18 Kasım 2017

RSS Facebook Twitter Linkedin Digg Delicious

Cumartesi, 09 Eylül 2017 14:40

HAYIRSEVER ARACI TESLİM ETTİ

HAYIRSEVER ARACI TESLİM ETTİ

Didim Belediye meclisinin Eylül ayı oturumunda ek gündem maddesi olarak eklenen ve oy birliği ile kabul edilen,  bir hayırsever yurttaşın Didim Belediyesine  cenaze hizmetlerinde kullanılmak ve iç düzenlemesi  belediye tarafından yapılacak olan araç dün  Belediye Başkanı Deniz Atabay’a teslim edildi.

Didim’de  Çamlık Mahallesi yaşayan Nermin Erol isimli hayırsever vatandaş, belediyeye  cenaze hizmetlerinde kullanılmak şartıyla Ford marka yeni bir araç bağışladı.

Didim Belediye bahçesinde aracın anahtarını teslim eden ve Belediye Başkanı Deniz Atabay’ı Didim’e yapmış olduğu hizmetlerden dolayı takdir ettiğini söyleyen Bağışcı Erol, “İlçemize faydalı bir hizmette bulunmak düşüncesindeyim bu nedenle aracı Belediyemize bağışlıyorum, her konuda yardımcı olan Başkanımıza çok teşekkür ederim” dedi.

 

Belediye Başkanı Deniz Atabay’da hayırsever Nermin Erol’a teşekkür etti ve “aracımızın ilçemize hayırlı uğurlu olmasını diliyorum, aracı kısa zamanda cenaze aracına çevirerek vatandaşlarımızın hizmetine sunacağız” dedi.

Yayınlandığı yer Didim
Cumartesi, 09 Eylül 2017 14:39

CHP’LİLER 94. YILI KUTLADILAR

CHP’LİLER 94. YILI KUTLADILAR

Cumhuriyet Halk Partisi Didim İlçe Örgütü Partilerinin kuruluşunun 94. Yıl dönümünde Atatürk Anıtına çelenk koyarak hatırladılar.

Mustafa Kemal Atatürk’ün Benim iki büyük eserim vardır; biri Türkiye Cumhuriyeti, diğeri Cumhuriyet Halk Partisi'dir diyerek 1923 yılında kurduğu partinin yıl dönümü Didim Cumhuriyet Meydanında Didim Belediye Başkanı Deniz Atabay, Belediye Meclisi üyeleri, CHP ilçe yönetimi, Kadın kolları ve gençlik kolları üyeleri katıldığı bir törenle Atatürk anıtına çelenk konuldu.

Çelenk koyma töreninin ardından saygı duruşu ve İstiklal marşı okundu ve CHP İlçe başkanı Gökmen Karataş bir konuşma yaparak 9 Eylül gününün kendileri için önemini anlattı.

Gökmen Karataş konuşmasında 9 Eylüllün CHP’liler için iki anlamı olduğundan bahsetti, İlk anlamının 1919 Samsundan başlayan Kurtuluş savaşının 9 Eylül 2012’de zafer sonuçlanması ikincisinin de Atatürk’ün, Cumhuriyet’e giden yolda kurduğu Cumhuriyet Halk Fırkasının kuruluş yıl dönümü olduğunu belirtti.

Cumhuriyet Halk Partisinin 1980 yılında kapatılmasına rağmen köklerinden gelen halk fikriyatının sonucunda yeniden ayağa kalkıp açıldığını ve bu günlere gelindiğini anlattı.

2019 yılında yapılacak seçimlerde yan yana durup birlik ve dayanışma içinde olunursa iktidarın yakın ve muhtemel olduğundan bahsetti.

 

Karataş ; “başarıya ulaşabilmesi için herkesin elinden geleni yapmak mecburiyeti olduğunu 2019 yuılında yapılacak seçimin Cumhuriyet hesaplaşması olarak geçeceğini dolayısıyla Cumhuriyet sevdalılarıyla referandumda nasıl yan yana gelebildiysek bunu devam ettirmemiz lazım, 2019 hesaplaşmasına 16 Nisandaki nasıl  beraber olup  ve  nasıl yanyana durarak hazırı olmamız lazım dayanışmayı devam ettirmemiz lazım” dedi.

Yayınlandığı yer Didim
Cumartesi, 09 Eylül 2017 14:39

DİDİM’DE SATRANÇ RÜZGARI ESECEK

DİDİM’DE SATRANÇ RÜZGARI ESECEK

Şahlar, Vezirler, Filler ve Atlar  3 Gün Boyunca Sokağa Çıkıyor

Türkiye Satranç Federasyonu (TSF) tarafından organize edilen  “Sokakta Satranç Var” etkinliği başlıyor. Türkiye’nin dört bir yanında satranç rüzgarı estirecek proje, 11-17 Eylül tarihleri arasında gerçekleşecek. TSF'nin tüm ülkeyi satranç tutkusunda birleştirmeyi hedeflediği etkinlik, Aydın’dan Iğdır’a Edirne’den Kars’a, Sinop’tan Gaziantep’e, Şanlıurfa’dan Çanakkale’ye 81 il, 913 ilçe ve köylerde açık havada satranç müsabakası yapma keyfi yaşatacak.

Didim Satranç ilçe temsilcisi Şükrü Görkem Gençsoy’da geçtiğimiz günlerde  yaptığı açıklamada “Didim’de satrancın sevildiğini ve başarılı satranççıların yetiştiğini biliyoruz, dolayısıyla bizde Didim’de şahları vezirleri, filleri ve atları alıp sokaklarda sinerji yaratacak bir etkinlik yapmayı hedefliyoruz.” demişti.

Şükrü Görkem Gençsoy;“Didim Belediyesine sunduğu “Sokakta Satranç Var” projesi Federasyonun belirlediği şartlarda ve kurallarda  yapılacağını” belirtti ve tüm “Türkiye ile birlikte aynı gün yapılacak etkinliklerin Didim ayağında ilk gün  “Apollon Tapınağı D-Marin, Aytepe Barış 2 parkta ve Altınkum Barış 1 parkta yapılacak etkinliklere tüm satranç severleri sokaklara bekliyoruz dedi.

Satranç Federasyonu Didim Temsilcisi olan Şükrü Görkem Gençsoy projenin sokakta sinerji yaratması ve çocuklara tanıtılması  ve sevdirilmesi amacıyla satranç oynamanın dışından farklı ve renkli  oyun bölümleri de eklediklerini” belirtti.

11 ile 16 v-17 Eylül günü yapılacak etkinlikler şöyle;

11 Eylül 2017 günü Apollon Tapınağı’nıda start alacak etkinlik12.00 – 14.00 arasında  D-Marin ‘de             14.00 – 16.00 arasında Aytepe Barış 2Park’ta16.00 – 18.00 arası ve en son  Altınkum Barış 1 parkta  Saat:18.00 – 20.00 arasında gerçekleşecek.

16 Eylül 2017 tarihinde Altınkum Yalı Caddesi üzerinde kurulacak etkinlik alanında  16.00 Saat: 17.00 arasında satranç oynanacak  17 Eylül 2017 gününde de yine aynı yerde ve aynı ve  Eylül Sanat Atölyesi Gönüllü çalışması olan Drama, Mangala, Dans, Müzik, Resim Sergisi, Satranç temalı vücut boyama  etkinliği ile  festival havasında geçecek.

 

Yayınlandığı yer Didim
Cumartesi, 09 Eylül 2017 14:39

ORTA SAHA MOHAMMED’E TESLİM EDİLECEK

ORTA SAHA MOHAMMED’E TESLİM EDİLECEK

Didim Belediyespor orta sahayı güçlendirmek için İstanbul Bölgesinden Yeşilpınar futbol Kulübünün Ganalı  futbolcusu Mohammed Amin’i transfer etti.

Yatağan’la oynanan hazırlık maçında seyredilen Momahmed Amin geçtiğimiz gün kulübü ile varılan anlaşma ile Mavi Beyaz renklere katıldı.

Geçtiğimiz yıl kötü sezon geçiren ve 2 yıl kaldığı süper amatör lige  veda eden Yeşilpınarspor’dan transfer edilen Mohammed Amin’in savunma alanlarında ve her iki kanatta da  görev yapabildiği ve takımda kaptan pazubandı taktığı öğrenildi.

Didim Belediyespor yedek kaleci ve defans için yedek futbolcu arayışlarınına devam ediyor.

 

 

Yayınlandığı yer Didim

DİDİM BELEDİYESPOR’A DESTEKLER DEVAM EDİYOR.

 

Didim Belediyespor’a sezon öncesi maddi ve manevi destekler devam ediyor. Taraftar gurupları ile yapılan görüşmelerde takımın 12. Adamı olarak stadyumda bulunacaklarına söz verildi. Didim Belediyespor yönetimi olarak ta taraftarlara takıma olan destekleri gösteren kaşkoller dağıtacaklar ve taraftar guruplarının tezahüratlarda kullanılmak üzere aldıkları davullarda hem deplasmanda hem de iç saha maçlarında kullanılacak.

Maddi desteklerde  yine iş adamlarından geliyor, geçtiğimiz hafta içinde Sevgin Granit ve Mermer işletmesi sahibi Ahmet Sevgin kendisini ziyaret eden yöneticilere 5 bin liralık yardım yaptı.

 

Sevgin’in desteğine kendisine kaşkol hediye eden yöneticiler yapılan yardımlar Didim’e yapılan yardımlardır, büyük küçük tüm esnafınızın takıma desteklerini bekliyoruz dediler.

Yayınlandığı yer Didim
Cumartesi, 09 Eylül 2017 14:36

BAL’LI ORTACA TEK GOLLE GEÇTİ

BAL’LI ORTACA TEK GOLLE GEÇTİ

Bölgesel Amatör Lig 8. Gurupta mücadele verecek olan Ortacaspor Didim Belediyespor ile Atatürk Stadında çıktığı hazırlık maçında  tek golle sahadan galip ayrıldı.

Didim Belediyespor 17 Eylülde başlayacak olan lig öncesi BAL 9. Gurupta oynayacak olan Çiğli Belediyesporla ve 8. Gurupta oynayacak olan Yatağansporla beraberlikle sahadan ayrılmıştı.

8 Eylül günü Didim Atatürk Stadında Ortaca sporla sahaya çıkan Didim Belediyespor sahadaki mücadelesi ve futbolcuların performansına rağmen kalesinde gol gördü.

Ortacaspor yöneticileri ve Didim Belediyespor yöneticilerinin birlikte seyrettiği maçta her iki takımda performans ve oyun kurma bakımından eşit  görüntü sergilediler.

Didim Belediyespor’un hedefinin bu yıl yenide Bölgesel Amatör Lige çıkmak olduğunu belirten yöneticiler oyuncuları antrenmanda gördüklerini, hazırlık maçlarıyla da sahada bir kez daha görme fırsatı buldukların söylediler.

Çiğli ve Yatağan maçlarında takımın özellikle savunma yönünün gelişmesi için  savunan takım taktiği uyguladığını belirten Didim Belediyespor antrenörü Ayhan Yıldız; “takıma hazırlık maçlarında kendilerini savunma becerisini geliştirmek istedim, bu maçta ve bundan sonraki maçta  atak futbol taktiklerini deneteceğim, her iki oyun kurumaktaki amacım futbolcularımın sahadaki hakimiyet alanlarını görmek ve daha verimli olduğu mevkileri tespit etmek istiyorum. Takımıma güveniyorum ve bu sene tekrar BAL’a çıkmak için mücadele edeceğimiz bilerek hazırlıyorum, çocuklar azimliler ve ekip ruhuna ulaştılar” dedi.

Bilindiği gibi Bölgesel Amatör Lig’den Süper Amatör Süper Lig’e düşen Didim Belediyespor’un da mücadele edecek olduğu ligde Çine Madranspor, Karpuzlu Belediyespor ve Germencikspor dahil, 2 Nazilli Takımı, 2 İncirliova Takımı, 2 Kuşadası Takımı BAL’a çıkma yükselme mücadelesi verecek. Yıldızspor, Tepecik Esnafspor, Tepecik Tuğlaspor, Merkez Yeniköyspor ve Kuyuluspor Efeler temsilcisi, Yıldızgücü ve Nazilli Sanayispor Nazilli temsilcisi, Kuşadası Trabzon Gençlikspor ve Kuşadası Esnafspor Kuşadası temsilcisi, Acarlar Belediyespor ve İncirliova Belediyespor İncirliova temsilcisi olarak mücadele edecek.

 

 

Yayınlandığı yer Didim
Cumartesi, 09 Eylül 2017 14:36

Memet Ali Şare mektepli kunduracı

Memet Ali Şare mektepli kunduracı

Memet Ali Şare (35), Milli Eğitim Bakanlığı'na (MEB) bağlı Didim Çıraklık Eğitim Merkezi'nde 3 yıl süreyle eğitim gördükten sonra kalfalık diplomasını aldı ve kendi deyimiyle ayakkabı hastanesi dediği kunduracı dükkanını açtı. Didim Merkez'de ayakkabı tamirciliği yapan Şare, tek derdinin yanında çalıştıracak eleman bulamamak olduğunu belirterek, "Ben aslen Kahramanmaraş Elbistanlı'yım. Söke Sarıkemer'de rahmetli Ahmet Usta, Yüksel Usta ve Kadir Usta'nın yanında yetiştim. 1997 yılında Didim'e geldim ve mesleğimi burada Durmuş Usta'nın yanında bir süre çalışarak geliştirdim. Bu arada Didim Çıraklık Eğitim Merkezi'nde 3 yıl eğitim gördüm. 18 Eylül 1999'da eğitimimi tamamladım ve kalfalık belgemi aldım. Ustalık belgemi de alacağım ama dükkanı bırakıp gideceğim kimse yok. Bu nedenle erteliyorum. Önce ‘usta’ sonra ‘usta yetiştiricisi’ veya ‘usta eğitmeni’ olup, Didim'de ayakkabı tamircisi sayısının çoğalması için çalışacağım. Yoksa bizim mesleğimiz yok olup, gidecek" dedi.

Ucuz Çin malı ayakkabıların Türkiye'ye girmesinden sonra bir süre iş olarak sıkıntı yaşadıklarını belirten Memet Ali Şare, "Çin malı ayakkabılar ucuz satılıyordu. Herkes alıyordu. Ama bir süre sonra sağlığa zararlı oldukları ortaya çıktı. Mantar ve koku yapıyordu. Ayakta deformeye sebep oluyordu. Neyse halk bunu anlayınca yeniden kaliteli kunduraya döndü. Dolayısıyla şimdi hatırı sayılır bir para vererek aldıkları bu ayakkabıları eskiyince atmıyorlar ve tamire getiriyorlar. Bizim işler de bu nedenle açılmaya başladı. Kösele pençe artık pek kalmadı. Kauçuk pençe yapıyoruz. Asıl işimiz dikiş ve yapıştırma. Topuk takma. 3-5 liraya tamir ediyoruz. Bu arada çanta tamiri de yapıyoruz."

Mehmet Ali Şare'nin esnaflık hikayesi böyle. Bir de Didim'de yaşayan bir vatandaş olarak ne istekleri var bakalım:

 

"İki çocuğum var. Didim'de de birçok çocuk var. Onlar için şöyle kocaman bir çocuk parkı istiyorum. Eğlensinler, oynasınlar, çocukluklarını yaşasınlar. En önemlisi de Didim Merkez'e yakın bir otopark yapılsın. Esnafın en büyük sıkıntısı; otopark olmayışı yüzünden park eden araçların dükkanlarımızın önlerini kapaması."

Yayınlandığı yer Didim

DİDİM TİCARET ODASI’na İki Plaket Verildi

Didim Ticaret Odası çeşitli sivil toplum kuruluşlarının Didim adına düzenlediği kültürel etkinliklere maddi ve manevi destek sağlıyor.

Oda’dan yapılan açıklamada “Odamız geçtiğimiz hafta Didim Halk Oyunları Gençlik ve Spor Kulübü Derneğinin düzenlediği 4. Uluslararası Didim Halk Dansları Festivali ile Didim Karadenizliler Derneği ve Didim 75 Gençlik Derneğinin işbirliğiyle 30 Ağustos Zafer Bayramı etkinlikleri kapsamında düzenlediği Grup Koliva konserine katkıda bulunuldu.

Her iki etkinlikte de organizasyonu düzenleyen dernekler geçtiğimiz günlerde ziyaret ederek destekleri için teşekkür plaketi sundu” denildi.

Odanın yayınladığı basın açıklamasında ; “Didim Şehir Parkı Amfi Tiyatroda düzenlenen Halk Dansları Festivali gala gecesine katılan Yönetim Kurulu Başkanı Şaban Üstündağ plaketi dernek başkanı İlyas Aydur’dan aldı ve Didim Karadenizliler Derneği ile Didim 75 Gençlik Derneği yönetimleri de Başkan Şaban Üstündağ’ı ziyaret ederek plaket taktim ettiler. 75 Gençlik Derneği Başkanı İzzet Sirel, Karadenizliler Derneği Başkanı Hakan Kılıç ile dernek üyeleri  Didim Ticaret Odası başkanı Şaban Üstündağ’a plaket verdi” denildi.

Didim Ticaret Odası Başkanı Şaban Üstündağ dernek üyelerine düzenledikleri etkinlik ve ziyaretleri için teşekkür ederek bundan sonra da bu gibi etkinliklere katkıda bulunmaya devam edeceklerini bildirdi.

 

 

Yayınlandığı yer Didim

TOPUKLU EFE VELİLERE MÜJDEYİ VERDİ

SERVİS ARAÇLARINA MODERN SİSTEM GELİYOR

Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, yeni eğitim öğretim yılına kısa bir süre kala Aydınlı öğrencilerin güvenliğine yönelik olarak servis araçları ile ilgili tüm önlemleri aldıklarını ifade etti.

Başkan Özlem Çerçioğlu, Aydın’da okul servislerinde gerekli her türlü önlemlerin alındığını vurgulayarak, Ulaşım Koordinasyon Merkezi Kurul Kararı ile servis araçlarına GSP sistemi kurulmasını zorunlu hale getirdiklerini ifade etti.

“EN UFAK AKSAKLIĞA İZİN VERMEYECEĞİM”

Yeni eğitim öğretim yılında her türlü denetim mekanizmasının faaliyette olacağını ve en ufak aksaklığa izin vermeyeceğini belirten Başkan Çerçioğlu, “Ben de bir anneyim. Eğitim çocuklarımız için en önemli kavram. Bu yüzden konuya hassasiyetle yaklaşıyorum. Son zamanlarda Ülkemizde bazı servis araçlarında  yaşadığımız sıkıntıların Aydınımızda yaşanmaması için  Biz Büyükşehir Belediyesi olarak haziran ayında UKOME’den bir karar geçirdik. Bu karar doğrultusunda tüm okul servislerinde Veli bilgilendirmeyi içeren GSP sistemi ve öğrencilerimizin araçta online izlenebileceği kamera sistemini zorunlu hale getirdik. Bu sistem ile birlikte ailelere belirli bir şifre verilerek, aileler servisin ne zaman geleceğini,  çocuklarının servisten ne zaman indiğini, çocuklarının  seyahat süresince içeride durumlarını anlık olarak  görebilecekler” diyerek velilere müjdeyi verdi.

SİSTEME GEÇMEYENİN RUHSATI İPTAL OLACAK

Sistemin bu yıl uygulanacağını belirten Çerçioğlu, “Bu yıl servisler bu uygulamaya geçecek eğer geçmezse yasal olan tüm cezaları uygulayacağız. Hatta ruhsatlarını iptal etme noktasına kadar gideceğiz. Bu sisteme geçmeyen araçların ruhsatlarını iptal edeceğiz” dedi.

TOPUKLU EFE VARSA SIKINTI YOK

Servis araçlarına uygulanacak yeni sistemin çok yerinde bir uygulama olduğunu belirten veliler Topuklu Efe Özlem Çerçioğlu’na teşekkürlerini ilettiler.

 

İzmir’de yaşanan kötü olay sonrasında yeni eğitim öğretim yılına az bir süre kalmasından dolayı servis konusunda telaş içinde olduklarını belirten veliler, Başkan Çerçioğlu’nun servis araçlarını modern ve güvenli hale getirecek olmasıyla rahat bir nefes aldı.

Yayınlandığı yer Didim
Cumartesi, 09 Eylül 2017 07:23

Kay­gı­lı­yız...

Kay­gı­lı­yız...

Kay­gı­lı­yız çünkü...

 

TÜRKİYE’YE OR­TA­DO­ĞU­LU KİMLİĞİNİ; ONA ILIM­LI İSLAM ENTARİSİ BİÇEN AMERİKA VERDİ…MUS­TA­FA KEMAL’İN CUM­HURİYETİ VE ÇOK ÖNCESİNDE FATİH’İN OS­MAN­LI­SI BÜ­TÜ­NÜY­LE YÜ­ZÜ­NÜ BATI’YA DÖN­MÜŞ­TÜ, ARAB’A DEĞİL…

AMA OLUN­CA HALK KÜLLİYEN CAHİL; ÖZENİP DUR­MAK­TA ARA­BIN ENTARİSİNİ GİYMEYE…VE GİDEREK BU­LAŞ­MAK­TA CE­HA­LE­TE…ÜLKESİ ELDEN GİDİYOR, AMA TÜM DUY­GU­LA­RI KÖ­RELMİŞ; OLAN, BİTENİ GÖREMİYOR…

ŞU AK­BA­BA­LAR NEDENİYLE ACI­LAR DİNMİYOR, ACI­LAR BİTMİYOR…

Biz­ler de ya­kın­mak­dan başka ne ya­pa­bi­li­yo­ruz ki?...

*Ne zaman?...

Son onbeş yıl­dır ül­ke­nin ne ulus­la­ra­ra­sı say­gın­lı­ğı ve ne komşu ül­ke­ler­le iliş­ki­le­rin­de, ne de ülke için­de ba­rış­çıl ko­şul­lar kal­ma­dı…Her­kes “sözde” din­dar…Ama her­kes bir­bi­ri­ne kin­dar…

Ül­ke­nin kay­nak­la­rı ya­ba­na pa­zar­lan­dı, hesap soran halk azar­lan­dı…Er­ge­ne­kon­cu dendi dü­şü­nen be­yin­ler Si­liv­ri’den, kara top­ra­ğa me­zar­lan­dı…Sıra geldi; “be­del­li” öde­ye­me­ye­nin be­de­ni­ne…Ön­ce­le­ri kim­se­cik­ler akıl, sır er­di­re­me­di ne­de­ni­ne… Pro­te­in­den, vi­ta­min­den, sağ­lık­lı bes­len­me­den uzak kalsa da, fos­fat­lı ek­mek­ler­le, GDO’lu be­sin­ler­le beyni du­mu­ra uğ­ra­tıl­sa da canı yanan, yü­re­ği ka­na­yan halk so­nun­da uyan­dı…

Ama ne zaman?…Ülke olun­ca kan, revan; işte o zaman sor­mak geldi ak­lı­na, usuna “Be hey Tay­yi­ban; nedir senin davan?…Ne is­ti­yor­sun genç fi­dan­la­rım­dan?…” diye…

Bu ülke dibe vu­run­ca ancak sil­ki­nir, ken­di­ne gelir diye yıl­lar­ca umu­du­nu yi­tir­me­yen­ler; bu kez gör­dü­ler ki halk en so­nun­da uyan­dı, ama ne yazık ki ülke Edir­ne’den Kars’a kadar al kan­la­ra bo­yan­dı…Şimdi her­kes dip­ten, do­ru­ğa öfke dolu…Çünkü Türk ana­la­rı­nın öz­yur­du; ağ­lı­yor ANA­DO­LU…

* Mavi Didim, Yeşil Didim, Bol­luk be­re­ket yüklü Didim...

Nasıl ki kalem kı­lıç­tan kes­kin­se, bir kilo şef­ta­li ya da bir kilo do­ma­tes, bir kilo incir ya da çilek ge­re­ğin­de bir kilo al­tın­dan bile de­ğer­li­dir. Özel­lik­le zey­tin; ilk çağ­lar­dan beri SİYAH ALTIN diye bi­li­nir.Çünkü in­san­lar ya­şam­la­rı­nı sür­dü­re­bil­mek için ön­ce­lik­le ha­va­ya, bir başka de­yiş­le ok­si­je­ni bol ha­va­ya, suya ve do­ğal­dır ki be­sin­le­re ge­rek­si­nim du­yar­lar. Bu temel ge­rek­si­nim­le­rin­den bi­ri­nin yok­lu­ğun­da, in­san­lar ya­şam­la­rı­nı yi­tir­mek teh­li­ke­siy­le karşı kar­şı­ya ka­lır­lar. On­la­rı ya­şa­ma geri dön­dür­mek için ne ka­sa­la­rın­da­ki al­tın­la­rı, ne en ge­liş­miş tek­no­lo­jiy­le üret­tik­le­ri sa­na­yi ürün­le­ri, ne de son model ara­ba­la­rı ye­ter­li olmaz. Yal­nız­ca ve yal­nız­ca yılın oniki ayın­da gü­neş­le dans eden Tür­ki­ye’nin top­rak­la­rın­da, doğal ko­şul­lar­da üre­til­miş tarım ürün­le­ri kur­ta­ra­bi­lir. İşte bu ne­den­ler­di ki biz­ler bu güzel ülke Tür­ki­ye’nin, özel­lik­le de bol­luk, be­re­ket kenti Didim’in halkı ola­rak yeşil bir dün­ya­da ya­şı­yor ol­ma­nın ay­rı­ca­lı­ğı­nın ayır­dı­na va­ra­rak, ge­le­ce­ği­mi­ze gü­ven­le bak­ma­lı­yız.

Son gün­ler­de;Didim'de tu­rizm ölü­yor di­ye­rek, tu­rizm­ci ya­kı­nı­yor. Oysa tarım henüz öl­me­di, ya­şı­yor...​Zey­tin bağ­la­rı, be­re­ket yüklü tarım top­rak­la­rı bü­tü­nüy­le yok edil­me­di, ta­la­na uğ­ra­ma­dı...​Gelece­ği­mi­ze gü­ven­le bak­mak­la ye­tin­me­yip, bu yeşil dün­ya­mı­zı son­su­za dek ya­şa­ta­cak ön­lem­le­ri de al­ma­lı­yız.

*Ya­nı­yo­ruz...

Sı­cak­lar­dan değil el­bet­te...​Ciğer­le­ri­miz ya­nı­yor, or­man­la­rı­mız ya­nı­yor, ya­kı­lı­yor...Öz­kay­nak­la­rı­mız yok edi­li­yor...​Doymadı­lar ül­ke­ye zarar ver­me­ğe...​Bi­ri­le­ri yine arsa der­din­de ol­ma­lı ki ül­ke­nin en güzel yö­re­le­rin­de­ki or­man­lar ya­kı­lı­yor.Orman alan­la­rı ya­pı­laş­ma uğ­ru­na talan edi­li­yor...Çok iyi bi­li­yo­ruz ki Ba­ca­sız Sa­na­yi diye ad­lan­dı­rı­lan TURİZM SEK­TÖ­RÜ çok­dan öldü; ya­ban­cı gez­gin­ler artık ül­ke­mi­ze gel­mi­yor...​Konut ya­pım­la­rın­da arz o kadar çok ki, talep ye­ter­siz olun­ca yap-sat­çı­lar iflas bay­ra­ğı­nı çek­ti­ler.Ama yine de bi­ri­le­ri acı­ma­sız­ca or­man­la­rı­mı­zı ya­kı­yor­lar.

Bu nasıl bir yeşil düş­man­lı­ğı­dır?...​Ha PKK meh­met­çik­le­ri kat­let­miş, ha ül­ke­nin or­man­la­rı ya­kıl­mış.Böy­le­si bir acı­ma­sız­lık; ancak yedi düvel iş­bir­lik­çi­le­rin­de ola­bi­lir.

*Bi­li­yo­ruz...

Bi­li­yo­ruz bu gi­diş­le ül­ke­ye;

ŞERİATI, HİLAFETİ GETİRE­CEK­LER…

NAMUS, ŞEREF YERİNE KURAN’A EL BASIP, YEMİN DE EDE­CEK­LER …

Şim­di­lik okul­lar­da müf­re­dat de­ği­şik­li­ği ça­lış­ma­la­rıy­la hem tep­ki­mi­zi öl­çü­yor­lar, hem de bi­linç alt­la­rı­mı­za ile­ti­le­ri­ni gön­de­ri­yor­lar,usan­ma­dan ça­ba­lı­yor­lar…

Ve bu arada“YET­MEZ AMA EVET” DİYEN o şe­ref­siz, hay­si­yet­siz, vatan haini AY­DI­NIM­SI­LA­RA İÇTEN TE­ŞEK­KÜR­LER; DERİN FEL­SEFİK KAT­KI­LA­RIY­LA 6. YÜZ­YI­LA DÖ­NÜ­YO­RUZ SON HIZLA…

Yayınlandığı yer Selma Erdal
Sayfa 1 / 2