Didim Belediyesi 51 Düz İşçi 19 Şoför Alacak


Didim Belediyesi geçtiğimiz yıl 280 kişi ile temizlik işlerini yürütürken bu sene 201 kişi ile yürütmekte zorlandığı işlerde görevlendirmek üzere Didim Belediyesinde temizlik işleri müdürlüğünde çalıştırılm

 Paylaş


Didim Belediyesi geçtiğimiz yıl 280 kişi ile temizlik işlerini yürütürken bu sene 201 kişi ile yürütmekte zorlandığı işlerde görevlendirmek üzere Didim Belediyesinde temizlik işleri müdürlüğünde çalıştırılmak üzere ihtiyaç duyduğu 70 kişilik mevsimlik işçi alımı için İş Kur üzerinden işçi alacak.
20 Temmuz 2018 gününe kadar müracaat edenlerin sayısı fazla olursa 26 Temmuz 2018 günü noter huzurunda Kura çekimi yapılacak.
Beden işçisi için herhangi bir özellik aranmazken, şoför olarak alınacaklardan E Sınıfı (1 Yıl tecrübeli) Ehliyeti ve SRC-2,SRC-4 olanlar başvurabilecek.
İş Kur’da yayınlanan ilanda şu detaylar da yer alıyor.
Son başvuru tarihi 20.07.2018 olan iş ilanının genel şartları ve iş tanımı şöyle;
Talep şartlarına durumu uyan adaylar, ilanın yayınlandığı tarihten itibaren 10 gün içerisinde talebin yayımlandığı yerdeki İŞKUR İl/Şube Müdürlüğünden veya www.iskur.gov.tr internet adresi üzerinden başvuru yapabilirlecek.
- Gerçeğe aykırı belge verenlerin ya da beyanda bulunanların başvurusu geçersiz hale getirilmesi, işe alınması işleminin iptaline ilişkin Kurumun ve talep sahibi kamu kurum ve kuruluşunun yasal işlem yapma hakkı saklıdır.
- Taleplere başvuru yapan ve nihai listede yer alan adaylar, eğitim durumu, öncelik durumu vb. koşulları taşıyıp taşımadıklarını yazılı veya sözlü sınavdan önce talebi veren kamu kurum ve kuruluşuna ibraz etmek zorunda. Bu durumlarını belgeleyemeyenler veya yanlış beyanda bulunanlar nihai listeden çıkarılarak sıralamada yer alan diğer kişiler listelere dahil edilecektir.
Öncelik hakkına sahip olanlardan, başvuruda bulundukları sürekli veya geçici işgücü talebine işverence davet edildikleri hâlde mücbir sebepler dışında icabet etmeyen, sınava katılmayan, işi reddeden veya kamuda sürekli işçi statüsünde işe yerleşenlerin öncelik hakkı ortadan kalkar. Öncelik hakkından ikinci kez yararlanılamaz
Talebe Katılım açık iş sayısının sayısı üç katını geçerse Kurumun gönderdiği ve talep şartlarına uyan başvuru sahiplerinin tamamının yer aldığı listeler esas alınmak suretiyle, açık iş sayısının üç katı, Kurumun gönderdiği ve talep şartlarına uyan öncelik hakkına sahip olarak başvuranların tamamının yer aldığı listeler esas alınmak suretiyle, açık iş sayısının üç katı olarak kura çekimi sonucu belirlenir.
Her iki iş için kuraya tabi işgücü taleplerine ilkokul-ilkoğretim ve üstü eğitime sahip olanlarda müracaat yapabilecekler başvuru yasıyı belirlenen rakamı geçerseNoter kurası: 26.07.2018 tarıhinde saat :14:30’daDidim Belediyesidüğün salonunda yapılacak.
Kura ile ayrıca, aynı sayıda yedek adayın isimlerini kapsayan bir liste oluşturulur. Sınav gün, saat ve yeri, talebi veren Kurum olan Didim Belediyesi tarafından, mülakat veya sınav gününden en az beş gün önce ulaşacak şekilde iadeli taahhütlü posta ile tebliğ edilecektir.
Düz işçi olarak alınacaklar için belirlenen ücret asgari ücretin %5 fazlası olacak, Şoförler de ise ücret asgari ücretin %30 fazlası olacak.