Chp Startı Akbük’ten Verdi


Cumhuriyet Halk Partisi 25 Haziran startını kadın kollarının mahallelerde başlattıktan sonra önceki gün Akbük CHP Temsilciliği binasının açılışı ile sürdüRDÜ. Kadın Kolları üyelerinin Balat ve Batı köydeki

 Paylaş


Cumhuriyet Halk Partisi 25 Haziran startını kadın kollarının mahallelerde başlattıktan sonra önceki gün Akbük CHP Temsilciliği binasının açılışı ile sürdüRDÜ.
Kadın Kolları üyelerinin Balat ve Batı köydeki çalışmaları devam ederken İbrahim Çam’ın CHP’ye tahsisi ettiği bina seçim bürosu olarak ta kullanılacak.
CHP İl Başkanı Ali Çankır ve İl yöneticileri ve Didim Belediye Başknaı Deniz Atabay’ında katıldığı açılış törenince İlçe Başkanı Nurettin Koçak, Başkan Deniz Atabay ve İl Başkanı Ali Çankır birer konuşma yaptılar ve konuşmaların ardından binanın kurdelesi kesilerek hizmete açıldı.
CHP Didim Belediye Başkanı Deniz Atabay yaptığı konuşmasına: “Yakın zamanda önemli bir sınav vereceğiz, kurulan oyunları CHP bozacak. Laik düzen ve demokrasiyi koruyacak başka kurumda yok, dolayısıyla omuzlarımızdaki Yük ve sorumluluklarımız arttı” diye başladı.
“Başka şansımızda yok, çok çalışmalıyız, gece gündüz demeden çalışmalıyız ve Cumhuriyetimizin ve partimizin kurucu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün gösterdiği medeniyet seviyesine ulaşmak ve 25 Haziran sabahı doğacak güneş ulaşmak için mutlaka sandıklara gidip, çok sayıda insanı da götürüp ve sahip çıkmak lazım. Seçmen listelerini mutlaka kontrol edelim, sandık güvenliği konusunda parti genel merkezimiz gerekli güvenlik önlemlerini almış olsa da vatandaş olarak bizlerde sahip çıkmalıyız.
Bizler Atatürk’ün askeri ve yoldaşları olarak görevimiz herkesi sandığa götürmek olmalıdır.” diye tamamlanan konuşmasını Atabay “Zafer inançla çalışanların olacaktır” diye tamamladı.
Daha sonra konuma yapan CHP ilçe başkanı Nurettin Koçak, Akbük Mahallesi temsilciği görevine yönetim kurulu kararıyla atanan Sevim Egemen’i ve Halil Gül’ü yanına çağırıp yetki belgelerini kendilerine verdikten sonra binayı kendilerine tahsis eden Akbük Mahallesi eski Belediye Başkanı Halil İbrahim Şam’a da teşekkür etti.
Koçak yaptığı konuşmasında ağırlıklı olarak Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın açıkladığı seçim manifestosunu eleştirdi ve manifesto da yer alan bazı maddelerin ve seçim vaatlerinin daha önce CHP tarafından deklare edilen maddeler olduğunu da belirtti ve “ 16 yıldır hükümet olan kendileri bu söylediklerini neden yapamadılar” eleştirinin ardından “İstihdam için yeni fabrikalar yapılacağı vaadinin komik” olduğunu belirtti ve “satmayın yeter” diyerek manifestonun milletin aklıyla alay etmek anlamına geldiğini vurguladı ve “25 Haziran sabahı güneş daha güzel doğacak ve emperyalizmin yerli işbirlikçileri gönderilecek” diyerek sözlerini tamamladı.
Son konuşmacı olan CHP Aydın İl Başkanı Ali Çankır: “Umutların yeniden örgütleneceği 25 haziran öncesi Akbük’teki bu açılışı gerçekleştirenler teşekkür ediyorum” diyerek konuşmasına başladı ve “15 Temmuz günü yaşanan FETÖ darbesinin ardından 20 Temmuz’da Saray darbesi yaşandı ve Saray OHAL Silahı ile tüm muhalefetin üstüne doğrulttu, STK’ları terörist ilan edip toplumu ayrıştırdı ve ötekileştirdiği bir süreç yaşadık” dedi.
Erken seçimin 2 nedenle yapıldığını söyledi birinci neden ekonomideki başarısızlıkları, ikinci neden ise toplumsal muhalefeti hazırlıksız yakalamaktı” dedi ve ‘Saraylı’ diye bahsettiği Erdoğan’ın manifesto yayınlamasını eleştirdi ve manifestodaki ekonomik vaatler koltuğu korumak için olduğunu belirtti.
Hazırlıksız yakalamak istenen muhalefetin CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’nun ve CHP’nin hazır olduğunu fark edemediklerini belirtti ve umutların yeniden yükseldiği noktada Millet İttifakının seçmeni yeniden heyecanlandırdığı belirtti.
Geçmişte Didim’in ve Akbük’ün örnek seçim kampanyaları yürüttüğünü bildiğini de söyleyen Çankır yeni bazı istekleri olduğunu söyleyerek şunları söyledi. “ilk olarak sanıktaki oy sayısını CHP için daha çoğalmalısınız, herkesi sandığa götürün ve 24 Haziran sabahından itibaren oy kullanmak için sandıklara didin ve sonuna kadar takip çisi olun” dedi.
İl Başkanı Çankır’ın konuşmasının ardından parti temsilciliğini açılışı Çankır, Atabay ve Koçak tarafından kurdele kesilerek açıldı. Temsilcilik binasını gezen İl Başkanı Ali Çankır, Mahalle Temsilcisi sevim Egemen’e Atatürk Portesi hediye etti.

Cumhuriy