reklam alanı

Chp Seçim Bürosu Önü Her Gece Konser Alanına Dönüyor


Önceki Gün 2 Temmuz Pirsultan Abdal Parkı açılışı sonrası CHP seçim bürosu önünde Pir Sultan abdal Müzik Gurubu  bir konser verdi.  Konsere  CHP eski Genel Başkan Yardımcısı, ve 2 Temmuzda Madımak Ote

 Paylaş


Önceki Gün 2 Temmuz Pirsultan Abdal Parkı açılışı sonrası CHP seçim bürosu önünde Pir Sultan abdal Müzik Gurubu bir konser verdi. Konsere CHP eski Genel Başkan Yardımcısı, ve 2 Temmuzda Madımak Otelinde katledilen şair Metin Altıok’un kızı Zeynep Altıok, Didim Belediye Başkanı Deniz Atabay, CHP İlçe Başkanı Nurettin Koçak, İyi Parti İlçe Başkanı Ekrem Nuri Büyükpoyraz ile binlerce vatandaş katıldı.
Yoğun ilgi gören konser programında bir konuşma yapan Başkan Atabay, “Bugün buradaki bu coşku ve beraberlik şunu gösterdi ki, bu iş bitmiş. Şimdi alanda bulunan değerli Didimliler İstanbul’u, Ankara’yı, Bursa’yı ve Antalya’yı alacak mıyız? Didim’i alacak mıyız?" diye sordu. Vatandaşlardan, "Alacağız" yanıtını alan Atabay, sözlerini şöyle sürdürdü: "O zaman bu iş bitmiştir. Sizlerin gayreti ve desteğiyle daha güzel günleri birlikte göreceğiz. Hep birlikte Didim için çalışmaya devam edeceğiz."” Dedi.
Alanda bulunan Zeynep Altıok’ta bir konuşma yaptı. Zeynep Altıok sözlerine babasına ait olan bir dörtlüğü okuyarak başladı.
“Ömrümce kendimi hep sözde buldum;
Söz cehennemdi yanıp kavruldum.
Yeniden doğdum kendi külümden,
Ben anka’ydım konuşuldum.”
Bugünün kendisi için önemli olduğunu belirten ve açılışı yapılan 2 Temmuz Pirsultan abdal Parkı için teşekkür eden Altıok ; “İstedikleri kadar onlar 26 yıl adaletsiz bıraksınlar Çorum'un da en son 2 Temmuzdan bu yana yenisi yaşanmasın diyoruz Ankara katliamında Maraş katliamı'nda yitirdiğimiz insanlarımızın da hepsinin o ortaklıkta buluşabilecek ama tarihinde toplumsal bir bellek olarak yaşayacağız. 2 Temmuz Pir Sultan Abdal Parkı yüreğinde insanlık sevgisi olanların farkı bir kez daha teşekkür ediyorum Martin sonu bahardır. Türküler yanmaz Yeter ki şiirlerini Türkülerimiz sözümüz yanmasın yanmaz yaptıracağız İyi ki varsınız hepinize soluğunu zaten Çok teşekkür ederim çok sağ olun aydınlanması için bu yola baş koyanlar birilerinin karanlık yolunda tutuşturulmuş olabilirler ama sözleriyle Nesimi gibi sazlarıyla söyledikleri ile yaptıkları ışıkla Tıpkı dizelerdeki gibi Anka oldular küllerinden doğdular ve sizlerle var oldular, bugün çok güzel gün akşam buradaki herkes işte bu sözün sazın açtığı yolda ışığın ne dediğini bilerek kalbinde insan sevgisi olarak, hiçbir zaman intikam almadan hiçbir zaman bir başkasının canına kıymadan hiçbir zaman bir damla gözyaşı, başkasının gönlüne acı vermeden yaşamaya devam edeceğiz dünyayı güzellik kurtaracak kardeşlik kurtaracak” diyerek konuşmasını sürdüren Altok Altıok 2 Temmuz 1993’teki olayların ülkedeki barışa ve özgürlüğe olumsuz etki yaptığını belirterek, birlikte mücadelenin önemine değindi ve “Martın Sonu Bahar” diyerek sözlerini tamamladı .


Önceki, Gün, 2, Temmuz, Pirsultan, Abdal, P