CHP’li Vekiller İttifak Sinyali Verdi


CHP Aydın milletvekilleri Didim ilçe örgütünü ziyaret etti. Didim ilçe parti binasında CHP’lilerle bir araya gelen vekiller, yerel seçimlerde ittifak yapılacağının sinyalini verdi. Didim ilçe örgütüne yapılan ziya

 Paylaş


CHP Aydın milletvekilleri Didim ilçe örgütünü ziyaret etti. Didim ilçe parti binasında CHP’lilerle bir araya gelen vekiller, yerel seçimlerde ittifak yapılacağının sinyalini verdi.
Didim ilçe örgütüne yapılan ziyarete CHP Aydın milletvekillerinden Bülent Tezcan, Hüseyin Yıldız ile Süleyman bülbül katılırken, Didim belediye başkanı Deniz Atabay, CHP Aydın İl Başkanı Ali Çankır, CHP Didim ilçe Başkanı Nurettin Koçak da vekillere eşlik etti. İlçe örgütünde çok sayıda partili ile bir araya gelen vekiller yerel seçimlerde ittifak yapılacağının sinyalini verdi.
24 Haziran seçimlerinden sonra CHP’de yaşanan lider krizine dikkat çeken Süleyman Bülbül yaşanan sorunların birlik ve beraberlikle aşılacağını belirterek “Bu işin sonu birlik ve beraberlik, önümüzde yerel seçimler var 2019 yerel seçimlerine birlik ver beraberlik içerisinde girersek, önümüze ve geleceğe bakarsak; geçmişle kavgalarla yürümezsek aşacağımıza inanıyorum” ifadesini kullandı. CHP’de tüm muhalifler birleşecek diyen Bülbül konuşmasını şöyle sürdürdü” CHP’de tüm muhalifler birleşecek, Allah’ın izni ve örgütümüzün çalışmaları ile hep birlikte Ankara’yı ve İstanbul’u alacağız elimizdekileri tutacağız.”
CHP Parti Meclisi (PM) üyesi ve Aydın milletvekili Bülent Tezcan ise CHP’deki aday sayısındaki çokluğa işaret ederek, bunun büyük bir zenginlik olduğunu kaydetti. Tezcan “ben yürekten inanıyorum ki biz bu enerjiyi 31 Mart seçimlerinde en verimli şekilde sandığa taşıyacağız.” Dedi. Didim’de iktidar hakimiyetinin görülmediğini ifade eden Bülent Tezcan partililerinin daha çok çalışması gerektiğini söyleyerek” Didim’de bir iktidar hakimiyeti görülmeyebilir; ancak bu bizi konformist davranmaya yöneltmemeli, Aydın ve ilçelerinin de bütün yükü Didim’in üzerinde” ifadelerini kullandı.
“BİR DÖRTLÜ KRİZ YAŞIYORUZ”
Bülent Tezcan ülkede yaşanan krizin sadece ekonomik kriz olmadığını belirterek, iktidara yüklendi. Tezcan “ sadece ekonomik kriz değil yaşadığımız, bir dörtlü kriz yaşıyoruz; ekonomik kriz, siyasi kriz, demokratik kriz, ahlaki kriz tümüyle çöken bir sistemle karşı karşıyayız.” Dedi. Bülent Tezcan sarayın damadı diye nitelendirdiği Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın damadı Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın açıkladığı ekonomik paketin 10 gün içinde çöktüğünü sözlerine ekleyerek, şunları kaydetti. “ Sarayın damadı 10 gün önce bir ekonomik paket açıkladı. Açıklanan paket 10 gün içinde çöktü. Türkiye’de kriz yokmuş gibi davranılıyor; ama açıkladıkları paket en ağır krizin içerisinden geçtiğimizi gösteriyor. 150 yıl sonra Düyunnu Umumiye idaresi gibi bir idareye Türkiye’yi mahkum ettiler, bir Amerikalı şirket olan McKinsey’e danışmanlık sözleşmesi adı altında Türkiye’nin bütün ekonomisini kontrol etme yetkisi verdiler. Erdoğan Amerika bize sabotaj yapıyor dedi, arkasından kendi bakanı sabotaj yapan ülkenin şirketine ekonomiyi emanet etti. “
“DÖRT ÖNEMLİ NOKTAYA ODAKLANACAĞIZ”
Yerel seçimlerin 5 buçuk ay sonra olacağını söyleyen Tezcan üretim, eğitim, adalet ve sosyal devlet olarak sıraladığı 4 önemli noktaya odaklanacaklarını ifade ederek “ Türkiye’nin çıkışı bu dört temel meselede, 5 buçuk ay sonra önümüzde bir sandık var, şimdi o sandığa kilitleneceğiz. O sandık bir taraftan yerelde yerel hizmetlerle halkla bizi buluşturan ve Türkiye’yi nasıl yöneteceğimizi gösteren imtihanın sandığı, orada imtihan olacağız. Orada projelerimizi sadece yaşadığımız belde ile değil tüm Türkiye ile paylaşacağız.” Şeklinde konuştu.