18 Kasım 2017

RSS Facebook Twitter Linkedin Digg Delicious

Cuma, 29 Eylül 2017 13:46

DİDİM DERBİSİNİ KAÇIRMAYIN

DİDİM DERBİSİNİ KAÇIRMAYIN

Aydın 1. Amatör Küme 2. Grup'ta sezonun ikinci haftasında Didim’de derbi heyecanı başlamış takımlar Didimlilere güzel bir futbol ziyafeti çekmek için hazırlandılar.

Didimspor ve Yenihisarspor’un Sentetik çim sahada antrenmanlar yapan takımların hocaları birbirilerinin antrenmanlarını izleyerek rakip takım oyuncularını gözlem altına aldılar.

Sezonun ilk haftasını  Didimspor ilk haftayı bay geçirirken Yenihisarspor Bağarası’ndan 5-3’lük skorla 3 puanla döndüler ve puan tablosunda ikinciliğe oturdular.

 

Her iki didm takımınında grubun iddialı takımlarından olması sebebiyle güzel geçeceği umulan maç Atatürk Stadyumun çim sahada saat 17.00’de oynanacak.   Karşılaşma öncesinde Didimspor Kulübü Başkanı Kadir Akar ve Yenihisarspor Kulübü Başkanı Ünal Bulut, Didim’deki tüm sporseverleri bugün oynanacak maça davet ettiler.

Yayınlandığı yer Didim

DİDİM BELEDİYESPOR’A  BAŞARI YEMEĞİ

Didim Belediyespor’un sezon iki de iki maç galibiyeti ve puan tablosunda ikincilik sırasına oturması Didimli esnaf tarafından memnuniyetle karşılanırken, takımın Artı’s Mangal restoranda bir yemekle kutlandı.

Önceki gün akşam restorandaki kutlamaya tüm takım yöneticililere, antrenör Ayhan Yıldız’a ve yardımcısı Nevzat Kafadaroğlu ve yardımcısı altyapı takımlarının antrenörleri ile  Didim Belediye Başkanı Deniz Atabay ve meclis üyeleri de katıldı.

Yemek öncesinde Artı’s Mangal işletmecisi Serkan Almaz ayrıca kulübe para yardımında da bulundu. Kulüp Başkanı Cezmi Arslan işletmeci Almaz’a  çok teşekkür etti ve Didim Belediyespor bu yıl belediyemizin ve esnafımızın desteği ile iyi yerlere gelecek, sezona iyi başladık. İki maçımızda da galip gelmek umudumuz artırdı. Sezona zaten iddialı başlamıştık ve bu başarılar bizi sevindirdi ve Didimli spor severler tarafından da takdir edildi” dedi ve tüm Didimli futbolseverleri Pazar günü Saat 16’da Atatürk Stadyumunda oynanacak Tepecik Tuğlaspor maçına davet etti.

Didim Belediye Başkanı Deniz Atabay’da futbolculara yaptığı konuşmasında son iki maçta gösterdikleri başarı için teşekkür ederek disiplinli ve hocalarının ve yöneticilerin sözlerini ve taktiklerini dikkate almalarını istedi.

 

Belediye olarak takıma destek olduklarını ve imkanlar dahilinde daha çok yardım etmeye çalıştıkları belirterek sporda başarı tesadüf değildir, çok çalışmayı gerektirir diyerek Antrenör Ayhan Yıldız’ı ve  futbolcuları iki hafta içinde gösterdikleri çaba ve sonucunda alınan galibetten dolayı tebrik etti.

Yayınlandığı yer Didim

Aydın Valisi Yavuz Selim Köşger’in ‘Dünya Yaşlılar Günü’nü bir mesajla kutladı.

1 Ekim Pazar günü tüm dünyada kutlanan gün için Vali Köşger mesajına şu sözlerle başladı; “Bu gün en anlamlı günlerden birisi olan sevgi ve saygıyı en çok hak eden Yaşlılarımızın “Dünya Yaşlılar Günü” nü kutlamanın heyecanını ve mutluluğunu yaşıyoruz.

Yaşlılarımız; geçmişimizin tecrübelerini bugünlere aktaran, milli kültür ve değerlerimizi yarınlara taşımamızı sağlayan toplumsal hayatımızın en kıymetli hazineleridir.”

Yaşlılık dönemi herkes tarafından saygı ve itibar görmenin arzu edildiği, minnet ve şükran duygularının en üst seviyede beklendiği hassas bir evredir. Onların toplumla bütünleşmelerini ve yaşama bağlı kalmalarını sağlamak, ömrünün büyük bir kısmını topluma ve ülkeye hizmetle geçirmiş bu insanlara, şükran ifadesi olacaktır.

Millet olarak ne mutlu bize ki, yaşlılarımızı yük olarak görmeyen, tam aksine onlara ihtimamla ve sevgiyle yaklaşmamızı sağlayan bir kültüre sahibiz. Tarihin her döneminde Milletimiz yaşlısına gereken ehemmiyeti vermiştir. Bu gerçek Milletimizin en önemli töresi, vazgeçilmez geleneğidir. Bu geleneği yaşatmak ve gelecek nesillere aktarmak görevi de bizlere düşmektedir.

Unutmamalıyız ki, kendi varlığımız ve çocuklarımızın geleceği ne kadar önemliyse, yaşlılarımız da bizim için o kadar önemlidir. Onların geniş ufukları, tecrübeyle kesinlik kazanmış bilgi ve birikimleri, her zaman yararlanmamız gereken, geçmişe ve bugüne olduğu kadar geleceğe de ışık tutan birer kaynaktır.

Bir ömrün büyük kısmını topluma ve ülkeye hizmetle geçirmiş insanların, yaşlandıkları ve bakıma muhtaç oldukları dönemde ömürlerinin sonuna kadar insan onuruna yakışır bir şekilde bakım talep etme hakları vardır. Ailelerinden ve çocuklarından bu hizmeti çeşitli nedenlerle alamayanlara bu hizmet imkânlar ölçüsünde Devletimiz tarafından verilmektedir.

Devletimiz, insanımızın değer yargıları arasında var olan yaşlıya sevgi, dayanışma ve saygı yaklaşımını, değişen toplum yapısı içinde ve bilimin ışığında profesyonelce hizmet alanlarına taşıyarak, yaşlı vatandaşlarımıza götürülecek hizmetlerin kalitesini ve çeşitliliğini artırmaya yönelik çalışmaları sürdürmektedir. Devletimizin sağladığı imkânlar ve sunduğu hizmetlerin her geçen gün daha mükemmel hale getirilmesini sağlamak, öncelikli hedeflerimiz arasındadır.

Yaşlılarımızın sorunlarını çözmek, toplumda hak ettikleri yeri almalarını sağlamak tek başına devletimizin değil, toplum olarak hepimizin sorumluluğudur. Bu nedenle hayırsever vatandaşlarımız ve ilgili sivil toplum kuruluşlarımızın her zaman desteğine ihtiyacımız vardır.

Bu duygularla bütün değerli büyüklerimizin Dünya Yaşlılar Gününü kutluyor, kendilerine sağlıklı uzun ömürler diliyorum.

 

 

Yayınlandığı yer Didim

MECLİS 2018 TAHMİNİ BÜTÇESİNİ GÜNDEME ALDI

 

 

Didim Belediye Meclisi Belediye Ekim ayı birinci oturumu 5393 sayılı Belediye Kanunu'nun 20. maddesi gereğince 04 Ekim 2017 günü saat 14:00'de Belediye Başkanlığı Meclis Toplantı Salonunda Belediye Başkanı Deniz Atabay başkanlığında 5 maddelik gündemle  toplanacak.

Gündemin ilk maddesi  Mali Hizmetler Müdürlüğü’nün 27.09.2017 tarih ve 3485 sayılı yazısı ekinde sunulan  Belediyemizin 2018 Mali Yılında Uygulanacak Ücret Tarife Cetvellerinin görüşülmesi. Olacak

Ardından Mali Hizmetler Müdürlüğü’nün 27.09.2017 tarih ve 3485 sayılı yazısı ekinde sunulan 2018 Mali Yılı Performans Programının görüşülecek ve üçüncü gündem maddesinde Mali Hizmetler Müdürlüğü’nün 27.09.2017 tarih ve 3485 sayılı yazısı ile Belediye 2018 Mali Yılı Bütçesi ile İzleyen İki Yıl 2019 ve 2020 Bütçe Tahmini görüşülecek.

Didim Esnaf ve Sanatkarlar odası kurucu başkanı Mehmet Ali Karaca’nın adının bir parka verilmesi ile ilgili olarak verdiği dilekçe de gündeme dördünce madde olarak alındı.  Ve “Didim Esnaf Sanatkarlar Odası Kurucusu Mehmet Ali Karaca’nın isminin uygun görülen bir parka, tesise, cadde veya sokağa verilmesi” konulu yazısının görüşülmesi” olarak gündeme girdi. Son madde olarak Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’nün 22.09.2017 tarih ve 939 sayılı “ Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü Yönetmeliği’nin 44. maddesinin değiştirilmesi” konulu yazısı görüşülecek.

Toplantı anında başka gündem maddesi önerisi olmaz ise Didim belediye meclis bu gündemleri görüşerek karara bağlayacak.

 

 

Yayınlandığı yer Didim

EGELİLER  KILIÇDAROĞLU’NU ZİYARET ETTİ

Ankara’daki Aydınlıları bir aaya getiren ve bürokrasi ve ekonomi içinde güçlü isimlerini de bünyesinde barındıran Aydınlılar Derneği’ninde içinde bulunduğu EGEM Platformunun faaliyetlerini anlatmak amacıyla diğer Siyasi Parti Genel Başkanlarına ziyaret için talepte bulunduklarını, en kısa zamanda siyasi parti liderlerine ve temsilcilerine ziyaretlerinin devam edecekler.

 

Ege Bölgesini oluşturan illerin Ankara’da faaliyet gösteren vakıf ve derneklerin bir araya gelmesiyle 2005 yılında kurulan EGEM Platformu Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile bir araya geldi.

 

CHP Genel Merkezi'nde gerçekleşen görüşmede dernek başkanlarına CHP Genel Sekreteri Kamil Okyay Sındır eşlik ederken, görüşmeye EGEM Platformu Dönem Başkanı ve Afyon ve İlçeleri Dayanışma Derneği Başkanı Mehmet Ali Özerkan, Platform Dönem Başkan Yardımcısı ve İzmir Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Yasin Aksu, Aydınlılar Eğitim Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Halil Apaydın, Kütahya ilinden Yetişenler Derneği Başkanı Nuri Uygun, Manisalılar Mesir ve Dayanışma Derneği Başkanı Recep Gezinti, Denizliler Derneği Başkan Vekili Hamit Oğuz ile Uşaklılar Derneği Başkan Vekili Ayşe Cöner katıldı.

 

Görüşmede Kılıçdaroğlu'na EGEM Platformu faaliyetleri ile derneklerin illeri hakkındaki görüşleri ifade edildi. Sayın Kılıçdaroğlu'da Ege Bölgesinin Ankara'da bir arada sivil toplum örgütleri tarafından temsil edilmesinden duyduğu memnuniyeti dile getirirken, Ege'nin kültürünün ve çağdaşlığının aydınlık Türkiye mücadelesinde çok önemli bir yere sahip olduğunu ifade etti.

 

EGEM Platformu Dönem Başkanı Mehmet Ali Özerkan ziyaret sonrası yaptığı açıklamada ziyaretin amacının Ankara’da faaliyet gösteren EGEM Platformunu faaliyetlerini anlatmak olduğunu, Sayın Genel Başkanı 18-22 Ekim tarihleri arasında yapılacak olan Ege İlleri 10. Tanıtım Günleri ve Etkinliklerine davet etmek olduğunu söyledi. Sayın Özerkan açıklamasının devamında EGEM Platformunun faaliyetlerini anlatmak amacıyla diğer Siyasi Parti Genel Başkanlarına ziyaret için talepte bulunduklarını, en kısa zamanda “siyasi parti liderlerine ve temsilcilerine ziyaretlerinin devam edeceğini” aktardı.

 

 

Yayınlandığı yer Didim

“FERMAN GELDİ ÜNİVERSİTEYE GİRİŞ SINAVLARI KALKTI!..”

Eğitim Sen Didim Temsilciliği Yürütme Kurulu adına öğretmen Turgay Elçi  bir basın açıklaması ile değiştirilen üniversiteye giriş sisteminin değiştirilmesini eleştirdi.

“Eğitim sistemimizin sınav odaklı olması çocuklarımızın ve gençlerimizin yaşamlarını doğrudan etkilemektedir. Ancak sorunu içinden çıkılmaz hale getiren ve gencecik yaşamların üzerinde yıkıcı etkileri olan asıl sorun, eğitim politikalarındaki “Ben yaptım oldu.” tavrıdır eleştirisi de yapan Elçi  “Bu nedenle hep birlikte çocuklarımızı değil hükümeti uyarmak zorunda ve artık yeter demeliyiz!” sözleri yer alan bildirisini şöyle sürüdü;

“Geçtiğimiz günlerde Cumhurbaşkanı’nın “doğru bulmadığını” belirtmesi üzerine kaldırılan TEOG’un ardından, bugün de üniversitelere giriş sınavı olan YGS ve LYS’nin kaldırılacağı duyurusu geldi.

Gerek Cumhurbaşkanı gerekse YÖK Başkanı yaptıkları açıklamalarda bu değişikliğin hangi ihtiyaç kapsamında yapıldığını, hangi soruna çözüm üreteceğini açıklamadı. Sadece bu sistemin değişeceği ilan edildi.

Hatırlanacağı üzere 2010 yılında AKP tarafından ÖSS kaldırılmış, öğrencilerin hayatlarını tek sınava bağlanması yine AKP hükümeti tarafından eleştirilmişti. Özellikle gençlerimizin ÖSS baskısı nedeniyle giderek artan biçimde intihara teşebbüs etmeleri kaygı verici noktalara ulaşmıştı. O dönem getirilen ve bugüne kadar yürütülen YGS ve LYS, yine AKP hükümeti tarafından çeşitli övgülerle kamuoyuna duyurulmuş, sınav sayısının arttırılmasının ve farklı dönemlerde yapılmasının gençlerin üzerindeki baskıyı azaltacağı ilan edilmişti.

Bugün ise o dönem ÖSS’ye getirilen eleştirilerin ve YGS ile LYS’ye dizilen övgülerin sahipleri tarafından sınav sisteminde bir değişikliğe daha gidileceği duyuruldu. Üstelik sınavın yine tek haftada gerçekleştirileceği ilan edilerek…”

Sendika adına bazı sorularının olduğunu söylediği bildirinin son bölümünde ise ;  Sınav sisteminin değiştirilmesi hangi sorunlara çözüm üretecektir?

Sınavın yine bir haftada gerçekleştirilecek olması gençlerimiz üzerindeki baskıyı arttırmayacak mıdır?

Gelen eleştiri ve önerilere kulak asmadan sadece kendi doğrularınızla hareket ederek değiştirdiğiniz sistemin bir benzerini geri getirmeniz sonrasında, 6 yıldır bu sınavlarla cebelleşmiş, kopya skandallarıyla hakları ve emeği gasp edilmiş gençlere bir özür dilemeyi düşünüyor musunuz?

Getirdiğiniz sistem de eğitim politikalarından anlamayan ama tek adam olduğu için her sözü ferman olarak kabul edilen kişi tarafından beğenilmezse ne yapacaksınız?”

Öğretmen Elçi sözlerini ; “ Özellikle belirtmek isteriz ki çocukların ve gençlerin yaşamları, gelecekleri ve en önemlisi emekleri, hükümetin oy kaygısından daha az ciddi alınacak bir şey değildir. Bir tarafta eğitimde çağ atladığımızı söyleyen Milli Eğitim Bakanı, diğer tarafta eğitim sisteminden istediklerini elde edemediklerini ifade eden bir Cumhurbaşkanı karşımızda durmaktadır. Ancak asıl gerçek, “Ben yaptım oldu.” denilerek eğitimin her kademesinin yap-boz tahtasına çevrilmesi ve çocuklarımızın adeta kobay haline getirilmesidir.

 

Bu kapsamda Eğitim Sen olarak tüm velilere bir çağrımız olacaktır! Sadece kendi bildiğini yapan ve dersine iyi çalışmayan çocuklarımız değil hükümettir! Bu nedenle hep birlikte çocuklarımızı değil hükümeti uyarmak zorunda ve artık yeter demeliyiz!” diyerek tamamladı.

Yayınlandığı yer Didim
Cuma, 29 Eylül 2017 13:43

İL KOORDİNASYON KURULU TOPLANIYOR

İL KOORDİNASYON KURULU TOPLANIYOR

 

Aydın İl Koordinasyon Kurulu 2017 Yılı IV. Dönem Toplantısını Vali Yavuz Selim Köşger   başkanlığında 03 Ekim  2017 Salı günü yapılacak.

Saat 14.00’deYatırım İzleme ve Koordinasyon Başkanlığı Toplantı Salonunda yapılacak olan Aydın İl Koordinasyon Kurulu’nun 2017 Yılı IV. Dönem toplantısına  Vali Yavuz Selim Köşger başkanlık yapacak. Toplantıya; Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu

Didim Kaymakamı Mehmet Rüköz ve tüm ilçe Kaymakamları, Didim Beleidye Başknaı Deniz Atabay ve  diğer ilçerin Belediye Başkanları, Yatırımcı Bölge ve İl Müdürleri, Meslek Kuruluşları, Odalar ve Sivil Toplum Kuruluşları katılacak.

Toplantı, Kurul Başkanı Vali Yavuz Selim Köşger’in  açılış konuşmasıyla başlayacak ve  ardından, 9 aylık dönemin  değerlendirilmesi, İzleme ve Koordinasyon çalışmalarında ile uygulamada karşılaşılan sorun ve darboğazlar  görüşülecek.

 

 

Yayınlandığı yer Didim
Perşembe, 28 Eylül 2017 18:03

CHP’de 3. Aday resmen açıklandı

CHP’de 3. Aday resmen açıklandı

Chp Didim İlçe başkanlığı seçimlerine aday olduğunu sosyal medya üzerinden açıklayan Nurettin Koçak dün (28 Eylül 2017) yaptığı basın açıklaması ile CHP Didim ilçe başkanlığına aday olduğunu açıkladı.

Parti binasında toplanan partililere  demokratik bir yarışta bir partilinin aday olabileceğini açıklayarak başlayan Gökmen Karataş seviyeli bir seçim süreci dileyerek Nurettin Koçak’ın adaylığını tebrik etti.

CHP Parti eğitmeni olan Nurettin Koçak da yaptığı konuşmasında birleştirici ve mücadeleci bir oluşumla ve ekibiyle 2019’da yapılacak seçimleri öncesinde birlik beraberlik mesajı verilerek aday olduğunu belirtti ve delege seçimleri sonrası açıklamayı düşündüğü adaylığını diğer adayların isimlerinin belirlenmesi üzerine hasıl olan durumdan dolayı zorunlu olarak bu açıklamayı yapma gereğini duyduğunu, tüzüğün 48-1 maddesi gereği ilçe başkanlığına aday olabilmek için seçilecek 240 delegenin %10’unun oyu ile aday gösterilebileceğini dolayısıyla bu yarışın hizmete talip olma meselesi olduğunu söyledi.

Koçak açıklamasında aday olma sebeplerini; “başarının anahtarı olan; siyasi birikim, dürüst yönetim, hoş görü, samimiyet, emek, disiplin, strateji, temiz bir geçmiş ve kimseyi kimseden ayırmadan bir olmak için, Didim’de parti içi sarsılan güvenin ve saygının yeniden tesisi için Didim’in siyaset yapısını çözmek ve bu yapıyı iç dinamiklere zarar vermeden dışa dönük, halkla iç içe siyasete angaje (bir öğretiye bağlanarak o doğrultuda savaşım vermek) etmek için,  geleceğe umutla bakmak için ,umudu yarınlara taşımak için, kimseyi ötekileştirmeden, birleştirici olarak , emperyalizme, faşizme ve her türden gericiliğe karşı hep beraber bir arada mücadele etmek için ve  hak, hukuk, adalet, demokrasi, özgürlük, emeğin hakkı ,barış için aday oldum”  sözleriyle adaylığını açıkladı.

Sarı listeyle delege seçim çalışmaları yürüttüğünü ancak zaman zaman seçim çalışması yerine dedikodu yapma eğilimlerinin ortaya çıktığını bu yönetim kullanılmamasını istedi ve centilmence bir seçim geçirilmesi dileğini tekrarladı ve; “geleceğe umutla bakmak için, umudu yarınlara taşımak için, kimseyi ötekileştirmeden birleştirici olarak emperyalizme faşizme ve her türden gericiliğe karşı hep beraber bir arada olmak için aday oldum sözleriyle konuşmasını tamamladı.

 

Nurettin koçak kürsüden ayrılmadan önce halen adaylığını açıklamış başkan adaylarından Filiz Korkmaz’ı, Gökmen Karataş’ı ve Adaylığını önümüzdeki günlerde açıklaması beklenen Aşkın Atlı’yı ve Didim Belediye Başkanı Deniz Atabay ile partinin kadın ve gençlik  kolları başkanlarını aile fotoğrafı çekinmek üzere  yanına çağırdı ancak ilçe başkanı ve yeni dönem de aday olduğunu açıklayan Gökmen Karataş aile fotoğrafına katılmak için gelmediği gözlendi.

Yayınlandığı yer Didim

Basın İlan Kurumu’nun valilik personeline yönelik eğitimi sona erdi

Basın İlan Kurumu (BİK), valiliklerin basın ve halkla ilişkiler personeli ile valilikler tarafından oluşturulan gazete kontrol kurulu üyelerine yönelik olarak düzenlediği üç günlük eğitim semineri, Kurumun Darıca’da bulunan sosyal tesislerindeki sertifika töreniyle sona erdi.

Basın İlan Kurumu’nun, 25-27 Eylül tarihleri arasında gerçekleştirdiği, 61 ilden 100’e yakın valilik personelinin katıldığı eğitim semineri programı, BİK Genel Müdür Yardımcısı Cem Elçin’in genel değerlendirme ve kapanış konuşmasından sonra, yapılan sertifika töreniyle sonlandı.

Üç günlük eğitim programında ağırlıklı olarak  BİK Mevzuatı, “Resmi İlan ve Reklamlar ile Bunları Yayınlayacak Süreli Yayınlar Yönetmeliği ve İLANBİS uygulamaları hakkında bilgiler verildi, güncellemeler aktarıldı ve uygulamalarda karşılaşılabilecek problemler ve çözüm önerileri hakkında bilgilendirmelerde bulunuldu.

BİK Genel Müdür Yardımcısı Cem Elçin, uzun yıllardan beri uygulanmakta olan 67 sayılı Genel Kurul kararının yerine 1 Ocak 2017 tarihinden itibaren kısaca Resmi İlan ve Reklam Yönetmeliği olarak adlandırılan yeni Yönetmeliğin yürürlüğe girdiğini, bu eğitimin amacının da yeni Yönetmelik hakkında ilgililerin bilgilendirilmesi olduğunu aktararak seminerin değerlendirme ve kapanış konuşmasına başladı.

“Resmi ilan ve reklam yayın süreçlerimizi tamamen elektronik ortama taşıdık”

Elçin konuşmasında “Eğitim semineri süresince arkadaşlarımız size yeni Yönetmelik hakkında gerekli bilgilendirmeleri yapmışlardır. Sizler de bundan sonraki uygulamalarda karşılaşacağınız her türlü sorunda hiç çekinmeden size bilgi veren arkadaşlarımızı arayarak danışabilirsiniz.

Teknolojik gelişmeler karşısında Basın İlan Kurumu olarak resmi ilan ve reklam yayın süreçlerimizi tamamen elektronik ortama taşıdık. İLANBİS adını verdiğimiz ve kısmi olarak sizlerin de kullanımına sunulan program ile artık Aylık Beyannameler ve gazetelerin PDF nüshaları elektronik ortamda alınıyor.

Ancak, yeni Yönetmelik ile Aylık Beyannamelerin İLANBİS sistemi üzerinden elektronik ortamda gönderilmesi zorunlu olmasına rağmen, bazı illerimizde halen bu tam anlamıyla sağlanabilmiş değildir.  Seminer sırasında da arkadaşlarımızın belirttiği gibi Aylık Beyannamelerin elektronik ortamda gönderilmemesi veya taslak halinde bırakılması “ki bu verilmemesi anlamına gelir” anılan Yönetmelik uyarınca bir ihlal sebebidir.

Bununla birlikte resmi ilan yayınıyla alakalı gazetelerin basılı her sayısının PDF olarak elektronik ortamda ilgili makama ulaştırması gerekmektedir. Aynı Aylık Beyannamelerde olduğu gibi PDF lerin gönderilmesi için de İLANBİS sistemimizde bir bölüm yapılmıştır. Sizlerden Kurum olarak isteğimiz gerek Aylık Beyannamelerin gerek PDF lerin İLANBİS sistemine yüklenmesini kontrol etmeniz ve bu vecibeleri yerine getirmeyen gazeteleri uyarmanızdır. Aksi takdirde bu gazeteler hakkında Valiliğin ilgili birimleri tarafından işlem yapılması gerekmektedir.” değerlendirmelerinde bulundu.

Öncelikle 1 Ocak 2018 tarihinden itibaren gazetelerin tutmakta yükümlü oldukları sektörel defterlerin zorunlu olarak elektronik ortamda İLANBİS üzerinde doldurulması gerekeceğini hatırlatan Cem Elçin,  bu nedenle kalan kısa süre içinde valilik temsilcilerinin görev alanlarındaki gazetelere bu konuda bilgi vermesinin  önemine değindi. 2018 yılı içinde BİK’in hedeflerinden birinin  Valiliklerin görev alanındaki resmi ilanların İLANBİS sistemi üzerinden elektronik ortamda gazetelere ulaştırılması olacağı, bununla ilgili çalışmaların da bütün hızıyla sürdüğünü, çalışmalar bittiğinde ise konu hakkında gerekli bilgilendirmelerin yapılacağını konuşmasında yer verdi.

“Kamu personelinin kurumsal iletişim niteliğinin arttırılması için Kalkınma Ajansları ile işbirliği içinde çalışıyoruz”

Basın İlan Kurumu Genel Müdür Yardımcısı Cem Elçin sözlerini “Kurumumuz resmi ilan ve reklamların süreli yayınlarda yayınlatılmasına aracılık etmenin dışında kamu personelinin kurumsal iletişim niteliğinin ve kalitesinin arttırılması için Kalkınma Ajansları ile işbirliği içinde çalışmaktadır. Doğu Anadolu Kalkınma Ajansı işbirliğiyle Bitlis, Hakkâri, Muş ve Van Valiliklerinin Halkla İlişkiler Müdürlüğünde çalışan görevli personele verilen  “Kurumsal İletişimin Niteliklerinin Artırılması Eğitimi” 22-25 Mayıs 2017 tarihlerinde Van’da yapılmıştır.

İstanbul Valiliği ve İstanbul Kalkınma Ajansı işbirliğinde “İstanbul’daki Kamu Kurum ve Kuruluşlarının Halkla İlişkilerde Görevli Personele Kurumsal İletişimin Niteliğinin ve Kalitesinin Artırılması Eğitimi” ise 11-15 Eylül 2017 tarihlerinde İstanbul ilinde gerçekleştirilmiştir.

Diğer taraftan Dicle Kalkınma Ajansına Mardin, Batman, Şırnak ve Siirt illerindeki; Karacadağ Kalkınma Ajansına da Diyarbakır ve Şanlıurfa illerindeki Kamu Kurum ve Kuruluşlarıyla Valilikler ile Belediyelerde çalışan görevli personelin kurumsal iletişim konusunda bilgi ve becerilerinin güçlendirilmesine yönelik projelerimiz sunulmuştur.

Bu projelerimiz halen değerlendirme aşamasında olup, Ajanslar tarafından kabulü halinde toplamda 64 kişiye iletişim eğitimi verilecektir.” ifadeleri ile sonlandırdı.

Üç günlük eğitimin sonunda yapılan törenle, 61 ilden gelen valilik personeli sertifikalarını alarak, eğitimlerini tamamladı.

 

Yayınlandığı yer Didim

DİYED’DEN ENGELLİLERE VE AİLELERİNE BİLGİLENDİRME SEMİNERİ

Doğum sırasında oluşan bazı anomalilerden dolayı engelli olarak yaşamını sürdürmek zorunda kalan Serebral Palsi hakkındaki son gelişmeleri hastalığın seyri ile ilgili olarak Didim’de aileleri ve Didimlileri bilgilendirmek için bir seminer düzenleniyor.

Didim Yöresi Engelliler Derneği tarafından düzenlenen semineri özellikle bu hastalığın tedavisi üzerine çalışmalar yapan Ortopedi ve Travmatoloji Uzmanı  Prof. Dr. Muharrem İnan verecek.

Hastalığın oluşumu ve tedavi süresi ile ilgili son gelişmeler hakkında bilgiler paylaşılacak olan seminerde son dönem yapılan çalışmalarda Bu tip tedavilerin çok erken araştırma aşamalarında olmalarına rağmen, kök hücrelerle yapılan rejeneratif terapilerin sinir dokusunu yenilemekte ve beyin hasarını tamir etmekte bir tedavi seçeneği olabildiği umudu anlatılacak. Seminere ayrıca Ortopedi, botoks ve ameliyatları ile skolyoz gibi hastalıklar hakkında da  Doç.Dr. Umut Baki Tugay , Dr. Ozan Ali Erdal, Fzt. M.Zafer Pınarer de katılımcılara bilgiler aktaracaklar.

 

DİYED’den yapılan duyuruda,  6 Ekim Cuma Günü Saat : 15.00 de Didim Ticaret Odası  Nurullah Kocabıyık Kültür Salonunda Ortopedi ve Travmatoloji Uzmanı Prof. Dr. Muharrem İnan’ın katılımıyla “Selebral Palsi’ li Çocuklarda Güncel Ortopedik Yaklaşım ve Bilgilendirme " semineri düzenlenecektir.  Seminerde ayrıca ve  botoks ve ameliyatları ile skolyoz gibi hastalıklar hakkında da  Doç.Dr. Umut Baki Tugay , Dr. Ozan Ali Erdal, Fzt. M.Zafer Pınarer Didimlilerle buluşacak. Seminere katılmak isteyen engellilerin dernekle iletişime geçmesi durumunda engelli aracı ile salona getirilebilecekleri de duyuruldu.

Yayınlandığı yer Didim
Sayfa 1 / 14