Didim Belediyespor Yoluna Devam Ediyor


10 Temmuz Çarşamba günü Didim Belediyespor Kulüp Başkanı Bedri Altıntaş, son günlerde Didim gündeminde yer alan spor kulüplerinin birleşmesi ve Didim Belediyesporun kapanması ile ilgili basın açıklamasında bulundu.

 Paylaş


10 Temmuz Çarşamba günü Didim Belediyespor Kulüp Başkanı Bedri Altıntaş, son günlerde Didim gündeminde yer alan spor kulüplerinin birleşmesi ve Didim Belediyesporun kapanması ile ilgili basın açıklamasında bulundu.

Altıntaş “Didim’de 6 tane spor kulübü bulunmakta. Bunlar 2.amatör, 1.amatör ve süper amatör gruplar. Belediye başkanımızın 2014’de seçilmesi ile beraber biz de aynı Didim Belediye spor kulüp başkanı olduk. 2015 yılında 30.yılını kutladığımız Belediyesporun, spor kulüpleri bir araya gelsin birleşsin ve belediye ibaresini kaldıralım. Bunun amacı şuydu; bizde ne zaman gidip esnafı ya da iş adamlarını ziyarete gittiğimizde, yaptığımız etkinliklerde sponsor bulma noktasın belediye yapsın söylemler ile karşılaşıyoruz. “
Bal Liginde Olmamız Lüks
“Bizim bal liginde olmamız biraz lüks. Bunun nedeni de altyapıların zayıf olmasından kaynaklı çok ciddi paraların harcandı. Dışarıdan yaptığımız transferlere verdiğimiz paralarla 5 yıldır Didim’e çok fazla tesis kazandırır, altyapıya da çok önem verirdi. Biz ilk geldiğimizde 3.lige çıkmak için iddiada bulunduk. Ama biz 3.lige çıkıp, profesyonel takım olsak dahi burada ki tesislerde maç yapamıyoruz. Yetersiz geliyor.
Birleşip Altyapıya Önem Verin
Belediye Başkanı Ahmet Deniz Atabay’ın birleşin diye talebi oldu. Bütün kulüplerin birleşmesiyle, güçlü bir yönetim kadrosuyla, altyapıya önem verelim ve bizde belediye olarak katkımızı sunalım şeklinde isteği oldu.
Spor kulüplerinin yöneticileriyle toplanarak birleşme talebini dile getirdik. Didim Belediyespor 18-19 branşta faaliyet gösteriyor. 600’ün üzerinde lisanslı sporcu var. Geçmişi ve tarihi olan bir kulübün tercih edilmesini sunduk. Ama Didimspor’un birleşme noktasında tek çekindiği konu Belediyesporun borcunun olması. Bu sebepten kaynaklı birleşme olmadı. Elbette birlikte olmak daha güçlü bir takımın ortaya çıkmasına neden olurdu ama olmadı.
3-4 Yıl Şampiyonluk Beklemeyin
Didim’de yaşayanlar bizden 3-4 yıl şampiyonluk ya da BAL ligine çıkmamızı beklemesin. Biz burada birleşmiş olsaydık da bu kararı almıştık. Biz burada harcadığımız paralarla çok daha verimli tesisler yapardık, altyapıda oyuncular yetiştirirdik ve önümüzde ki yıl daha iyi yerlerde olurduk. Ama durum böyleyken bizim 5 yıllık kaybımız oldu. Nedeni de bizim bilgi eksikliğimizden, tecrübesizliğimizden ve hırsımızdan kaynaklı oldu. Önümüzde ki aylarda Belediyespor olarak olağanüstü genel kurul yapacağız ve Didim Belediyespor değil Didimspor 1985 olarak isim değişikliği yapacağız.

10, Temmu