Çözüm Esnafın Kendi Elinde


Didim Belediye Başkanı Deniz Atabay mahallelerde çalışmaları ortak fikirle yapmak için muhtarlarla ve esnaflarla görüşüyor. Didim Belediye Düğün Salonunda Cumhuriyet Caddesindeki esnaflarla bir araya  Belediye Ba

 Paylaş


Didim Belediye Başkanı Deniz Atabay mahallelerde çalışmaları ortak fikirle yapmak için muhtarlarla ve esnaflarla görüşüyor.
Didim Belediye Düğün Salonunda Cumhuriyet Caddesindeki esnaflarla bir araya Belediye Başkanı Deniz Atabay ve Esnaf Odası yönetim kurulu üyeleri Cumhuriyet Caddesinin Didim’in ticaretinin kalbinin attığı yer olarak değerlendirilip buranın daha aktif hale gelmesi için neler yapılabileceğini konuştu.
Esnaflar, caddede trafik, kaldırım işgali, otopark sorunu, ışıklandırma, seyyar satıcılık reklam panoları, yaya geçitleri, engelli rampalarına park eden araç sorunu, refüjlerdeki yüksek bitkiler ve yaya geçitlerinin düzensizliği başta olmak üzere sorunlarını başkan Atabay’a bizzat söylediler ve çözüm üretilmesini istediler.
Didim Esnaf Odası Başknaı Şerif Erul, cadde üzerindeki esnafın sorunları aktarmak ve çözüm üretmek üzere yapılan bu toplantı öncesinde, sorunların, Didim’de yaşayan ve ticaret yapanların kendilerini Didimli gibi hissetmeleriyle çözüme kavuşabileceğini söyledi. Çözüm odaklı çalışmaların ancak esnafın caddeye sahip çıkmasıyla çözülebileceğini ortak akılın bu toplantıda ortaya çıkmasını istedi.
Didim Belediyesindeki birim amirlerinin de katıldığı ve notla aldığı, esnafların sorunlarını aktarmasından sonra açıklamalarına başlayan Belediye Başkanı Deniz Atabay, Işıklandırma ile ilgili sorunun çok kısa sürede çözüleceğini, orta refüjdeki yüksek boylu bitkiler yerine bodur çiçeklendirmelerle yeniden düzenlene bileceğini ve bitkileri korumak için engeller konarak sadece yay geçitlerinden geçilmesi için önlemler alacaklarını belirtti.
Otopark sorunu içinde müşterilerin kısa süreli park yaptığını ancak esnafın kendi araçlarını park ederek sorunu büyüttükleri tespitini yapan Atabay, Çarşamba günleri hariç Pazar yerinin esnafların araçlarını park edebilmeleri için düzenlenmesi kararı için esnaflardan söz istedi ve el kaldırarak onaylattı.
Cadde üzerindeki tabela ve görüntü kirliliği konusunda hazırlanan, tabela ve kaldırım yönetmeliğindeki huşuların ortak olarak projelendirilip esnafın onayına sunulduktan sonra sezon sonunda Altınkum Yalı Caddesi Güzelleştirme projesine benzer tek tip tabela ve tek tip tente örnekleriyle Cumhuriyet Caddesinin cazibe merkezi olması kararı da yine esnaflardan onay aldı.
Büyükşehir Belediyesi sorumluluğundaki bir çok görevi görüşerek halledeceğini de söyleyen Atabay, seyyar satıcı ve kaldırım işgaliyle ilgili olarak ta sorunun tamamen esnaftan kaynaklandığını bu konuda duyarlı olunması görevinin de yine cadde esnafın üzerine düştüğünü söyledi, zabıtanın esnafla karşı karşıya gelmemesi için çaba gösterdikleri söyledi.


Didim, Belediye, Başkanı, Deniz, Atabay, m