Didim CHP 96.yılını coşku ile kutladı


Didim CHP İlçe Örgütü kuruluşunun 96.yılını Belediye Parkında bulunan amfi tiyatroda kutladı. Etkinliğe CHP İl Yöneticisi Okan Kılıç, CHP İlçe Yöneticisi Evrim Yavuz, CHP Kadın Kolları Başkan vekili Arzu Kurt,

 Paylaş


Didim CHP İlçe Örgütü kuruluşunun 96.yılını Belediye Parkında bulunan amfi tiyatroda kutladı.

Etkinliğe CHP İl Yöneticisi Okan Kılıç, CHP İlçe Yöneticisi Evrim Yavuz, CHP Kadın Kolları Başkan vekili Arzu Kurt, CHP Gençlik Kolları Başkanı Süleyman Çulha, Didim Belediye Başkan Yardımcısı Yusuf Deveci, Didim Belediye Meclis Üyeleri ve partililer katıldı. Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan etkinlik konuşmalarla devam etti.
Etkinlikte konuşma yapan CHP Aydın İl Sekreteri Okan Kılıç “Mustafa Kemal Atatürk’ün bizlere emanet ettiği koca çınar Cumhuriyet Halk Partisi’nin 96.yılı kutlu olsun. Bir çok parti tarihin tozlu sayfalarında yerini aldı ve isimleri bile unutuldu. Tıpkı 17 yıldır ülkeyi yöneten AKP’nin de ileride tarihin tozlu sayfalarında yer alacağı gibi.
Genel başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’nun Aydın programında en görkemli karşılamayı Didim Halkı yaptı. Hepinize teşekkür ediyorum” dedi.
“CHP umudun adıdır”
CHP İlçe Başkanı Nurettin Koçak’ın cenaze nedeniyle katılamadığı etkinlikte İlçe Yöneticisi Evrim Yavuz CHP’nin kuruluş tarihini anlatarak konuşmasına başladı. Yavuz “Mustafa Kemal Atatürk, benim iki büyük eserim var bunlardan birisi Türkiye Cumhuriyeti diğeri ise Cumhuriyet Halk Partisidir, sözüyle bizlere emanet etmiştir. Geldiğimiz süreçte CHP tarihsel mirası ve birleştirici gücü ile yoluna devam etmektedir. Cumhuriyet Halk Partisi bugünün ve yarının partisidir, umudun adıdır. Siyasi bir parti olmanın ötesinde savaş meydanlarında kurulmuş, milli mücadeleyi vermiş olan ve bunun devamında Cumhuriyetin ,devrimlerin hayata geçirilmesinde önemli rol üstlenmiş, demokrasinin tesisi için mücadelesini sürdüren bir siyasi partidir” dedi.
Konuşmaların ardından Didim Halk Oyunları Topluluğu (DAHOT) halk oyunları gösterisi sergiledi. Ardından Didim’in yerli sanatçılarından olan Soner Coşkun sahne aldı. Etkinlik geç saatlere kadar devam etti.

Didim, CH