Depboylu’dan Erdoğan’a ve Cumhur İttifakına Destek Çağrısı


Milliyetçi Hareket Partisi genel başkan yardımcısı ve Aydın 27’inci dönem milletvekili adayı Deniz Depboylu milletvekili seçiminde MHP’ye cumhurbaşkanlığı seçiminde de Erdoğan’a destek çağrısında bulundu. Did

 Paylaş


Milliyetçi Hareket Partisi genel başkan yardımcısı ve Aydın 27’inci dönem milletvekili adayı Deniz Depboylu milletvekili seçiminde MHP’ye cumhurbaşkanlığı seçiminde de Erdoğan’a destek çağrısında bulundu.
Didim’de bir takım ziyaretler gerçekleştiren Deniz Depboylu cumhur ittifakının güçlendirilmesi için partililere seslendi. İlk olarak Didim MHP ilçe binasında partisi tarafından tertip edilen basın toplantısına katılan Depboylu cumhur ittifakının oluşum sürecini anlatarak Ak Parti’ye yanaşmadıklarını Ak Parti’nin yaptığı hatalardan ders çıkararak MHP’ye yaklaştığını ileri sürdü. Ak Parti’nin içine gittiniz diyenlere cevap veren Deniz Depboylu 15 Temmuz’un Türkiye tarihinde bir kırılma noktası olduğunu ve hiçbir şeyin 15 Temmuz öncesi gibi olmayacağını ifade ederek“ 15 Temmuz’un ertesinde Yeni Kapı ruhu dediğimiz Yeni Kapı mitingiyle bir birliktelik oluşturduk o mitinge biz katıldık AKP ve CHP vardı. CHP havlu attı o HDP ile yan yana yürümeyi tercih etti. Bugün Milliyetçi Hareket Partisi hiçbir ilkesinden vazgeçmemiştir. Durduğu yerdedir. AKP’nin içine gittiniz onlara yedek oldunuz, bu kadar hadsizce kelimeler kullanılamaz. Milliyetçi hareket Partisi 49 yıllık durduğu noktadadır. Yaklaşan AKP’dir, yaptığı hataların farkına varıp Milliyetçi Hareket Partisi’nin çizgisine yaklaşmıştır. Devleti ve milleti bu noktada tutmamız gerekiyordu. MHP devletin, milletin ve cumhuriyetin sigortasıdır. Ve biz de Yeni Kapı ruhuna bağlı olarak Cumhur ittifakı ile yolla çıktık” dedi
MHP MECLİSTE NE KADAR GÜÇLENİRSE HATALARIN YAŞANMAMA KESİNLİĞİ ARTAR
Cumhurbaşkanı adayı olarak Recep Tayyip Erdoğan’ı işaret eden Depboylu milletvekili seçimlerinde MHP’nin güçlendirilmesi gerektiğini ifade ederek “ MHP ne yaptığını bilmektedir, başımızda bilge ve güçlü bir liderimiz var. O dikkat edin Temmuz’dan bu yana sadece Türkiye siyaseti gündemini değil, dünya siyasetinin gündemini etkilemektedir ve sadece bizim ülkemiz üzerinde oynanan oyunları değil Ortadoğu’da oynanan oyunları da bozmuştur. Bu sebeple MHP güçlü bir temsiliyetle vatanın milletin teminatı cumhur ittifakının sigortası olarak da temsil edilmek durumundadır. Oylarımız sayın Recep Tayyip Erdoğan’adır cumhurbaşkanı adayımız olarak; ama Milliyetçi Hareket Partisi ne kadar mecliste güçlenirse bir daha bu hataların yaşanmama kesinliği o kadar ortadadır.” İfadelerini kullandı.
AF KONUSUNDA KARARLIYIZ
Daha önce MHP genel başkanı tarafından gündeme getirilen af çağrısı konusunda değerlendirmelerde bulunan Deniz Depboylu “ af konusunda biz kararlıyız bunu birçok kez açıkladık. Bizim bu konuda oy değiştirmek gibi bir niyetimiz yok 330 bin kişi cezaevinde tutuklu ya da hükmü kesinleşmiş, bunlar bir ranzada 3 kişi yatıyor. İnsanlık onuruna yakışmayan bir şekilde orda yaşamlarını sürdürüyorlar. Bunların içerisinde gerçek suçlular da var, cezası ağır olan kişileri ayırıp onlar kalsın orda onun dışında kader kurbanları da var 1 ekmek çalan da var 6 aylık bebeğiyle orda duran da var cezaevi koşullarını rahatlatma konusundaki çağrılarımız sürecektir” diye kaydetti.

Milliyetçi, Hareket, Partisi, genel, başk