Chp’den Mitinge Davet


Cumhurbaşkanı Adayı Muharrem İnce 5 Haziran Günü Aydın’a Geliyor Daha önce CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile birlikte miting yapacakları duyurulan ikilinin alınan son kararla TV programlarına ve mitinglere b

 Paylaş


Cumhurbaşkanı Adayı Muharrem İnce 5 Haziran Günü Aydın’a Geliyor
Daha önce CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile birlikte miting yapacakları duyurulan ikilinin alınan son kararla TV programlarına ve mitinglere birlikte çıkarak tarafsız Cumhurbaşkanlığı söylemine gölge düşürmek istemedikleri açıklandı.
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu , Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce ile ortak mitinglerin iptal edileceğinin sinyalini geçtiğimiz günlerde katıldığı bir ulusal tv kanalında vermişti. Kılıçdaroğlu “Doğrusunu isterseniz birlikte bir miting yapmak ne kadar doğrudur onu da düşünmek gerekiyor. Şunun için söylüyorum, şimdi Sayın İnce dedi ki ben CHP rozetini çıkarıyorum emanet olarak size veriyorum dedi. Ben de ona Türk bayrağı rozetini çıkardım yakasına taktım. Dolayısıyla o partilerden bağımsız olarak yani herkesin Cumhurbaşkanı olacağı için öyle bir çerçeve çizmesi lazım. Dolayısıyla bir siyasal partinin üyelerinin sadece oy verdiği bir Cumhurbaşkanı kimliğinden öte her siyasal partiden sağduyulu insanların yeniden değişimi ve dönüşümü sağlayacak bir lider olarak Muharrem Bey’e oy vermelerini istiyorum. Tabi önümüzdeki günlerde bunlar görüşülecek. Belki çok sık olmasa bile belki bir iki yerde olabilir. Ama benim şahsi düşüncem böyle.” demişti.
İNCE VE KILIÇDAROĞLU ANLAŞTI
Kılıçdaroğlu’nun, İnce ile yaptığı görüşmenin ardından, ‘ortak mitinglerin’ tarafsız cumhurbaşkanı adayı propagandasına zarar verme olasılığı gözetilerek iptal edildi. Seçim sonuna kadar Kılıçdaroğlu ayrı İnce ayrı propaganda yapmaya devam edecek.
CHP Didim ilçe örgütünden de daha önce Aydın’da beraber miting yapacakları duyurulan ikiliden yalnızca Muharrem İncenin geleceği öğrenildi.
Didim CHP’den daha önceki duyurularına bir açıklık getirilmemesine rağmen yapılan çağrıda; “Cumhurbaşkanı adayımız Muharrem İnce 5 Haziran’da Aydın da olacak. Tüm halkımız ve partililerimiz davetlidir. Miting gitmek isteyenler için Didim CHP ilçe başkanlığınca otobüs kaldırılacaktır. Katılmak isteyenler CHP ilçe seçim bürosu ya da ilçe başkanlığına isimlerini yazdırmaları gerekiyor. Denildi.
Didim’den çok sayıda katılım beklenen miting için yapılan açıklamada 5 Haziran 2018'de yapılacak olan miting saat 18'de Aydın Atatürk Kent Meydanında yapılacak.