Didim AK Parti'de Seçim Tarihi Belli Aday Belli Değil


Didim AK Parti'de Seçim Tarihi Belli Aday Belli Değil Ak Partide yapılan 1. temayül yoklamasının ardından seçilen ilçe başkan adaylarından ilki olan Cenk Ünlü, il başkanı Ahmet Ertürk’ün “Didim’de seçim kazana

 Paylaş


Didim AK Parti'de Seçim Tarihi Belli Aday Belli Değil
Ak Partide yapılan 1. temayül yoklamasının ardından seçilen ilçe başkan adaylarından ilki olan Cenk Ünlü, il başkanı Ahmet Ertürk’ün “Didim’de seçim kazanamayız” açıklamasının ardından başkanlığa aday olmayacağını açıklamış ardından yapılan 2. Yoklamada da Didim Devlet Hastanesinin Eski müdürü Cengiz Bayar aday gösterilmiş ancak yaşanan tartışmaların ardından genel merkez yeni bir temayül yoklaması yaptı ve bu görüşmelerin sonucu dün itibariyle yeni bir başkan adayı ismi açıklanmadı.
3. Temayül yoklaması sırasında il başkanı Ahmet Ertürk Didim’de bulunduğu sırada başkanlıktan sağlık sebepleriyle istifa ettiğini açıklamış, Aydın il başkanlığına Ömer Özmen getirilmişti.
Konuyla ilgili olarak yeni atanan Ak Parti Aydın İl Başkanı Ömer Özmen, “Kongre sürecimiz başladıktan sonra kentte 13 ilçede genel kurulları tamamladık. Ahmet Ertürk abimizin görevden ayrılmasının ardından Didim, Koçarlı, Sultanhisar ve Nazilli ilçe teşkilatlarının kongreleri kaldı. 4 ilçenin genel kurullarını, önümüzdeki Mart ayının ilk haftasında tamamlayacağız. Bu anlamda 3 Mart’ta saat 11.00’de Koçarlı'da, aynı gün saat 16.00’da Didim’de, 4 Mart saat 12.00’de Sultanhisar’da ve aynı gün saat 16.00’da Nazilli’de kongre yapacağız. Önümüzdeki hafta içi de il yönetimimizi açıklayacağız. İl kongremizi de tamamlayınca kongre sürecimiz sona erecek ve 2019 seçimlerine yoğunlaşacağız” dedi.