Didim Basınına Kadın Eli Değdi


İlk Kez Yapılacak olan Didim’in En’leri Gala Gecesi Cuma Günü Didim’de 1. Yaşını dolduran İdea Dergi Enler Gala Gecesi öncesi Didim Cemevi  Kadın Kolları tarafından davet edildi ve bir kadın girişimci olarak

 Paylaş


İlk Kez Yapılacak olan Didim’in En’leri Gala Gecesi Cuma Günü
Didim’de 1. Yaşını dolduran İdea Dergi Enler Gala Gecesi öncesi Didim Cemevi Kadın Kolları tarafından davet edildi ve bir kadın girişimci olarak nasıl başardığını ve yapmak istediklerini kadınlara anlattı.
İdea Dergi İmtiyaz Sahibi Umut Kaşan önceki gün Cemevi Kadın kolları tarafından davet edilerek buradaki kadınların sorularını yanıtladı ve derğiyle ilgili gelişmeleri anlattı.
İmtiyaz Sahib Umut Kaşan daveti ve yaptığı toplantıyı şöyle değerlendirdi.: “Yaşasın kadın dayanışması. Var olsun dayanışma ruhunu yaşatanlar. Artık ben de kendimi kocaman büyük bir ailenin parçası hissediyorum, Beni birbirinden güçlü kadınlarla buluşturan Ege İdea Dergi’nin yola çıkış ve süreç hikayesini paylaşmamı sağlayan ve Yılın Enleri Gala Gecesi ile ilgili bilgi aktarımı yapmama da olanak sağlayan başta Hüseyin İlhan olmak üzere Şehriban Karakış’a ve beni soluksuz dinleyen, destek veren tüm güzel kadınlara çok teşekkür ederim. Cesur, girişimci ve üretken kadınlar hep var olsun.”
Umut Kaşan’ın önümüzdeki günlerde KİBELE Kadın Dayanışma Derneği tarafından da davet edileceği öğrenildi.
Bilindiği gibi 2017 yılındaki ilk sayısında Didim’in En’leri sayısıyla yayın hayatına başlayan İdea dergi bu sene de yine düzenlediği anketle yılın enlerini belirledi ve bu anket sonuçlarını 2 Mart 2018 Cuma günü yerel seslerden Özlem Yeşil, Aktör İsmail Hacıoğlu, Şair Ahmet Selçuk İlkan, Halk Tv programcılarından Gülsen Tuncer, Tuba Emlek ve Engin Ayçanın katılacağı bir gala gecesiyle açıklayacak ve Didim’de işlerinde başarılı olan sektör temsilcilerine ödüller verilecek, Gala gecesi TvDen’den canlı olarak yayınlanacak ve Halk Tv’de Kadın Girişimcinin başarısını göstermek için bu geceyle ilgili yayın yapılacak.
İdea Derginin bu projesi Didim’de bir ilk olmakla beraber, Didimin tanıtılmasına da katkı koyacak geceye Vali Yavuz Selim Köşker’inde katılması bekleniyor.