Çocuklar Cumhuriyeti Anlatıyor yarışmasında, Metin Telyakar 1. oldu


Aydın Büyükşehir Belediyesi tarafından Cumhuriyetin kuruluşunun 96. yıldönümü için düzenlenen resim, kompozisyon ve şiir yarışması sonuçlandı. Didim’den YÖNDER Okulunun 8. sınıf öğrencisi Metin TELKAYAR

 Paylaş


Aydın Büyükşehir Belediyesi tarafından Cumhuriyetin kuruluşunun 96. yıldönümü için düzenlenen resim, kompozisyon ve şiir yarışması sonuçlandı.
Didim’den YÖNDER Okulunun 8. sınıf öğrencisi Metin TELKAYAR Şiir katekorisinde Birinci oldu. Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, yarışmada dereceye giren çocukları tebrik etti.

Üç farklı kategoride düzenlenen yarışmada,
Resim kategorisinde
1. Hanzade Aydaş2. Ecrin Deniz,3. Umut Balkız oldu.

Kompozisyon kategorisinde
1.Selin Özdemir2. Fadime Nur Çakıcı,3.Kemal Tonay oldu.

Şiir kategorisinde
1. Metin Telyakar2. Nehir Karademir3. İkra Doğa Kartal üçüncü oldu.

Metin Telyakar’ın şiiri
CUMHURİYET IŞIĞI
Ateşle imtihan vardı ülkemde.Başkomutan hep mücadelede, hep en önde."Ya İstiklal, Ya Ölüm!" dendi bir kere.Milli mücadele ile gelindi bu günlere.Düşüncemizi haykırabiliyorsak meydanlarda cesurca,Kız erkek ayrılmadan okuyabiliyorsa okullarda,Bugün sokaklarda geziyorsak rahatça,Bunları yapabilmek hep cumhuriyetin ışığında.Ben bir cumhuriyet çocuğuyum,Türk istiklalinin yılmaz koruyucusuyum.Çağdaş uygarlık yolunun yolcusuyum,İlke ve inkılaplarının savunucusuyum.Fikren, ilmen ve bedenen kuvvetliyiz.Tarih boyunca hür kalacak milletiz.Hiç bitmeyecek cumhuriyet sevgimiz.Bağımsızlık ve beraberlik içinde yılmadan yürüyeceğiz.Biliyorum, vatan bize emanet.Atam, sen yerinde rahat et.İlim ve fen yoldaşımız ilelebet.Bugün gibi yarın da var olacak cumhuriyet.Yarışmada dereceye giren yarışmacılar çeşitli armağanlarla verildi.

Cumhuriyeti çocukların gözünden görmek için düzenlenen yarışmaya yoğun katılımdan dolayı çok mutlu olduklarını söyleyen Büyükşehir Belediye Başkanı Başkan Çerçioğlu, "Yarışmaya katılan çocuklarımızın eserlerinde Cumhuriyetimizin ilk günkü heyecanını gördük.
Cumhuriyetimiz çocuklarımızın ellerinde yükseleceği için bu heyecanı görmek bizleri çok mutlu etti. Yarışmaya katılan tüm çocuklarımızı tebrik ediyorum. Bu vesileyle bir kez daha başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere silah arkadaşlarını ve şehitlerimizi bir kez daha minnetle anıyoruz. Gazilerimize de şükranlarımızı sunuyoruz" dedi.