.
Cumhuriyet Meydanın arkasında bulunan park yerinde gerçekleşen sinema gecesinde 2019 yılında vizyona giren, baş rollerini Aras Bulut İynemli, Nisa Sofiya Aksongur, Deniz Baysal‘ın oynadığı ”7. Koğuştaki Mucize” adlı film gösterildi.
“Salgının devam ettiğini unutmayalım”
Etkinlik öncesi konuşma yapan Başkan Atabay, Didim’de ilk defa arabalı sinema organizasyonunun gerçekleştiğini belirterek “Dünya genelinde var olan bütün virüsleri topladığımız zaman ağırlığı bir gram olmayan virüs hayatımızı değiştirdi. Alkış yerine korna, el sallama yerine selektör yapıyoruz. Ama insanoğlunun özelliğidir. Değişen her duruma adapte olur. Salgının devam ettiğini unutmayalım. Salgından korkmayalım. Sadece salgının bittiğini düşünerek bütün önlemleri bırakırsak işte o zaman korkunç sona gideriz. Herkesten ricam sosyal alanlarda sosyal mesafeyi koruyalım. Maskelerimizi takalım, el sıkışmayalım ve çocuklarımızın geleceği için uzmanların söylediği bütün uyarılara dikkat edelim” ifadeleri ile gelen vatandaşlara uyarılar da bulundu.
“Hem annelik hem de babalık yapan annelerimizi de kutluyorum”
Atabay, bütün babaların babalar gününü kutlayarak “Çocuklarına hem annelik hem de babalık yapan annelerimizi de kutluyorum. Hatta annelerimize daha fazla değer verilmesi gerektiğini düşünüyorum. Toplumumuzda medeni bir şekilde yaşayarak kadın şiddetine de son verilmesini istiyorum” dedi.


Didim, Be