Didim Belediyespor Almasını Bildi


Pazar günü futbola müsait bir havada saat 15’de Didim Atatürk Stadyumunda başlayan Maçı Didim Belediye Başkanı Deniz Atabay, Başkan Yardımcısı Ahmet Yılmaz ve Didim Belediyespor Kulüp Başkanı Cezmi Arslan ve Merkez

 Paylaş


Pazar günü futbola müsait bir havada saat 15’de Didim Atatürk Stadyumunda başlayan Maçı Didim Belediye Başkanı Deniz Atabay, Başkan Yardımcısı Ahmet Yılmaz ve Didim Belediyespor Kulüp Başkanı Cezmi Arslan ve Merkez Yeniköysporlu yöneticilerde izledi.
Maçın selamlama seremonisinin ardından Merkez Yeniköysporlu futbolcular arkalarını hakemlere dönerek geçen hafta oynanan Çine Madran maçında 6 futbolcularına kırmızı kart gösteren ve yenik olmalarına rağmen maçı son dakikada tatil eden anlayışı protesto ettiler.
Maç başlamasıyla birlikte dikkati çeken başka bir şey ise Yeniköysporun yedek kulübesinde hiç sporcunun olmamasıydı. Maç boyunca Yeniköyspor sakatlanan ve oyundan düşen oyuncularını değiştirmeden 90 dakikayı tamamladılar.
Didim Belediyespor’un atak oyunlarına Merkez Yeniköysporlular ilk yarıda tüm güçleriyle direndiler.
İlk atak 26. Dakikada Orhan Zamanis’in atağı direkten döndü. 42 dakikadaki korner atışı sonrası karambolden kaleye giren Uğur’un vuruşunu hakem korner atışının uygun yapılmadığı için yenileterek saymadı. Ancak iki dakika sonra Mustafa’nın yüksekten attığı topa Uğur’un güzel vuruşuyla top filelerle buluştu. İlk golü sayılmayan Uğur ikinci golünde sahibi oldu ve ilk yarı bu sonuçla tamamlandı.
İkinci yarıda yorulan ve oyundan düşen futbolcularını değiştiremeyen Merkez Yeniköyspor yine de iyi oyun çıkararak farklı mağlubiyetten kurtuldu.
Didim Belediyespor, bu galibiyetle puanını 62’ye yükseltirken, Merkez Yeniköyspor 37 puanda kaldı.


Pazar, günü, futbola, müsait, bir, havada