DİÇEP Endişesini Meclise Taşıdı


Didim Çevre Platformu (DİÇEP) dün meclis gündeminde görüşülecekolan Vakıflar arazisi diye bilinen ALtınkum Yalı Caddesi üzerindeki arazinin imar durumu değikliğine karşı çıktıklarını  açıkladıktan sonra.

 Paylaş


Didim Çevre Platformu (DİÇEP) dün meclis gündeminde görüşülecekolan Vakıflar arazisi diye bilinen ALtınkum Yalı Caddesi üzerindeki arazinin imar durumu değikliğine karşı çıktıklarını açıkladıktan sonra. Meclis oturumuna yakalarında “Mart’ta Seçim Var” ve Vakıf Arazisi Park Olsun” yazılı kokartlarla girdiler.
DİÇEP’in toplantı öncesi kamu oyuyla paylaştığı “ Halka Ait Bir Alanı Daha Kaybediyoruz!!!”
başlıklı düşünceleri şöyle: “Sevgili Didimliler, planlanarak ya da plan bile yapmadan ama her taraftan, üstümüze geliyorlar. Didim’in dış mahallelerindeki makilik alanların imha edilmesi, yakınındaki tarımsal faaliyeti yok sayarak dikilen rüzgar enerji pervaneleri, yaşam alanlarımızı tehdit eden jeotermal sondajları, plajı yok etme potansiyeli taşıyan yağmur sularının Altınkum’a başıboş akıtılması derken, kapıda bekleyen bir korkumuz daha hayat bulmak üzere. Altınkum’daki vakıflara ait arazi halktan bütünüyle koparılmak isteniyor. Teklife göre, bu arazide belki otel belki de dükkanlar yapılacak! Kesin olan, halkın bir malı daha özelleştiricek. Didimlinin görüşü sorulmadan. Yeni bir “Didim alışveriş merkezi” yaratılacak. Altınkum sahilinde halkın nefes alabileceği bir alan daha talan edilme riskiyle karşı karşıya.
Bu isteğe ilişkin plan değişikliği teklifi ( 7 Kasım) saat 14:00’te belediye meclisinin gündemine girdi. Gidip, kulaklarımızla duyacağız yapılmak istenen değişikliklerin detaylarını. Altınkum sahilinde halka ait bir yaşam alanının daha elimizden alınmasına aklı yatmayan herkesi bekliyoruz Meclis toplantısına. Bakalım, değerli meclis üyelerimiz bu talana ne diyorlar? Didim’de siyasi faaliyet yürüten partilerin ilçe örgütlerini de görmeyi umuyoruz. Bakalım, kimler Didimlilerin sorunlarıyla ilgileniyor. Mart 2019’daki seçimlerde belediye başkan adayı olmak isteyen aday adaylarını, belediye meclisine girmeyi bekleyen aday adaylarını ve Çamlık Mahallesi muhtar adaylarını da görmek isteriz toplantı salonunda. Bakalım, kimler gerçekten Altınkum’un ya da bütün Didim’in sorunlarıyla uğraşmak için aday olmanın peşinde.
Şaka değil, Altınkum’un göbeğinde vakıf (halka ait) arazisi “satılıyor”. Park yerine beton! Betonlardan kimlerin, nasıl yararlandığını önceki binlerce örnekte görüyoruz. Didimliler bu örnekleri, kamuya ait olup da satılan alanlara yapılanlardan biliyor. ..Betonla turist çekebileceğini sananlara, turizmin yeşille büyüyebileceğini anlatmaya çalışıyoruz.
Durun ve bir kere de halka kulak verin!”