Didim Belediyespor Genel Kurulunu Yaptı


Bedri Altıntaş Yeniden Başkan Geçtiğimiz yıl 8 Haziran 2018 yapılan genel kurulla lige başlayan Didim Belediyespor ikinci yarıya başlamadan olağanüstü genel kurul  çağrısı yaptı. İkinci toplantı olduğu iç

 Paylaş


Bedri Altıntaş Yeniden Başkan
Geçtiğimiz yıl 8 Haziran 2018 yapılan genel kurulla lige başlayan Didim Belediyespor ikinci yarıya başlamadan olağanüstü genel kurul çağrısı yaptı.
İkinci toplantı olduğu için çoğunluğa bakılmaksızın toplanması gerek genel kurul dün (9 Ocak 2018) yapılan genel kurula eski yönetimden Yedeklerden Hakan Gürsoy dışında kimse gelmedi.
Genel Kurul ilan edilen gündemle başladı ve Divan Başkanlığına Ahmet Eren katip üyelikleredeNEvzat Kafadaroğlu ve Azizi Çıtır seçildi. Saygı duruşu ve İstiklal Marşın ın okunmasının ardından faaliyet raporu Hakan Güsroy tarafından okundu.
Falliyet raporunda “08.06.2018 tarihinde yapılan olağan üstü genel kurul toplantısından sonra yönetim kurulu olarak Bölgesel amatör liginde A takımı olarak hedefimiz grubumuzda şampiyon olup profesyonel 3.lige çıkmaktı. yaşanan şansızlıklardan dolayı bunu başaramayıp şuan grubumuzda 9 sıra da bulunmaktayız. Bu zorlu süreçte bundan sonra ki hedefimiz takımımızı şuan mevcut olduğu ligde tutmaktır.
Diğer branşlarda ise voleybol midi takımımız grubunda lider durumda , Alt yapı olarak U12, U14, U15, U16, U17 ve U19 olmak üzere toplam 6 kategoride müsabakalara katıldık. Bu kadar çok branşta katılmamızın sebebi gençlerimizin spor yapmasını sağlamak ve başarılı olan sporcularımızın yükselmesini için önlerini açmaktır.
Dernek olarak 08.06.2018-09.01.2019 tarihleri arasındaki dönemde genel kuruldan devreden 4.812.89. tl devreden ile birlikte 1.181.562.29 TL çeşitli gelirler topladık.
Aynı dönemde çeşitli gider olarak 1.411.813.29 TL harcanmıştır. Dernek olarak kulüp hocalarımıza ve çalışanlarımıza toplam 230.250.000 TL borçlanmıştır. Halk bankası hesabında 4.812.29 TL mevcuttur” denildi.
Rapor ibra edilmesi için oylama yapılması istendi. Ancak; bazı üyeler şeffaf olmayan ve yetkili bir ağızdan bu rapordaki ekonomik durumun anlatılmadığı gerekçesiyle hesap sorulması gerektiği dolayısıyla ibra edilememesi savunuldu.
Genel Kurla katılan Bedri Altıntaş, Didim Belediyesporun devamlılığın esas olduğun u dolayısıyla Didim’i seven herkesin taşın altına elini koyması gerektiğini, futbol kulüplerinin tümünün benzeri borçları bulunduğunu dolayısıyla eski yönetimin bir kusurunun olmadığını düşündüğünü belirterek ibra edilmesini istedi. Yapılan oylamada faaliyet raporu oy çokluğu ile ibra edildi.
Seçimlere geçildi ve Divan’a Bedri Altıntaş, Necdet Özer, Bektaş Şeker, Meftun Demir, Hakan Gürsoy, Aydan Aşık Turgut, Orhan Kaya, Deniz Aktaş, Hüseyin Ceylan’ın asil üye, Eyüp Çabuk , Cemal Şahin, Özer Çınar, Ahmet, Mustafa Kuşakçı, Özge Çil, Metin Tütüncü’nün yedek olduğu liste teslim edildi. Yapılan oylamada bu isimler oybirliği ile kabul edildi. Yönetim Kurulu listesindeki isimler Başkanlığın Bedri Altıntaş’ın getirilmesine karar verdi.
Yapılan Genel Kurulda ayrıca; Denetim kurulu asil üyeliğine, Hakan Koşar, Nevzat Kafadaroğlu, Aziz Çıtır, Yedek üyeliğine İrfan Ertufan, Memet Özdemir ve Cemil Eren Federasyon delegeliğine Bedri Altıntaş, Meftun Demir, Hakan Gürsoy seçildi.
Seçimlerin ardından bir konuşma yapan Bedri Altıntaş Didim Belediyespor da daha öncede başkanlık yaptığını bugünkü durumun futbol takımları için yaşanabilecek bir durum olduğunu belirtti ve “futbolda bu tür şeyler herzaman yaşanabilir, heyecanıda oradan geliyor, ben amatör kümeye düştüğü yıl yöneticiliği bırakmıştım üzüelmüştüm ama geçen yıl tekrar BAL’a çıkınca sevinç yaşadım, kulübe kalan 230 bin liralık borç ödenemeyecek bir borç değil sezonda tutunabilmemiz için yaklaşık 750 bin lira daha bulmamız gerekiyor, bu işin üstesinden hep birlikte geleceğiz” diyerek inancını anlattı.
Altıntaş, teknik ekiple görüşüp takımın son durumu hakkıonda bilgi aldıktan sonra 25 Ocak’ta başlayacak ikinci yarıya daha azimle gireceklerini ‘de söyledi.


Bedri Al