Chp'li kadınlar fotoğraf sergisi açtı


Cumhuriyet Halk Partisi İlçe Kadın Kolları 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddetle Uluslararası mücadele günü nedeniyle Didim Belediyesi Altınkum ek hizmet binasında fotoğraf sergisi açılışı gerçekleştirdi. Açılış,

 Paylaş


Cumhuriyet Halk Partisi İlçe Kadın Kolları 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddetle Uluslararası mücadele günü nedeniyle Didim Belediyesi Altınkum ek hizmet binasında fotoğraf sergisi açılışı gerçekleştirdi.

Açılış, Didim Belediye Başkanı Ahmet Deniz Atabay, Başkan Yardımcısı Öznur Gündoğdu, CHP İlçe Başkanı Nurettin Koçak, çok sayıda partili ve vatandaşın katılımıyla gerçekleştirildi.
“Yasaların verdiği güçle biz bu mücadeleyi kazanacağız”
Açılış öncesi konuşma yapan CHP İlçe Kadın Kolları Başkan Vekili Arzu Kurt, erkeklerin 324 günde 322 kadını öldürdüğünü ifade ederek, kadına karşı şiddet ve cinayetlerde son yıllarda ciddi bir artış yaşandığını belirtti. Kurt “Ne yazık ki kadının güçlenmesi, birey olmasının farkına varması, sanal din baskısı, geriye itilmiş kadına şiddetin artmasına neden olmaktadır. 2017 dünya toplumsal cinsiyet eşitsizliği endeksinde, 144 ülkede 131.sıradaydık. Okullarımızda toplumsal cinsiyet eşitsizliği dersi yok. Hatta hukuk fakültelerimizde bile yok. Kadınlarımızı bir renge, bir objeye bağlı bırakıyoruz. Ama var olan yasaların verdiği güçle biz bu mücadeleyi kazanacağız. Bireysel mücadelemiz kamusal alandaki birlikte mücadelemizle başarıyı sağlayacağız. Nasıl ki 2016 yılında 18 yaş altı erken yaş evliliği ve tecavüz yasalarında getirilmek istenen kısmi hakta mücadeleyi ideoloji, parti farklılığı olmadan halkla birlikte toplumun yek vücut olması ile birlikte toplumsal mücadele yine kazandıracaktır. Bu dünyada kadın şiddeti ve cinayetleri farkındalığın artması mücadelemizi kadın erkek hep birlikte daha da hızlandıracaktır” dedi.
Konuşmanın ardından sergi açılışı gerçekleşti. Belediye Başkanı Ahmet Deniz Atabay, Başkan Yardımcısı Öznur Gündoğdu, CHP İlçe Başkanı Nurettin Koçak ve açılışa katılan vatandaşlar sergiyi gezerek resimleri inceledi.

Cumhuriy