Çocuk Bedenime Dokunma!


23 Nisan günü İstanbul’un Küçükçekmece ilçesinde meydana gelen 5 yaşında ki kız çocuğuna cinsel istismar olayı ile ilgili bir tepki de Kibele Kadın Derneğinden geldi. 26 Nisan Cuma günü Kibele Kadın derneği önü

 Paylaş


23 Nisan günü İstanbul’un Küçükçekmece ilçesinde meydana gelen 5 yaşında ki kız çocuğuna cinsel istismar olayı ile ilgili bir tepki de Kibele Kadın Derneğinden geldi. 26 Nisan Cuma günü Kibele Kadın derneği önünde toplanan kadınlar ‘Çocuk bedenime dokunma’ diyerek basın açıklamasında bulundu. Basın açıklamasını Kibele kadın derneğinden Nurhan Karabıyıkoğlu okudu.
Karabıyıkoğlu “Bizler beş yaşındaki bir çocuğun cinsel istismara uğramış olmasını gündeme getirirken bile, dizlerimizin bağı çözülüyor, içimiz ürperiyor ve duygularımız utanç duyuyor, kelimeleri yutuyor ve okumakta zorlanıyoruz. Çünkü biz insanız. Çünkü biz; bedenleri istismar edilen, taciz, tecavüz ve şiddete maruz kalan ve öldürülen ve geleceği her daim karartılan kadınlarız. Bir vekil çıkıp ‘bu ülkede 9 milyon çocuk var, arada sırada istismar olabilir kamuoyunun meşgul edilmesinin anlamı yok' diyebiliyor. Bir ülkenin Aile Bakanı çocuk istismar olayı için ‘bir kereden bir şey olmaz' diyebiliyor.
Evet kamuoyu biz sizi sürekli meşgul ediyoruz, biz sizi çocuklarımıza sahip çıkmaya çağırıyor, tüm anneleri ve duyarlı insanları tepki vermeye çağırıyoruz. Birlikte kıyameti koparalım ki, çocuk dünyasını kirleten zihniyetten hesap soralım istiyoruz, zihni sapık, beyni ve ruhu kirli; çocuk bedenine gerek eylemiyle ,gerekli düşüncesiyle ,gerek sözlü ifadelerle zarar veren bu insan görünümlü yaratıkların cezasız kalmasını istemiyoruz.
'Baklava hırsızları' olarak teşhir edilen çocuklar damak tadı özlemleriyle ağır bedeller öderken ;kirli organlarıyla başta kadınlar olmak üzere ,yetmedi çocuklar üzerinde kendini tatmin eden sapkın canilerin hangi ağır bedelleri ödediklerini soruyoruz. Alenen fetva verenlerin ödedikleri bir bedel var mıdır soruyoruz haykırarak!
Sayın aile bakanı bu kaçıncı istismar? Sayın vekil bu kaçıncı tecavüz? Sayın iç işleri bakanı bu kaçıncı kadın cinayeti? Ne zaman önlem almayı düşünüyorsunuz? Bu ülkede yaşayan kadınları ve çocukları korumayı düşünüyor musunuz? Neden hala kadın katillerine, çocuk tecavüzcülerine, hayvanlara tecavüz eden işkence eden sapkın insanlara en ağır cezaları vermiyorsunuz? Suç varsa Ceza da olmalıdır bilmiyor musunuz? Cezalandırılmayan suç bir sonrakini teşvik ediyor görmüyor musunuz?
Bir kez daha kamuoyu ve adalete sesleniyoruz. Yeter artık! Biz kadınları, çocukları, masum hayvanları erkek tecavüz ve cinayetlerine karşı koruyun diyoruz.
Kadın katillerine ve tecavüzcülerine verdiğiniz her iyi hal indirimi bu gözü dönmüş canilerin sayısını arttırmaktadır gün be gün
Yaşam haklarımızı, bedenlerimizi, kirlenmemiş çocuk hayallerimizi ve geleceğimizi güvende hissetmek istiyoruz.
Kibeleli kadınlar olarak çocuklarımızı sessizliğe ve karanlığa teslim etmeyeceğiz!”