Çiftçiler İhtiyaç Duyduğu Suya Kavuştu


Ziraat Odası Başkanı Hilmi Yıldırım, “İçme ve sulama suyu olarak kullanılan İkizdere çayı, çiftçilerin ihtiyaç doğrultusunda kapakları açıldı.Bir çok yerde çiftçimiz hava şartlarından dolayı pamuğunu iki d

 Paylaş


Ziraat Odası Başkanı Hilmi Yıldırım, “İçme ve sulama suyu olarak kullanılan İkizdere çayı, çiftçilerin ihtiyaç doğrultusunda kapakları açıldı.Bir çok yerde çiftçimiz hava şartlarından dolayı pamuğunu iki defa ekmek zorunda kaldı. Primlerde biraz gecikince çiftçimiz biraz tedirgindi. çiftçilerin sulama suyu ihtiyacını karşılamak amacıyla İkizdere çayından su verilir mi diye, su konusunda da problem yaşarmıyız diye çiftçimiz tedirginlik yaşıyorlardı, Suyumuz pamuk arazilerine ulaşmakta. Çok şükür suyumuz yeterli şekilde geliyor. Söke Sulama Birliği Başkanı Ahmet Ergin Turan'a teşekkür ederiz. Söke ovasında ki tüm dip savakları açıldı. Balat, Akköy ve Batıköylü çiftçimiz, su ile ilgili bir sorun olmadığını dile getiriyorlar. Bu köylerde 30-35 bin hektar pamuk ekim alanımızın ciddi anlamda suya ihtiyacı var. İkizdere Barajından gelen su Koçarlı, Söke ve Didim'i kapsıyor. Koçarlı'nın ayrı bir sulama bir var. Söke ve Didim'in ise ayrı bir sulama birliğimiz var. “ dedi.
Ziraat Odası Başkanı Hilmi Yıldırım, “Başta Sulama Birliği Başkanımız olmak üzere bu konuda emeği geçenlere çok teşekkür ederiz." dedi.