18 Kasım 2017

RSS Facebook Twitter Linkedin Digg Delicious

DİDİM’İN SORUNLARI BASINA KAPALI GÖRÜŞÜLDÜ

Ak Parti Aydın İl Teşkilatı’nın 17 ilçede başlattığı istişare toplantılarından Didim toplantısı yapıldı.

Didim'in sorunlarının konuşulduğu ve ilçedeki resmi kurum idarecileri ile sivil toplum kuruluşu temsilcilerin katıldığı toplantı düzenlendi. Toplantıya Ak Parti Aydın Milletvekilleri Mehmet Erdem ve Mustafa Savaş katıldı, milletvekili Abdurrahman Öz’ün halen devam etmekte olan Anayasa komisyonundaki görevinden dolayı bu çalışmalara katılamadığı toplantıya Didim İlçe Kaymakamı İskender yönden ve resmi kurum amirleri ile  ve Ak Parti Didim İlçe Teşkilatı sivil toplum kuruluşu temsilcileri, resmi kurum amirleri  ile muhtarlar katıldı.

Açılış konuşmasını yapan Ak Parti Didim İlçe Başkanı Cenk Ünlü davete icabet edenlere teşekkür etti. Ardından sözü Ak Parti Aydın İl Başkanı Ömer Özmen’e bıraktı.

Ömer Özmen 1 Kasım seçimlerinin ardından milletvekilleriyle beraber Aydın'ın 17 ilçesini dolaşıp yaşanan sorunların daire amirleriyle beraber yerinde çözüm noktasında çalışma başlattıklarını söyledi.

 

Aydın'ın sorunlarına çözüm bulmak için bu çalışmayı başlattıklarını anlatan Özmen, “Biz burada siyasi bir toplantı yapmıyoruz. Milletvekillerimizin talebi doğrultusunda ilçelerin sorunlarını yerinde tespit edilmesi için ilçe teşkilatlarımız ile koordineli bir şekilde tertip edilen bir çalışma ile Burada rahat bir ortam oluşabilmesi için, muhtarlarımızın ve sivil toplum kuruluşu temsilcilerimizin çok rahat bir şekilde sorunları bizlere aktarabilmesi için toplanmış bulunuyoruz” dedi. “Kurum amirleri burada sorunların ne olduğunu öğrendikten sonra sorumlularından da çözüm yollarını öğreneceğiz” diyen Ömer Özmen Didim’in sorularının tespit edileceğini söyledikleri toplantıdan anlaşılmayan bir nedenle toplantının bundan sonraki kısmının basına kapalı olduğunu belirterek Didimli gazetecileri salondan çıkmasını istedi.

Yayınlandığı yer Didim

 

MHP, Didim'de yaşanan elektrik kesintileri için ilk adımı attı

Didim’de son günlerde yaşanan sık elektrik kesintilerinin nedenleri öğrenmek ve sorunun çözümü noktasında atılması gereken adımlarla ilgili bilgi almak için MHP Didim Belediye Meclis üyeleri AYDEM’in Didim’deki merkezini ziyaret ederek bilgi aldı.

MHP Didim Belediye Meclis üyeleri Salih Yarmacı, Onur Çağlar, Nuh Ali Yılmaz ve Özgür Makascıoğlu’ndan oluşan heyet, ilçede sık sık yaşanan elektrik kesintilerinin nedenlerini öğrenmek ve yapılması gerekenlerle ilgili bilgi almak amacıyla AYDEM Didim İşletme şefliğini ziyaret etti. Ziyaretin sonunda kesintilerin nedenler ve kendilerine yapılan bilgilendirmelerle ilgili bilgiyi MHP Didim Belediye Meclis Üyesi Özgür Makascıoğlu verdi. Makascıoğlu “Elektrik kesintileri için buradaydık. Didim halkın talepleri var. Söylediklerine göre son 10 yıl içerisinde Didim’de en fazla elektrik kullanımı olduğunu,55 Megahertz enerji seviyesinin tüketildiğini, bu sebepten dolayı hatların kaldırmadığını bize bildirdiler. Sorunun çözümü için iletişim santral merkezinin Didim’e taşınmasını tavsiye ettiler. Bizde bununla ilgili gerekirse imza kampanyası başlatarak iletişim santral merkezinin Didim’e getirilmesine öncü olmak istiyoruz” diye konuştu.

 

 

Yayınlandığı yer Didim

ÜLKERLER’DEN DİDİME KURUMSAL MAĞAZA

Didimli İşadamı Bekir Ülker ve Oğulları LC Waikiki firmasının yurt içindeki 445. mağazası Didim’de faaliyete geçirdi.

Atatürk Bulvarı üzerinde faaliyete geçen  mağazanın açılışa Didim Kaymakamı İskender Yönden ve eşi, Didim Ticaret Odası Başkanı Şaban Üstündağ, Ak Parti İlçe Başkanı Cenk Ünlü, CHP, Ak Parti ve MHP’li bazı belediye meclis üyeleri ile Didimli işadamları ile vatandaşlar katıldı. Açılışta konuşan İlçe Kaymakamı İskender Yönden mağazanın ilçeye hayırlı olmasını dilerken, bol kazançlar temennisinde bulundu. İşadamı ve mağaza sahibi Erdinç Ülker ise; “kurumsal bir mağazayı açtık, şu anda  46 personel çalışıyor. Didim halkına en güzel hizmeti verecek mağazamız 4 katlı ve 1300 m2 üzerine kurulu. Üst katlara çıkmak için mağaza içi  asansörü olan mağazanın bulunduğu binanın üst katında da başka işyerleri de açılarak çok amaçlı bir mağaza olarak hizmet verecek. Tüm Didim halkını bekliyoruz” dedi.

 

Kaymakamı Yönden ve beraberindekilerle birlikte kurdele keserek açılışı yapılan  işyerinde Yılbaşı alışverişi için gelen Didimliler büyük bir kalabalıkla alışverişlerini yaptılar.

Yayınlandığı yer Didim

BÜYÜKŞEHİR'DEN KAR KÜREME VE TUZLAMA ÇALIŞMASI

 

Aydın Büyükşehir Belediyesi kar yağışı olan bölgelerde yolların açık tutulması için kar küreme çalışmaları yaptı.

Aydın'da yüksek kesimlerde yoğun bir şekilde yağan kar yağışında Büyükşehir ekipleri yolları temizledi, tuzlama çalışması gerçekleştirdi.

Buharkent, Nazilli, Köşk, Koçarlı, Kuyucak'ın mahallelerinde 14 greyder, 6 tuzlama ekibi ile lojistik ekipleri aralıksız çalışmalarını sürdürdü.

Yayınlandığı yer Didim

Ege’nin barış elçilerinden büyük buluşma

Türk-Yunan dostluğunu pekiştirmek ve Ege’nin her iki kıyısında barışı korumak için 16 yıl önce kurulan “Ege Barış ve İletişim Derneği” Yönetim Kurulu Üyeleri Didim Belediye Başkanı ve aynı zamanda derneğin Genel Sekreteri A. Deniz Atabay’ı makamında ziyaret etti.

Ziyaret, Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’nun Didim Belediyesi’ni ziyareti sırasında gerçekleşti. Ziyarete Dernek Başkanı ve Çankaya geçmiş dönem Belediye Başkanı Bülent Tanık, dernek başkan yardımcısı Bergama Belediye Başkanı Mehmet Gönenç, yönetim kurulu üyeleri Dikili geçmiş dönem Belediye Başkanı Osman Özgüven ve Didim geçmiş dönem Belediye Başkanı Mehmet Soysalan katıldı.

Dernek Başkanı Bülent Tanık bu ziyareti, derneğin dostluk ve dayanışma duygularını iletmek için gerçekleştirdiklerini ifade ederek; “Bu dernek her zaman barışı savunanların yanında olmuştur. Bizden sonraki kuşaklara bırakabileceğimiz en değerli armağan olan barışın kalıcı olması için mücadele etmiştir. Bu duygularla hareket eden dernek üyelerimiz ile birlikte, derneğimizin genel sekreteri de olan Didim Belediye Başkanımız A.Deniz Atabay’a dostluk ve dayanışma duygularını iletiyoruz” dedi.

 

 

Yayınlandığı yer Didim
Perşembe, 29 Aralık 2016 16:13

YENİ YILIN İLK KONSERİ DİKSAD’DAN

YENİ YILIN İLK KONSERİ DİKSAD’DAN

Didim Kültür ve Sanat Derneği Didim Belediyesi  katkılarıyla 2017 yılının ilk konserine hazırlanıyor. Saliha Aygün’iü şefliğinde ve Tarık Altınbaş’ın sunuculuğuyla yapılacak olan Türk Sanat Müziği Konseri 2017 yılının ilk Cuma Günü  (6 Ocak 2017) saat 20’de Didim Ticaret Odası Kültür merkezinde verilecek.

Girişin ücretsiz olduğu Kış Konserinde yaklaşık 40 korist ‘in yanı sıra Ud’da Zafer Oytun, Ersin Kocabaş ve Hüseyin Sekü, Kanunda Kadir Yılmaz, Klarnetlerde İsmail Bergamalı ve Yunus Kılıç, Bağlamada Cem Sezgin ve Akordeonda Tarık Kurala Ritimde de Süheyla Deniz  eşlik edecek.

 

 

 

Yayınlandığı yer Didim
Perşembe, 29 Aralık 2016 16:12

MHP Mecliste Yedekle Devam Edecek

MHP Mecliste Yedekle Devam Edecek

Didim'de MHP'li Meclis Üyesi Işıklar istifa etti

 

2014 yerel seçimlerinde MHP’den Didim Belediye Meclis Üyesi seçilen Ragıp Işıklar, meclis üyeliği görevinden istifa etti. Işıklar’ın yerine MHP’den Meclis üyesi adayı olan Levent Atas, belediye meclisine giren isim oldu.
2014 yerel seçimlerinde MHP’den 6. sıradan Didim Belediye Meclis üyesi seçilen ve yaklaşık 2,5 yıldır meclis üyeliği görevini sürdüren Ragıp Işıklar özel nedenlerden dolayı Meclis Üyeliğinden istifa etti.
Işıklar’ın istifasını Didim Belediyesine sunduğu öğrenilirken, Belediyenin istifasıyla ilgili süreci başlattığı ve İlçe seçim kurulunu bilgilendirdiği öğrenildi. Işıklar’dan boşalan meclis üyeliğine ise 7. sırada yer alan Levent Atas’ın geçeceği öğrenilirken istifayla ilgili değerlendirme yapan MHP Didim İlçe Başkanı Levent İlter, Işıklar’ın özel nedenlerden dolayı istifa ettiğini ve Didim’den de ayrılma gibi düşüncesi olmasından dolayı bu kararı aldığını öğrendiğini belirterek parti üyeliğinin sürdüğünü söyledi.
Didim Belediye Başkanı A. Deniz Atabay ise Ragıp Işıklar’ın istifasını aldıklarını ve İlçe seçim kuruluna bildirdiklerini belirterek resmi sürecin başladığını söyledi.

Yayınlandığı yer Didim
Perşembe, 29 Aralık 2016 16:11

MESEM Kursları Sürüyor

MESEM Kursları Sürüyor

Didim Meslek Eğitim Merkezi  Müdürlüğü her türlü sektörün ihtiyaç olan ara elemanlar yetiştirme amaçlı kurslarına devam ederken bir yandan da bu kurslara katılan öğrencilere sağlıkla ilgi toplumsal düzenle ilgili de eğitimlere veriyor.

Geçtiğimiz günlerde merkezde kurslara katılan öğrencilere Diyabet ve Aids konulu eğitimler verilerek sağlıklı bir toplumda yaşama gerekliliği ve farkındalığı anlatıldı.

Diğer taraftan denizcilikle ilgili kurslardan Amatör Denizcilik belgesi almak isteyenlere pazartesinden itibaren kurslar başladı, bu kurslarda  alınacak belgelere ile kişiler kendi teknelerinde uluslararası denizcilik kurallarıyla birlikte tekne kullanımını öğrenirken bir taraftan da denizlerimizin temiz tutulması ve deniz ürünleri avcılığı konusundaki kurallarda anlatıldı.

Çocuklara yönelik çalışmalarını da   Didim Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü işbirliğiyle yürüttüğü yelkencilik ve sörf eğitimlerine başlayacak.  Böylece hem çocuklar denizle tanışıyor hem de spor yaparak sağlıklı kuşaklar yetişmesine katkı sağlanmış oluyor.

 

Meslek edindirme merkezi kendi verdiği kurslar dışında mesleki ve teknik eğitim okullarındaki öğrencilerin kendilerinin tercih ettiği mesleklerde çalışabilecekleri kurumların tespit edilmesi yönündeki çalışmalara da katılıyor. İlçe Kaymakamı Sayın İskender Yönden' in başkanlığında  Mesleki ve Teknik Eğitim okullarının sektör ile işbirliği çerçevesinde ilçemizdeki mesleki eğitimlerin planlanması işbirliği protokolü  Esnaf Dernekleri, Ticaret Odası, Belediye ve Milli Eğitim Müdürlüğü ve diğer STK’larla imzalandı.

Yayınlandığı yer Didim
Perşembe, 29 Aralık 2016 16:10

Aydınspor 1923 ilk yarı Panoraması

Aydınspor 1923 ilk yarı Panoraması

 

Spor Toto 2. Lig’de dördüncü sezonunu geçiren ve sezon başında iyi bir ekip kurmasına rağmen ilk yarının bitmesi ile birlikte istenileni veremeyen Aydınspor 1923, 2013-2014 sezonunun ardından ikinci kötü istatistiğe sahip ilk yarıyı geride bıraktı.

Aydınspor 1923, büyük umutlarla başladığı ligde bu sezon da ilk yarıda istenileni veremedi. 13 oyuncuyla yollarını ayırıp, 13 oyuncuyu da kadrosuna katarak sezona başlayan siyah beyazlılar, ilk dört haftayı Bahaddin Güneş yönetiminde 3 puanla tamamladı. Kötü gidişat nedeniyle beşinci hafta itibariyle Teknik Direktörlük koltuğunu Altyapı Koordinatörü Göksel Özdemir’e devreden Aydınspor 1923 yönetimi, Aydınlı hocalarla ilk yarıda 18 puan topladı. İlk yarı itibariyle 17 maçta 6 galibiyet, 3 beraberlik ve 8 mağlubiyet alarak 21 puan toplayan Efe, devre arasına 21 puanla 12’nci sırada girdi. Ligin ilk yarısını play-off potasının 8 puan gerisinde tamamlayan siyah beyazlılar ilk yarıda inişli çıkışlı bir grafiği ile dikkat çekti. 2. Lig’e çıktığı ilk sezonun ilk yarısında 18 puan toplayan Zeybekler, sırasıyla 2014-2015 sezonunda 26, 2015-2016 sezonunda 23 ve bu sezon da 21 puan toplayarak vasatın altında kaldı. 2. Lig’de ilk yarı itibariyle ikinci kötü sezonunu geçiren Efe, 2. Lig’deki 4 sezonda taraftarını da kötü gidişat nedeniyle kahretti.

Menderes'te Çok Kolay Puanlar Kaybetti
Geçtiğimiz sezonlarda kendi evinde oynadığı maçlarda rakiplerine korku salan ve mabedi Adnan Menderes Stadı’nda yenilgi yüzü görmeyen Aydınspor 1923, bu sezonun ilk yarısında iç saha maçlarında rakiplerine bol bol puan verdi. Menderes’te çıktığı 9 maçta 4 galibiyet, 1 beraberlik ve 4 mağlubiyet alarak 13 puan toplayan Efe, iç sahada en kötü sezonlarından birini yaşadı. Dış sahada da istenileni bir türlü veremeyen siyah beyazlılar deplasman kabusunu ilk yarı boyunca üzerinden atamazken 8 maçta 2 galibiyet, 2 beraberlik ve 4 mağlubiyetle toplam 8 puanla Aydın’a döndü.

En Fazla Gol Berat'tan
17 maçı geride bırakan Aydınspor 1923, sezon başında bu ligin baba golcüleri olarak adlandırılan oyunculardan olan Haluk Türkeri ve Tahir Babaoğlu gibi isimlerden istenileni alamadı. Gol yollarında etkisiz kalan Efe, elinde iyi golcüler olmasına rağmen rakip fileleri sarsmakta zorlandı. Takımın orta saha oyuncusu olmasına rağmen ilk yarı itibariyle 6 gol atan Berat Ali takımın en skorer oyuncusu oldu. Berat Ali’yi 3 golle Tahir, Nezir, Metincan ve Oğuzhan takip ederken, 2 gol atan Haluk ve Samed’in ardından Reşo da 1 golle siyah beyazlı ekipte fileleri havalandıran isimler oldu. İlk yarı itibariyle toplam 23 kez rakip fileleri sarsan siyah beyazlılar kalesinde de 25 gol görerek -2 gol averajına sahip olarak devre arasına eksilerde girdi.

Toplam 3 Kırmızı 41 Sarı Kart Gördü
Aydınspor 1923, 2016-2017 sezonu ilk yarı sonunda oynanan 17 maçta futbolcular toplam 3 kırmızı ve 41 sarı kart gördü. Ömer, Ramazan ve İsmail kırmızı kart gördüğü maçlarda takımını eksik bırakan oyuncular olurken, 7 sarı kartla sarı kart sabıkalısı Vedat’ı, 5 sarı kartla Gürcan, 4 sarı kartla Nezir ve Ömer takip etti.

İstikrar Abidesi Erdi Bakırcı
Aydınspor 1923’te 5’inci sezonunu geçiren defansın bel kemiği Kaptan Erdi Bakırcı, önceki sezonlardaki performansını bu sezon da aratmadı. Kadronun gedikli isimlerinden olmayı başaran kaptan Erdi, ligin ilk yarısındaki tüm maçlarda forma şansı bulurken, bin 516 dakika siyah beyazlı formayı terletti. Terminatör lakaplı Erdi, önceki sezonlarda olduğu gibi bu sezon da hem futboluyla hem de istikrarlı gidişatını sürdüren oyunculardan olmayı başardı. En fazla süre alan ve en fazla maç oynayanlar arasında ilk beşte Erdi’yi; 16 maç bin 440 dakika ile Gürcan, 16 maç bin 413 dakika ile İsmail, 16 maç bin 226 dakika ile Reşo ve 14 maç bin 223 dakika ile Vedat takip etti.

En Az Süre Alan Burak Can Oldu
Ligin ilk yarısında çok fazla forma şansı bulamayan oyuncular arasında da ilk beşe giren oyuncular belli olurken, 3 maç 109 dakika ile orta saha oyuncularından Burakcan Balcı en az siyah beyazlı formayı terleten isim oldu. Geçen yıl sağ bekin değişilmezi olan Ramazan bu sezon yedek güç olurken 4 maçta 159 dakika sahada kaldı. 3 maç çıkaran Süleyman 183, 8 maçta 308 dakika top koşturan Şamil ve 4 maçta 343 dakika top oynayan Serkan ise en az forma şansı bulan ilk beş oyuncu arasında yer aldı.

Yayınlandığı yer Didim
Perşembe, 29 Aralık 2016 16:09

Doktora Şiddet’te Bir Tutklama
Doktora Şiddet’te Bir Tutklama

Adnan Menderes Üniversitesi Uygulama ve Araştırma Hastanesi Başhekimliği bir açıklama yaparak darp edilen doktor Kadir Çicek’in muayenede bir kusuru bulunmadığını  belirtti.

Yapılan yazılı açıklamada; “Hastanemiz Acil Servisinde 21.12.2016 tarihinde yaşanan olayı Hastane yönetimi olarak üzüntü ile karşılamış bulunmaktayız.

Söz konusu olayda, 3 parmağı kesik olarak Hastanemizin Acil Servisine başvuran hastanın ilk müdahalesi yapılıp,  Plastik Rekonstrüktif Cerrahi Anabilim Dalı aranmış ve ekip ameliyatta olmasına rağmen Araştırma Görevlisi Dr. Kadir Çiçek 3-4 dakika içinde hastaya ulaşmıştır.

Dr. Çiçek, hastaya müdahalesini yaptıktan sonra kopan parmakların en hızlı ve sağlıklı biçimde yerine dikilmesi için sevk işlemlerini başlatarak hasta ve hasta yakınlarına Sağlık Bakanlığının özel uzmanlık gerektiren bu tür müdahaleler için dahil olduğumuz 22. bölgede Denizli ve Muğla'daki iki kurumu yetkili kıldığını,(kurumumuzda bu müdahaleyi yapacak uzman olmadığı için)  bu sebeple bu kurumlar dışında herhangi bir merkeze yasal olarak sevk edilemeyeceğini anlatmıştır.

Hasta yakınlarının İzmir’e gitmek istediklerini belirtmesi üzerine özel bir ambulansla ulaşımlarının sağlanması için girişimlerde bulunurken hasta yakınları Araştırma Görevlisi Kadir Çiçek’i darp ederek şiddet uygulamıştır.  Olay sırasında beyaz kod verilmiş olup güvenlik görevlileri darp eyleminden önce olay yerine ulaşmış ve olaya müdahale etmiştir. Olayda Hastanemizin hastanın tedavisi noktasında bir ihmali ve gecikmesi bulunmamaktadır.

Araştırma Görevlisi Dr. Kadir Çiçek’e yapılan saldırıyı kınıyor, hekime ve sağlık çalışanlarına yönelik şiddetin önüne geçilmesi gerektiğine inanıyoruz.” Denildi.

Aydın Tabipler Odası’da doktora yönelik şiddeti hastane önünde bir açıklama yaparak kınamıştı.  Saldırganlardan 1 kişi  çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak cezaevine konulmuştu.

 

 

Yayınlandığı yer Didim
Sayfa 1 / 19