Dahot 2020’de renkli görüntülere sahne olacak


Didim Halk Oyunları Gençlik ve Spor Kulübü Derneği’nin (DAHOT) Düzenleyeceği Didim 6. Uluslararası çocuk festivali, 21 Mart’ta Nevruz Bayramı ve 7’incisi gerçekleştirilecek olan uluslararası dans festivali ile ilgil

 Paylaş


Didim Halk Oyunları Gençlik ve Spor Kulübü Derneği’nin (DAHOT) Düzenleyeceği Didim 6. Uluslararası çocuk festivali, 21 Mart’ta Nevruz Bayramı ve 7’incisi gerçekleştirilecek olan uluslararası dans festivali ile ilgili DAHOT Derneği Başkanı İlyas Aydur gazetemize bilgi verdi.

Kültür Bakanlığı ve yerel yönetimlerin desteğiyle düzenlenecek olan etkinlikler hakkında bilgi veren Aydur “Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın 100.yılında, geleneksel olarak sürdürdüğümüz ve bu yıl 6.sını düzenleyeceğimiz Didim 23 Nisan Uluslararası çocuk festivali kapsamında kutlayacağız. 21-25 Nisan tarihlerinde gerçekleştirileceğimiz festival öncesinde Türkiye Halk Oyunları Federasyonu hem çocuklar hem büyükler kategorisinde halkoyunları il yarışmasına katılacağız. ” dedi.
21 Mart’ta kutlanacak Nevruz Bayramı ile ilgili Dernek Başkanı Aydur, İran’da yaşanan olayların normal bir sürece girmesi durumunda İranlıların müzik ve dans gruplarıyla beraber Didim’de ortaklaşa nevruz kutlanacağını belirtti.
Haziran ayında gerçekleştirilecek olan 7. Uluslararası Halk Dansları festivali hakkında bilgi veren Aydur “18-22 Haziran tarihleri arasında hem çocukların hem de büyüklerin katılacağı Uluslararası Halk Dansları festivalinde renkli görüntülere sahne olacağız” dedi.


Didim, Ha