reklam alanı

Devlet Hastanesinde Psikoteknik Değerlendirme Merkezi Hizmete açıldı


İl Sağlık Müdürü Dr. Osman Açıkgöz tarafından Psikoteknik değerlendirme merkezi işletme ruhsatı Hastane Başhekimi Op. Dr. Ethem Bilgiç’e verildi. Ruhsat teslim törenine Başhekim Yardımcısı Dr. Halil Akıl,

 Paylaş


İl Sağlık Müdürü Dr. Osman Açıkgöz tarafından Psikoteknik değerlendirme merkezi işletme ruhsatı Hastane Başhekimi Op. Dr. Ethem Bilgiç’e verildi.Ruhsat teslim törenine Başhekim Yardımcısı Dr. Halil Akıl, İdari Mali İşler Müdürü Meral Bilir, Sağlık Bakım Hizmetleri Müdürü Şerife Ege’de katıldı.
Psikoteknik değerlendirme merkezi nedir?
Psikoteknik merkezinde, Karayolları Trafik Yönetmeliğinde belirtilen ticari araç sürüleri ve ehliyetine belirli sebeplerden el koyulan sürücülere yönelik olarak alınması gereken psikoteknik testi yapılarak belgelendirilmektedir. Bu belge psikolog ve simülatör eşliğinde gerçekleştirilen en az bir saat süren test sonucunda kişilerin bedensel ve psikolojik durumlarının sürücülük yapmaya elverişli olup olmadığını göstermektedir. Ayrıca rapordan sonra zorunlu olan psikiyatri hekim muayenesini de Didim Devlet Hastanesinde yaptırarak raporu tamamlama imkanı bulunmaktadır. Rapor bedeli güncel Sağlık Uygulama Tebliğine göre 210,00TL olarak ücretlendirilmektedir.