Demokrasi Platformunda Atabay’a Destek


Yıllardır ülkemizi kamplaştıran, toplumu gergin bir duruma getirerek kendi iktidarını sürdürmeye çalışan AKP iktidarı, 31 Mart seçimlerini de “Beka” söylemi üzerinden konsolide etmeye çalışıyor. Parlamentonun,

 Paylaş


Yıllardır ülkemizi kamplaştıran, toplumu gergin bir duruma getirerek kendi iktidarını sürdürmeye çalışan AKP iktidarı, 31 Mart seçimlerini de “Beka” söylemi üzerinden konsolide etmeye çalışıyor.

Parlamentonun, yargının, meclisin ortadan kaldırıldığı ve bir tek kişinin ağzına bakar hale getirildiği bu durumda hak ve hukuktan, adalet ve demokrasiden söz edilemez hale getirilmiştir.
Kendilerine oy vermeyen bütün kesimleri suçlayan tehdit eden iktidar yaşanan krizi de yine halka yüklemeye çalışmaktadır. Ülke yönetilemez hale gelmiştir. Halk yoksulluk içinde zamlarla perişan edilmektedir.
AKP’nin ise tek derdi var… “Beka” söylemleri ile seçimleri tehdit ve baskıyla almak.
Yerellerin daha demokratik bir biçimde yönetilmesi için halkın, mahallelerde, kentlerde, sözünün, taleplerinin karşılık bulması için biz emek ve demokrasi güçleri artık bu sistemin değişmesini istiyoruz.
AKP’nin ötekileştirme, tehdit ve baskılarına karşı halkın taleplerinin ortaya çıkması için çalışacağız.
Bütün bunlara karşın Didim’in AKP tarafından yönetilmesine izin vermeyeceğiz. 31 Mart’ta hem sandıklara giderek hem de sandıklara sahip çıkarak demokratik bir Didim için Ahmet Deniz Atabay’ı başkan olarak seçeceğiz.
Didim Demokrasi Platformu

Yıllard