Denetim Seferberliği sona erdi


Didim İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü kontrol görevlileri, başlatılan "Denetim Seferberliği" kapsamında gıda işletmelerini 25-30 Kasım tarihleri arasında denetime tabi tuttu. Tarım ve Orman Bakanlığı Gıda ve Kontr

 Paylaş


Didim İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü kontrol görevlileri, başlatılan "Denetim Seferberliği" kapsamında gıda işletmelerini 25-30 Kasım tarihleri arasında denetime tabi tuttu.

Tarım ve Orman Bakanlığı Gıda ve Kontrol Genel Müdürlüğü' nün talimatı ile ülke genelinde Veteriner Hizmetleri, Bitki Sağlığı, Gıda ve Yem Kanunu kapsamında gıda zincirinin tüm aşamalarında tüketici sağlığının korunması ve güvenilir gıda arzının sağlanması için başlatılan seferlik kapsamında kasap, şarküteri, ekmek ve ekmek çeşitleri ile unlu mamul üreten, okul kantinleri ve yemekhanelerinde, market, büfe v.b. işyerlerinde İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü Gıda kontrol görevlileri tarafından denetimler yaptı.
İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü Gıda kontrol görevlileri denetim sırasında “Tüketicilerin herhangi bir gıda işletmesinde karşılaştıkları sorunları “ALO 174” Gıda Hattına bildirdikleri takdirde de en fazla 15 gün içerisinde mevzuat kapsamında gerekli işlemler yapılmaktadır” dedi.


Didim, İ