13 Aralık 2017

RSS Facebook Twitter Linkedin Digg Delicious

Salı, 05 Aralık 2017 17:47

HAYDİ ÇOCUKLAR TİYATROYA

HAYDİ ÇOCUKLAR TİYATROYA

Son  dönemlerde sosyal faaliyetlerde ismini sık sık duyuran Subaşı Ağa İnşaat Firması sahibi Cuma Subaşı yine başka bir sosyal etkinliğe ana sponsor oldu.

16 Aralık günü 14.30 – 16.30 ve 18.30 da Didim Ticaret Odası Nurullah Kocabıyık Kültür Merkezinde sahnelenecek olan “Alis Harikalar Diyarında” isimli çocuk oyununun ana sponsorluğunu da üstlenen Cuma Subaşı önceki gün Mask Tiyatro gurubunun gösterimin Didim’e getirilmesi organizasyonunu yapan Tatlı Telaş Organizasyon firması ile sözleşmesini imzaladı.

İmza töreninde konuşan Subaşı Ağa firması sahibi Cuma Subaşı Didim Masterler Futbol Takımı, 3 Aralık Engelliler Günü sponsorluğundan sonra, Didim’de çocuklar için yapılacak bir etkinliğe de sponsor olmak istediğini böylece Didim’de tiyatro sahnesi ile hiç tanışmamış çocuklar başta olmak üzere tüm çocuklara bir armağan vermek istediğini söyledi.

3 Seansa olarak sergilenecek oyunda özellikle Didim’in uzak mahallelerindeki ve tiyatroya ulaşmakta zorluk çeken çocuklarla birlikte oyunu seyretmek istediğini belirten Cuma Subaşı şayet çocuklara neşeli bir gün geçirtebilirsek kendim ailem çocuklarım ve çalışma arkadaşlarımızla çok mutlu olacağım, Didim'de salonun küçük olması sebebiyle 300’er li guruplara halinde sergilenecek oyun için ulaşım zorluğu çeken öğrenciler içinde yardımcı olacağını açıklayan Subaşı, yaptıkları sosyal yardımların reklam amaçlı olmadığını, çalışarak geldiği bu noktadan sonra Didim’e olan gönül borcunu ödemeye yönelik olduğun belirtti ve özellikle hiç tiyatro seyretmemiş çocuklar olmak üzere tüm çocukları oyuna davet etti.

 

Umut Vardarlı Yönetiminde Mask Tiyatro gurubunun sergileyeceği oyunun girişler ücretsiz olacak.

Yayınlandığı yer Didim
Salı, 05 Aralık 2017 16:34

GERÇEK YARGI…

GERÇEK  YARGI…


Suçlayanlar, karar verdikleri sürece suçlananların aklanması olanaksızdır. Hukuk, egemenlerin süpürgesidir. Gerektiğinde pisliklerini ve ihtiyaç duyduklarında da istemediklerini( muhalifleri) temizlerler.

Reza’nın davasından bir milli sorun üretmek olanaksızdır. Ancak Reza, ambargoyu deldiği için suçlu değildir çünkü; ambargo suçlaması haklı değildir. Mazlum ve haklı olan ülkelere karşı uygulanan zorbaca bir dayatmadır. Reza kendisini ABD suçladığı için suçlu değildir ama, Türkiye Cumhuriyeti’nin yasalarını çiğnediği için suçludur. T.C bu sonradan olma vatandaşını yargılamalıydı. Reza’yı yargılar gibi yapıp aklamak fırsatçı yabancılara istismar edbilecekleri bir koz vermiştir.

Reza, ambargo suçunu işlememiş olsaydı ve belirlendiği gibi usulüne uygun ticaret yapılmış olsaydı ülkemizin tüccar ve sanayicileri milyonlarca dolar kazanacaklardı. Bir çıkarcı ve ona devlet olanaklarını sunan çıkar çetesi kara paradan pay alarak ülkemizin çıkarlarına engel olmuşlardır. Reza’dan pay veya bağış alanlar ülkemize karşı suç işlemişlerdir. Kirli ilişkiler eşliğinde suç işleyenler ve kişisel menfaat sağlayarak suça ortak olanlar yargılanmalıdır. Göre göre kaşınır yara bırakanların suçsuzluğundan söz edilemez ve bu kişisel çıkarlardan bir milli dava yaratılamaz. Kişisel veya grupsal çıkarları için suça zemin sağlayarak ortak olanların ödemesi gereken cezayı bir milletin suçsuz ve günahsız vatandaşlarının ödemesi hukukla ve adaletle bağdaşmaz. Milyonluk saati koluna takan, milyonları hediye paketleriyle alan ve ayakkabı kutularında servet saklayanlarda en sıradan baldırı çıplak, işsiz ve yoksul kadar ceza ödeyecekse, adaletten söz edebilir miyiz?

Kişisel çıkar sağlayan kişiliksiz çıkarcıların sağlamış olduğu haksız refahın bedelini bizler niye ödeyelim?!... Bu gibi yaklaşımlar içinde olanlar vatan hainliği ile suçlanabilirler oysa onlar en büyük yurtseverlerdir. Kılıçtaroğlu’nun vurguladığı gibi; “Dünyanın hiçbir yerinde hırsızlık milli sorun değildir!”

İnanç ve etnik temelli kavgalar özünde hedef şaşırtan kavgalardır. Bu gibi kavgalarda, azınlığın çıkarı, çoğunluğun sırtından güvenceye alınır ve böylece gerçek hedef gizlenmiş olur. Adalet, gerçek suçluların cezalarını ödemeleriyle gerçekleştirilmiş olur. Reza gibi, tüm suça karışanların ve onların kuşkulu yakınlarının varlıklarına el konarak; olası cezaları el konacak olan varlıklarla ödemek gerekir.

Genel kuraldır, varsıl bir tehlike karşısında geriye çekilirken( bu varlık sürdürmenin en kısa yoludur) kazançtan kaybeder, yoksul yaşam savaşında geri çekilirse varlık nedenini kaybeder.

Bu tür işlere bulaşanların inançlı gibi gözüken muhafazakarlar olduğu görülüyor. Muhafazakarlık, varsıl için vazgeçilmeyecek bir seçenek; yoksullar için ise, varsılın çıkarını güvenceye alan bir seçeneksizliktir!...

Yayınlandığı yer Ferhan Ercan
Salı, 05 Aralık 2017 16:31

HAKSIZLIK ETMEYELİM…

HAKSIZLIK ETMEYELİM

Haksızlık etmeyelim,hem de tamda  bu gün,

5 Aralık  1934 de TÜRK Kadınına Seçme ve seçilme hakkının verildiği günün yıldönümünde,

Dünyada ilk  olarak genç Cumhuriyet ta 1934 yılında  TÜRK Kadınını seçilme ve seçme hakkını verilmesi ve Çağdaş Demokrasilerde görülmemiş bir olay olarak geçmiştir.

İşte bu nedenle hakkını yemeyelim dedim,

Niçin mi?

Tabi ki Aydın Büyük Şehir Belediye Başkanımız da bir TÜRK Kadını,

Bileğinin hakkı ile kaç yıldır seçilerek halkına hizmette yolunu devam etmekte,

Dünkü yazımda haklı olarak bir Akbüklü’ nün  beklentilerini dile getirmiş  ve eleştiri gibi serzenişte bulunmuştum,

Sanki  hemen duymuş gibi  Pazartesi günü  Yüklenici firma ile  Akbük Altyapı ihalesi imzalanmış,

Mahallemin Muhtarının SMS yoluyla bilgilendirmesi ile öğrenmiş olduğum için bu özür niteliğindeki yazımı yazmak istedim.

İnşallah sekteye uğramaz ve  en kısa sürede bitirilir,

Akbük körfezi İzmir körfezi olmaktan,Haliç olmaktan kurtulur.

Tabi ki Arıtma konusunda da çok hassas  davranılması gereklidir,bu konuyu daha sonra tekrar dillendirmeye devam edeceğim.

Bu gün Ankara Arena’da CHP Kadın kolları genel Merkezince  düzenlenen Kadın Kurultayını Halk TV den canlı izlemeye çalıyorum.

Türkiye’nin  tüm Kadın Sivil toplum örgütleri ve kadın örgütlerinin temsilcileri ve halktan birileri olarak Türk  Anası, Türk Kadını,

Köylüsü, Kentlisi,

İşçisi,

Emeklisi

Çalışanı ,çalışmayanı,

Tüm TÜRK Kadını arena’da temsil edilmekte ve temsilcileri tarafından kürsüden  sesini duyurma imkanı verilmektedir.

Bu yazıyı hazırladığım sırada  bu günkü gurup toplantısında açıklanması beklenen belgeler bilgileri alamadığım için bunlardan bahsetmeyeceğim,

Ancak Sayın AKP genel başkanının bunlara karşı savunması veya karşı çıkışı neyle anlatılacak merak konusu.

Artık şu bir gerçek,

Sayın AKP genel Başkanı ve yöneticilerinin yıllardır  sürdürdükleri  dış politikaları yüzünden ülkemiz dünyada yalnızlaştırılmaktan başka bir  bir şey yapılmamıştır.

Barışık olduğumuz birkaç Afrika ve Ortadoğu ülkesi dışında ülke kalmadığını hala bu millete anlatamadık.

Nereye varacak bakalım ülkemin dış politikası,

Ülkem, büyük bir girdabın içine sokulmuş vaziyette,tek Kurtuluş AKP iktidarından kurtulmakla mümkün.

Milli birlik Hükümetleri tek çözümdür…

 

Yayınlandığı yer Ünsal Yalçınkaya
Salı, 05 Aralık 2017 16:02

CHP TEK ADAYLA SEÇİMLERE GİDİYOR

CHP TEK ADAYLA SEÇİMLERE GİDİYOR

CHP Didim İlçe Başkanlığı seçimleri 9 Aralık 2017 günü Saat 13.30’da Belediye Düğün Salonunda yapılacak. Genel Kurulda 2015 2017 dönemi Çalışma raporu ve Hesap raporlarının okunması yapılıp ibra edilmesinin ardından seçimlere gidilecek.

Geçtiğimiz ay yapılan Mahalle delegeliği seçimleri öncesi 4 adayla yarışa başlayan CHP’de delegelerin en yüksek oyu verdiği iki adayın başkanlık yarışına devam etmesi beklenirken Gökmen Karataş’ın seçimlerden çekildiğini açıklaması sonrasında delegenin seçtiği tek aday Nurettin Koçak alternatifsiz aday oldu.

CHP Tüzüğüne göre 25 delegenin önerisiyle üyeler içinden başka bir adayın çıkabilme ihtimali bulunmasına rağmen şu ana kadar her hangi bir isim aday çalışmasına başlamadı.

Konuyla ilgi olarak gazetemize açıklama yapan Nurettin Koçak, liste çalışmaları başlattığını parti için çalışacağına  inandığı isimlerden bir yönetim kurulu oluşturacağını delege seçimleri sırasında farklı renk listelerle yarışılmış olmasının parti içi demokrasinin işlemesinde faydalı olduğunu ve son aşamada parti üyelerinin en fazla delege için kendi listesini seçtikten sonra  parti içi demokrasinin gerçekleştiğini, o gün üyelerin tercihlerini ortaya koyarak kendisine tevazu gösterdiğini gördüğünü söyledi.

Koçak, uzun süredir CHP’ye çeşitli aşamalarda görev yaptığını, başkan adayı olarak ta parti içindeki dostluk ve dayanışma duygularına önem veren bir duyguyla, Didim’de CHP’nin 2019 seçimlerine güçlü bir şekilde hazırlanması çalışmalarının hemen başlatılacağını belirterek, delegelik öncesi yayımladığı  seçim bildirgesindeki maddelerin hepsinin hayata geçirilmesi için çaba sarf edeceğini belirtti. Tek adaylık konusunda parti içindeki akil insanlarla yaptığı istişareler sonucunda, onların tavsiye ve tecrübelerini de dikkate alarak çalışacağını da belirten Koçak tüm CHP’lileri 9 Aralıktaki Demokrasi şölenine katılmaya davet etti.

 

 

Yayınlandığı yer Didim

AKBÜK’TE DEĞİŞİMİN İLK ADIMI KANALİZASYON SORUNU HALLOLUYOR

Akbük’e tarihin en büyük yatırımı gerçekleşiyor.

ASKİ’nin ihalesini yaptığı yılların kanayan yarası olan Akbük Kanalizasyon ve altyapısını bugün önceki gün Didim Belediye Başkanı Deniz Atabay ve ASKİ Genel Müdürü Erdoğan Öztürk’ün de katıldığı bir toplantıda yüklenici firmaya yer teslimi yapıldı.

Akbük Hizmet Binasında yapılan yer teslimi sözleşmesine katılan Belediye Başkanı Deniz Atabay, “Altyapı ve kanalizasyon çalışmaları Akbük’e hayırlı olsun” dedi ve “Aydın Büyükşehir Belediye Başkanımız Özlem Çerçioğlu’nun bu konuda ortaya koyduğu iradeden dolayı kendisine teşekkür ettiklerini” belirtti.

23 milyon liralık bütçesi ile  82 km’lik kanalizasyon çalışması  yapılacak  ASKİ Genel Müdürlüğü,  bugüne kadar ilk etapta 18 kilometrelik kanalizasyon hattı yaptı.

“23 MİLYON YATIRIM 82 KİLOMETRE HAT”

Denetimlerini ve Koordinasyonunun Didim Belediyesi görevlileri tarafından yapılacak olan  ve tarihinin gördüğü en büyük yatırım ve hizmet hamlesini yaşayan Akbük’ün 23 milyon liraya mal olacak. Kanalizasyon projesinin ikinci etabı 82 kilometrelik kanalizasyon hattı ile terfi merkezi yapımını içeriyor.  Doğrudan Didim Atıksu Arıtma Tesisine bağlanacak olan Akbük, kanalizasyon hattına kavuşmasıyla birlikte fosseptik ve kokudan kurtulacak. Proje imar düzenlemesi yapılan Fevzi Paşa mahallesi içinde hizmet verecek

 

 

Yayınlandığı yer Didim
Salı, 05 Aralık 2017 16:01

CHP’li KADIN BÜYÜK BULUŞMAYA GİTTİ

CHP’li KADIN BÜYÜK BULUŞMAYA  GİTTİ

CHP Kadın Kolları Genel Başkanlığınca  Kadınlara seçme ve seçilme hakkı verilmesinin 83 yılından 5 Aralık günü Türkiye’nin dört bir tarafından gelen kadınlarla Ankara’da buluşup Atanın huzuruna çıktılar

Ankara Arena’da yapılan ‘Eşitlik ve Adalet” şiarıyla düzenlenen Kadın Buluşması’na Türkiye’nin 81 ilinde yaşayan ve haksızlığa uğradığını düşünen, adalet ve eşitlik isteyen tüm kadınlar davet edildi.

Didim’de 3 otobüsle  4 Aralık 2017 günü Cumhuriyet Meydanında buluşarak “Didim’den Sevgiler Getirdik” pankartı ile yola çıkan kadınlar Arena’daki buluşmaya geleneksel kıyafetle katıldılar.

81 İlden kadın kolları üyeleri ve kadın dernekleri temsilcilerinin katıldığı buluşma öncesi  yola çıkan CHP Didim Kadın Kolları Başkanı Figen Çakmakgil , “Bu buluşma, 81 ile yaptığımız bir çağrı, tüm kadınların kendini içinde hissedebileceği bir çağrı aslında,  Kadının sesinin yeterince çıkmadığını, kadınların çok ciddi sorunlarla boğuştuğunu” belirterek, kadın cinayetlerindeki artışı da vurgu yaptı ve   “ Kadınım Hakkım Var Ben seçerim”, “kendini içinde hissetmek istiyorsan gel”, dedikleri buluşmaya Didim Kadın Kolları olarak katılmaya gittiklerini söyledi.

Ayyıldızlı oturma düzeni ile dikkat çeken toplantıda bir konuşma yapan CHP Kadın Kolları Genel Başkanı Fatma Köse bu ülkeyi kadınlar değiştirir düşüncesiyle büyük kadın buluşması gerçekleştirdiklerini söyledi. Cumhuriyet değerlerini savunmak en çok kadınlara düşüyor diyen Köse bu ülkenin geleceği için Anadolu’dan gelen tüm renkleri ile bir araya geldiklerini belirtti.

Bu ülkede Kurtuluş savaşında Mustafa Kemal’in yanında bulunan kadınları örnek alarak yürüdüklerini de söyleyen Genel Başkan Köse, bir toplumun medeniyet düzeyinin kadınlara verdiği önemle belirlenir biz bunu 83 yıl önce gördük, Mustafa Kemal Atatürk’ün “bir ülkenin yarısı topraklara zincirlerle bağlı kaldıkça diğer kısmı göklere yükselemez” sözü nü de hatırlattı.

Buluşan kadınlar toplantının ardından Anıtkabir’de atanın huzuruna çıktılar ve Başkan Köse burada Anıtkabir özel defterine Atatürk’ün kadınlara verdiği değer için teşekkür ettiği bir metin yazdı.

 

Yayınlandığı yer Didim
Salı, 05 Aralık 2017 16:00

Dostlukla başladı kavgayla bitti

Dostlukla başladı kavgayla bitti

Didimspor’un bu hafta sonu oynadığı Güzelçamlı maçı dostlukla başladı ancak 85. Dakikada 3-1 öne geçen Didimspor futbolcuları sahaya inan taraftarların saldırısına maruz kaldılar.

2 Saat boyunca soyunma odasında taciz edilen takım Jandarma marifeti ile Güzelçamlı’dan ayrıldı. Hakan Hacıoğlu, Burhan Özberk, Tunahan Ünal hakem triosu tarafından yönetilen ve bazı sporcuların yaralandığı olaylı maç hakem tarafından iptal edildi.

Didimspor yönetimi maç sırasında yaşadıkları saldırı ile ilgili olarak bir basın açıklaması yaparak sorumluların cezalandırılmasını istedi.

Didimspor Yönetim Kurulunun konuyla ilgli yaptığı yazılı açıklama şöyle:

“FUTBOL TERÖRÜ YİNE İŞ BAŞINDA

GÜZELÇAMLI  SPOR VE TARAFTARLARININ BARBARCA SALDIRISINI ŞİDDETLE KINIYORUZ..

02 Aralık Saat 13:00 ‘ da başlayan Güzelçamlı Belediye Spor ‘ a karşı deplasmanda oynadığımız müsabakada maçın 85. Dakikasında 3-1 önde iken Güzelçamlı Belediye Spor futbolcularının mücadele esnasında Didim Spor yedek kulübesine koşarak saldırmaları ve akabinde Güzelçamlı  taraftarlarının ve bazı kendini bilmezlerin eşkiya gibi sahaya girerek futbolcularımızı ve yöneticilerimizi hunharca, barbarca  darp etmeye çalışmaları sonucu maçın Hakemi Hakan Hacıoğlu  maçı 85. Dakikasında tatil etmiştir.

Didimsporlu futbolcular ve yöneticiler yaklaşık 2 saat soyunma odasında taşlı saldırılara karşı maruz kalmıştır. Sığınmış olduğumuz soyunma odasının camları atılan taşlar sonucu kırılmış , kırılan camlardan futbolcu ve yöneticilerimizin vücutlarının belli kısımlarında kesikler meydana gelmiştir.

Ancak Jandarmanın uzun uğraşı sonucu taraftarları oradan uzaklaştırarak Didimsporlu futbolcu ve yöneticilerimiz eskort halinde şehirden çıkartılmıştır.

Didimspor kulübü olarak bu olayların peşini bırakmayarak ilgili kişilerin fotoğraf ve videolarını savcılığa verilmiştir.  Bu hunharca saldırının faillerinin cezasız kalmaması için elimizden geleni yapacağımızı herkesin bilmesini isteriz.  Futbol terörünün bitmesi için vesile olacağız. Bu olayları yaratanlar şunu iyi bilsinler ki bu yaptıkları yanlarına kar kalmayacaktır. Adli makamlar gereğini yapacaktır.

Bize saldıran müptezellerin eşgalleri idari makamlara verilmiştir. Didimspor Yönetim  ve Kurulu olarak bu spora yakışmayan bütün olaylara ve düşmanca barbarca yapılan saldırıyı Kınıyoruz.”

 

 

Yayınlandığı yer Didim
Salı, 05 Aralık 2017 16:00

ESNAF ODASI’NA 2. ADAY AYDIN BENER

ESNAF ODASI’NA 2. ADAY AYDIN BENER

Didim Esnaf ve Sanatkarlar Odasında yaklaşan seçimler öncesi adaylar belli olmaya başladı. Geçtiğimiz ay başkanlık yarışında olduğunu bir basın toplantısı ile açıklayan –Şerif Erul’dan sonra dünde eski oda yöneticisi Aydın Bener başkan adayı olduğunu açıkladı.

“Didim’de oda ile esnafın diyalog eksikliğini, gördüğü için aday olduğunu” açıklayan Bener, “hem eski yönetici olmasından hem de halen esnaf olmasından dolayı edindiği tecrübeler ve gözlemlerinin ardından aday olmaya karar verdiğini” belirtti.

Esnaf arasındaki dayanışmanın geliştirilmesi için çaba sarf edeceğini de belirten Bener 8 kişilik yönetimine almayı düşündüğü adaylardan Mustafa Berber, Adem Konuş, Ahmet Küçük Karaca ve Ali İhsan Özçelik ile birlikte kameraların önüne geçti. Bener, diğer üç yöneticinin kadın olması için görüşmeler yaptıklarını dolayısıyla  son üç ismin kadınlar lehine kullanılabileceğini söyledi.

 

20 yıl yöneticilik yaptığı oda da resmi olarak 1 kişi ancak mevcut başkanla birlikte 3 kişilik bir yarış olacağını tahmin ettiğini belirten Aydın Bener tüm adaylara başarılar diledi.

Yayınlandığı yer Didim

Esnaf ve Eğitim İşbirliği Görüşüldü

Didim Milli Eğitim Müdürü Recep Akdemir dün Didim Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Yaşar Pektaşoğlu’nu ziyaret ederek Didim’deki Avrupa Birliği projelerin yürütülmesi konusundaki olanakları görüşüldü.

Oda Başkanı Yaşarpektaşoğlu eğitim konusunda hassas olduklarını ve okullarla ve halk eğitimle birlikte bir çok ortak proje yaptıklarını belirterek bu ortak çalışmalara devam edeceklerini belirtti. Didim’deki sıkıntının okul ve derslik olduğun farkında olduğun söyleyen Pektaşoğlu, Didim’e eğitim konusunda destek olunması noktasında ellerinden geleni yapacaklarını söyledi.

Milli Eğitim Müdürü Recep Akdemir geçtiğimiz hafta Didim’i ziyaret eden Vali Yavuz Selim Köşger’e Didim Milli Eğitimi ile ilgili olarak brifing verdiğini ve sorunları ve olanakları aktardığını gelişmelerin olumlu olacağını ve önümüzdeki yıl  bazı okulların inşaatına başlanmasını beklediklerini bazı okullara ilave derslik yapılması ve yeni okulların projelerinin de kaymakamlık oluruna gönderdiklerini  2018 yatırımları arasında alınmasını beklediklerini belirtti.

Müdür Akdemir bu sene çok sayıda TÜBİTAK projesi hazırladıklarını bu projeler Didim’deki öğrencilerin beceri ve bilgilerini ortaya çıkaracağını belirterek bu projelerin öğrencilerin başarılarına yansıyacağını da söyledi.

 

 

 

Yayınlandığı yer Didim

ZIT ANLAMLI KELİMELERİ OYNAYARAK ÖĞRENCİLER

Aydın Didim Mahir Özgür Damar İlkokulu 2-C sınıfı öğrencileri 4 Aralık 2017 Pazartesi günü 5.derste Türkçe dersi konusu olan zıt anlamı kelimeleri daha kalıcı hale getirmek amacıyla oynayarak öğrendiler.

Didim Mahir Özgür Damar İlkokulu 2-C sınıfı öğrencileri hafta başındaki ilk günde (pazartesi) 5.derste Türkçe dersi konusu olan zıt anlamlı kelimeleri daha kalıcı hale getirmek için ikişer kişilik oyun oynadı. Kartonda yazılı kelimelerin zıt anlamını ellerindeki daire şeklindeki kartonlardan uygun olanlarla eşleştirdiler. En hızlı ve doğru yapan oyunu kazandı. Yarışan arkadaşlarını önce veya sonra yapmasına bakmaksızın alkışlayarak kendileri ödüllendirdiler. Çok eğlenceli bir oyun oldu.

Öğretmede farklı metotlardan olan bu tür oyunların bir başkası da geçtiğimiz günlerde yapıldı. Öğrencilerin kelime dağarcıklarına artırmak için çocuklar  kelime tombalası oynadılar.

Valiler İlkokulu 1-D sınıfı 27 Kasım pazartesi günü Türkçe dersinde renkli kelime kartlarıyla tombala oynadılar. çekilen kelimeleri kartlarında bularak kelime dağarcıklarını, konuşma , okuma ve dikkatini toplama becerilerini geliştirirken bir yandan da eğlenceli ve hareketli bir ders geçirdiler .Etkinlik saatimize velilerimizin de katılmasıyla veli sınıf işbirliğini de geliştirmiş oldu. Ayrıca bu etkinliği yaparken öğrencilerim dikkatini toplama okunanı takip etme yardımlaşma ve sosyalleşme davranışlarına olumlu etkisi olduğu görülmüştür. Kelime hazinemiz arttıkça bu etkinliklerin tekrar yapılması için sınıfta yoğun bir istek oluştu. Katılan velilerimize ayrıca teşekkür ederim.

 

Yayınlandığı yer Didim
Sayfa 1 / 2