Deniz Patlıcanı Avcıları Yakalandı


Yıllardır yasak olduğu bilinmesine rağmen yapılan ve kaçak olduğu ve cezası ile ilgili olarak Didim İlçe Tarım Müdürlüğü'nden defalarca duyurusu yapılmasına rağmen avcılık sürüyor. Kozmetik sanayinde ve işlend

 Paylaş


Yıllardır yasak olduğu bilinmesine rağmen yapılan ve kaçak olduğu ve cezası ile ilgili olarak Didim İlçe Tarım Müdürlüğü'nden defalarca duyurusu yapılmasına rağmen avcılık sürüyor.
Kozmetik sanayinde ve işlendikten sonra afrodizyak olarak da kullanılan Deniz patlıcanları bulundukları bölgelerde deniz dibini tarayarak bir günde tonlarca kumu temizlemeleri ile denizlerin dostu olarak biliniyor.
Didim İçle Tarım Müdürlüğü yaptığı açıklamada Sahil Güvenlik Komutanlığı ile birlikte gerçekleşen denetimlerde 400 kg kaçak avlanmış deniz patlıcanını ele geçirdi ve denize iade etti.
Yapılan açıklamada şöyle denildi; " 23 Mayıs 2019 tarihinde İlçe Müdürlüğümüze algarna ile deniz patlıcanı avcılığı yapıldığına dair gelen ihbar üzerine TCSG-21 Bot Komutanlığı ile koordineli olarak saat 02:30-08:00 arasında yapılan denetimde algarna ile deniz patlıcanı avcılığı yaptığı tespit edilen şahıslara toplam 24.547₺ idari para cezası uygulanmıştır.
Ayrıca avcılıkta kullanılan algarnaya el konulmuş olup yaklaşık 400 kg deniz patlıcanı canlı olarak denize iade edilmiştir.