Didim Belediyespor Öksüz Kalacak


Didim Belediyespor Yönetim Kurulu 1 Haziran’da yapılmasına karar verdikleri genel kurulda aday olmadıklarını açıkladı. Didim Atatürk Stadyumunda kulüp odasında düzenlenen basın toplantısında genel kurul kararı ald

 Paylaş


Didim Belediyespor Yönetim Kurulu 1 Haziran’da yapılmasına karar verdikleri genel kurulda aday olmadıklarını açıkladı.
Didim Atatürk Stadyumunda kulüp odasında düzenlenen basın toplantısında genel kurul kararı aldıklarını açıklayan yönetim kurulu üyeleri BAL’a çıkan takımın önünün açılması ve daha iyi yapabilecek Didimlilerin takıma sahip çıkacağına inandıklarını söylediler.
Kulüp Başkanı Cezmi Arslan ve yönetim kurulu üyeleri Evren Ermurat ve Halil İbrahim Hacer’in hazır bulunduğu basın toplantısında aldıkları kararı Belediye Başkanı Deniz Atabay’a da ilettiklerini ve başkan Atabay’ın bu ayrılmalarını istememesine rağmen, aldıkları kararı uygulayacaklarını söylemeleri üzerine, “başkanın bu takım yönetimsiz kalmaz ancak sizinle devam etseydi çok sevinirdim” diyerek takıma sahip çıkacak olmasında da memnun olduklarını belirttiler.
Didim Belediyespor Kulüp Başkanı Cezmi Ersöz Yönetim kurulu adına yaptığı açıklamasında: “ 27 Aralık 2016 tarihinde olağanüstü genel kurulda yönetime seçildik, Didim Belediyespor için elimizden gelem maddi ve manevi her şeyi yaptık, ancak ilk sene 2016-2017 sezonunda bir alt lige düştük.
Düştüğü yerden kaldırmak için elimizden geleni yaptık büyük çabalarla gerek tesisleşme anlamında gerek finansal açıdan büyük çaba sarf ettik. Tesisleşme anlamında dev bir adım attık ve bununla birlikte 2017-2018 sezonunda tekrar şampiyon olduk.
Didim Belediyespor’umuzun gerek tesisleşme başarıları gerekse sportif başarıları için daha çok çaba sarf etmek gerektiğinin bilincindeyiz. 10 Mayıs günü yaptığımız yönetim kurulu toplantımızda 1 HAzira 2018 günü genel kurul karaı aldık ve yeni oluşumda olmama kararı aldık. Bu kararımızı sizin aracılığınız ile kamu oyuna duyuruyoruz.
Bu kararı almamızın nedeni çok sevdiğimiz Didim Belediyespor’un hak ettiği yere gelebilmesi içindir. Bir buçuk senelik zorlu sezonun ardından bizden desteğini esirgemeyen taraftarlarımız başta olma üzere Belediye Başkanımız Deniz Atabay’a, Kaymakamımız Mehmet Türköz’e Didimli işadamlarımıza ve basın mensuplarına çok teşekkür ederiz.
Bu aldığımız kararın Didim’e ve Didim Belediyespor’a tesisleşme ve sportif alanda büyük katkı koymasını umuyor, yeni yönetime başarılar diliyoruz” dedi.
Başkan Cezmi Arslan, basın mensuplarının başarı ile giderken neden bırakıyorsunuz? Sorusuna Bizler Didim Belediyespor aşığıyız, bundan sonra elimizden gelen desteği vereceğiz ancak zorlu bir lige başlarken daha iyisini yapabilecek insanların bu işe sahip çıkmalarının önünü kesmek istemiyoruz. Yorulduk ve bu yorgunlukla başarılı olamayabiliriz” cevabını verdi.

Didim, Belediyespor, Yönetim, Kurulu, 1, Ha