reklam alanı

Dersimliler dayanışma kahvaltısında buluştu


Didim Dersimliler Kültür ve Dayanışma Derneği, 29 Haziran Pazartesi günü dostluk ve dayanışma kahvaltısı düzenleyerek bir araya geldi. Geçtiğimiz yıl Didim’de yaşayan Dersimliler tarafından kurulan dernek, kahvalt

 Paylaş


Didim Dersimliler Kültür ve Dayanışma Derneği, 29 Haziran Pazartesi günü dostluk ve dayanışma kahvaltısı düzenleyerek bir araya geldi.

Geçtiğimiz yıl Didim’de yaşayan Dersimliler tarafından kurulan dernek, kahvaltı etkinliğini Çamlık Mahallesi’nde bulunan Şal kafede gerçekleştirdi. Etkinliğe, Cumhuriyet Halk Partisi İlçe Başkanı Nurettin Koçak, CHP’li Belediye Meclis Üyesi Cengiz Kızıldağ, Cemevi Derneği Başkanı Hüseyin İlhan, STK temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katılım gösterdi.
Kahvaltıya gelen Dersimlileri, Dernek Başkanı Bülent Akın kapıda ateşlerini ölçerek karşıladı. Korona virüs salgını sürecinde gerçekleşen kahvaltıda hijyen önlemleri üst seviyede alınırken kahvaltısını yapanlar kalabalık oluşturmamak için erken ayrılmak zorunda kaldı.
“Dersimli ve Dersimlileri seven tüm dostlarımıza teşekkür ederiz”
Dernek Başkanı Akın “Didim’de yaşayan Dersimliler olarak birlik, dostluk ve dayanışma için kahvaltı etkinliği düzenledik. Kültürümüzü yaşamak ve yaşatmak için etkinliklerimize devam edeceğiz. İlerleyen süreçlerde konserler düzenlemeyi de düşünüyoruz. Bugün burada kahvaltıya gelen Dersim’i ve Dersimlileri seven tüm dostlarımıza teşekkür ederiz” ifadelerini kullandı.

Didim, De