Dahot 5. Uluslararası Çocuk Festivali Galası Renkli Görüntülere Sahne Oldu


Didim Halk Oyunları Gençlik ve Spor Kulübü Derneği’nin (DAHOT)  Düzenlediği Didim 5. Uluslararası çocuk festivali 3 farklı ülkenin katılımıyla gerçekleşti. Etkinlik Kent meydanında başladı. 5.uluslararası

 Paylaş


Didim Halk Oyunları Gençlik ve Spor Kulübü Derneği’nin (DAHOT) Düzenlediği Didim 5. Uluslararası çocuk festivali 3 farklı ülkenin katılımıyla gerçekleşti.
Etkinlik Kent meydanında başladı. 5.uluslararası çocuk festivaline katılan çocuklar Kent Meydanında toplanarak Belediye merkez parkına kadar yürüyüş yaptılar.
Didim belediyesi merkez Parkındaki amfi tiyatro da gerçekleştirilen uluslararası çocuk festivaline Didim belediye başkanı Deniz Atabay, CHP ilçe başkanı Nurettin Koçak, Esnaf ve Kredi Kooperatif başkanı Ali İhsan Kubaliç, Belediye meclis üyeleri, DAHOT ekibi eğitmenleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.
Saygı duruşu ve istiklal marşının okunmasıyla başlayan festival daha sonra protokol üyeleri ve DAHOT yönetim ekibi tarafından katılanlara plaket ve katılım belgesi takdimiyle sürdü.
Festivalde konuşan Didim Belediye Başkanı Ahmet Deniz Atabay yerel yönetim olarak bu tür etkinliklerin her zaman takipçisi ve destekçileri olduğunu belirtti. Atabay, “Burada asıl önemli olan DAHOT’un kendi becerisidir. Önümüzdeki yıllarda Bütün Dünya çocuklarını buraya toplayacağız, çünkü Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ten başka çocuklara bayram hediye eden bir lider yok. Onun bu aziz hatırası önünde saygı ve sevgi ile eğiliyoruz. Emeği geçen herkese teşekkür ederim” diye konuştu.
DAHOT başkanı İlyas Aydur “23 Nisan için Yurtiçinden, Yurtdışından gelen bütün çocuklarımızın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk bayramı kutluyorum. 5.sini düzenlediğimiz Halk oyunları ve çocuk festivaline hoşgeldiniz. Bu festivali yapabilmemizde bizlere destek olan Didim Belediye başkanımız Ahmet Deniz Atabay’a teşekkür ederim. YÖN inşaat ve Esnaf ve kredi kooperatifi Ali İhsan Kubaliç’e teşekkür ediyorum. “ şeklinde konuştu.
Renkli görüntülere sahne olan festivalde ilgi ve katılım çok yüksek olurken, Azerbaycan, Makedonya, Gürcistan, Söke Doğa Kültür Gençlik ve Spor Kulübü, Ankara Mavi Sanat Spor Kulübü bu, Aydın Aydans Gençlik ve Spor Kulübü, Ankara Özel Fatoş Abla Koleji, Ankara Türk iş bölge ilkokulu, DAHOT Çocuk grupları halkoyunlarını sergilediler.


Didim, Halk, Oyunları, Gençlik, ve, Spor, K