13 Aralık 2017

RSS Facebook Twitter Linkedin Digg Delicious

Pazartesi, 04 Aralık 2017 08:05

MAN’DA NIN PİSLİĞİ VE KILIÇDAROĞLU REFLEKSİ

Yazan  Hasan Sani Güneş

MAN’DA NIN PİSLİĞİ VE KILIÇDAROĞLU  REFLEKSİ

Man’da pisliğinin hem görüntü , hem  de kötü kokusu ortada dururken , CHP’nin yeraltına çekilmiş , istemezükçü müzmin, iflah  olmaz,   bencil  siyaset cazgırları yine sahneye çıktılar. Özelliklede kurultaya giden il ve ilçe seçim arifesinde . Kılıçdaroğlu; Pir Sultan Abdal  gibi  dara çekilirken, can derdini unutmuş , vatanı ,milleti ve parlamenter  rejimi  koruma derdinde  iken, birileri yine koltuk derdinde.

Zamanlama yanlışmış, Sarraf davası sürerken, MAN adasının zamanımıymış, Amerikancı , Fetullahçı  ağzı  imiş  gibi algılanıyormuş. Pes yani,  sanki  yandaş  medya, sanki  satın alınmış kalemşorlar ,bunları  anlarız da, CHP adına  ve CHP’li olarak  bunları  farklı  versiyonlarla  kamuoyu yaratmaya  çalışmayı  CHP’ye  ihanet  olarak  görürüm.

MAN’da  pisliğini   görmek  ya da  koklamak  demek , sayın Kılıçdaroğlu’nun kendisini inkar  anlamına gelir.  Zaten siyaseti  halk  için  yapacağını , halkına  hiç  yalan söylemeyeceğini demedi mi? Yaşamının  hiçbir döneminde midesine haram lokma sokmadığını söyleyen, bırakın kendisini, tüm akrabayı  mahlukatı  mercek altına alan bir iktidarın,  yaşamında bir kara çöp dahi bulamadığı bir liderden bunu beklemek  bana göre olası bile değil .

CHP ‘nin  iflah olmaz müzmin kanadı bu günlerde saklandıkları yeraltından yeryüzüne çıkmaya cesaret edemeden sufle vererek ,  sayın genel başkanın stratejik  hata  yaptığını dillendirmeye  başladılar. Nafile  hamleler  ama huyda değişmiyor , ne diyelim  Allah onları iflah etsin.

“ İLK  GENEL  BAŞKANLARI  MUSTAFA  KEMAL  ATATÜRK’E, ONURSAL  GENEL  BAŞKANI BÜLENT  ECEVİT  VE DİĞER  GENEL BAŞKANLARA  İNANAN   CHP’LİLERE DÜŞEN  GÖREV; BU KÜLTÜRÜ DEVAM ETTİRMEK, GENEL BAŞKANLARININ  YANINDA  DİMDİK  DURMAK AMA  YANLIŞI  VARSA DA ÖNÜMÜZDEKİ  KURULTAYDA  HESAP  SORMAKTIR.”