CHP’li Bekar Partilileriyle Buluştu


Cumhuriyet Halk Partisinde  Belediye Başkanlığı için müracaat süresi 26 Ekim günü sonra ermesine rağmen Aday adayları başvurularını tamamladı ve partililerle buluşmaya devam ediyorlar. 27 Ekim günü saat 12.30

 Paylaş


Cumhuriyet Halk Partisinde Belediye Başkanlığı için müracaat süresi 26 Ekim günü sonra ermesine rağmen Aday adayları başvurularını tamamladı ve partililerle buluşmaya devam ediyorlar.
27 Ekim günü saat 12.30’da CHP Didim ilçe binasında partileriyle buluşan Mustafa Bekar, 30 yıldan beri Didim’de yaşadığını, partinin bir çok kademesinde görev yaptıktan sonra ilçe başkanlığı yaptığını ve bu süreçte belediye gurup toplantılarında başkanlık yaptığını, CHP’nin yerelde iktidar olduğu dönemlerde kendisinin CHP ilçe başkanı olduğunu belirtti ve “Didim’de her yeri arış karış bilirim, here sokağın her kesimin sorunlarına hakimim, nasıl yönetileceğini nasıl ilişkiler kurulacağını bilirim” dedi. ,
CHP’nin Cumhuriyeti kuran parti olması özelliğinin dünyanın başka hiçbir yerinde örenğinin olmadığını söyleyen Mustafa Bekar, ülkenin en zor dönemlerinin CHP ile aşıldığını dolayısıyla devlet kuran bir parti olmasından kaynaklı olarak kazanma odaklı siyaset yapıldığını belirtti.
Projeler ve taahhütler yerine akılcı yönetim biçimiyle Didim belediye Başkanlığına aday olduğunu belirten Mustafa Bekar, Didim’in kurtuluş reçetelerinden birisinin de tarım olduğunu belirterek üretici kooperatifleri ve üretici hali meselesinin mutlaka çözülmesi gerektiğini ve her geçen gün büyüyen zeytincilik için markalaşma çalışmalarının ve coğrafi tescil işlemlerinin belediye desteğiyle mutlaka yapılması gerektiğini de belirtti.
Apollon tapınağı gibi bir eserin Didim’de 12 ay boyunca turizmi hareketlendirecek bir merkez olması ile ilgili olarak kendisinin de içinde bulunduğu dönemdeki çalışmaların sürdürülmesi ve kehanet merkezi olan bu tapınağın bilimin ışığında bilicilik ile ilgili olarak yine dünyanın merkezi olması konusunda çalışmaların yapılmasını önemsediğini belirtti.
Belediyenin yönetilmesi konusunda da sistem olarak belediye işleyişine halk meclisleri organizasyonu oluşturulacağını, meslek gurupları, STK temsilcilerinin katılacağı bu meclislerde halkın sorunlarını ilk ağızdan öğrenerek çözüm önerililerinin de yine bu meclis bileşenlerinin onayıyla yürürlüğe konulacağını belirtti.
Belediye Meclis Gurup Toplantıları Parti’de Yapılacak
CHP Didim belediye başkanlığı aday adayı Mustafa Bekar konuşması içinde bahsettiği konulardan 1 tanesine söz verdi.
Bekar CHP’li Belediye Meclis üyelerinin her meclis toplantısı önceside ilçe başkanı öncülüğünde yapılan gurup toplantılarının CHP Didim ilçe binasında yapılmasına söz verdi. Bu toplantıda eski ve yeni ilçe başkanları, belediye meclis üyeleri ile Oda başkanları ve STK temsilcilerine açık yapılacak bu toplantılarda alınan kararların d belediye meclisinin gündemini oluşturacağını gurup toplantılarında çıkan kararların oybirliği içinde çıkanlarının değerlendirileceği ve böylece halkın istemediği uygulamaları meclise götürülmeyeceği konusunda söz verdi.
CHP Didim ilçe yönetim Kurulu ve Yenihisarspor kulüp başkanı Ünal Bulut’un cenaze törenine katılmak için açıklamasını kısa tuttuğunu belirten Bekar yapacaklarını devam eden süreçte halka tek tek anlatmak için çalışacağını söyleyerek kendisinin seçim sloganı olan “ CHP var, Çare var” diyerek tamamladı.Cumhuriyet, Halk, Partisinde