Chp 96. yılını kutladı


Didim’de Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) kuruluş yıldönümünü Kent Meydanı’ndaki Atatürk Anıtı önünde toplanan partililer ile kutladı. Türkiye Cumhuriyeti ve CHP’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk

 Paylaş


Didim’de Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) kuruluşyıldönümünü Kent Meydanı’ndakiAtatürkAnıtı önünde toplanan partililer ile kutladı. Türkiye Cumhuriyeti veCHP’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün heykeline çelenksundu.

Kent Meydanında düzenlenen törene CHP İlçe Yöneticisi Evrim Yavuz, CHP Kadın Kolları Başkanı Arzu Kurt, CHP Gençlik Kolları Başkanı Süleyman Çulha, Didim Belediye Başkanı Ahmet Deniz Atabay, CHP’li Belediye Meclis Üyeleri ve partililer katıldı. Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan tören çelenk sunumu ve konuşmalarla devam etti.


Yavuz: 6 oku parti bayrağımızda gururla taşıyoruz
Törende konuşan CHP İlçe Yöneticisi Evrim Yavuz “96 yıldır bu parti çatısı altında olan her birey bu ağır sorumluluğu göze alarak hareket etmiş sorumluluğu kaldıramayanlar partimiz çatısı altında yer almaktan vazgeçmiştir. Cumhuriyetimizin temel taşları olan; Cumhuriyetçilik, Milliyetçilik, Halkçılık, Laiklik, Devrimcilik ve Devletçilik ilkelerini simgeleyen altı oku parti bayrağımızda gururla taşıyoruz. Bilinsin ki cumhuriyetin kazanımlarına karşı duranlar; karşılarında kuruluşumuzdan, kurtuluşumuzdan ve ilkelerimizden aldığımız cesaret, güç ve inancımızla korkusuzca savaşan bizleri bulacaktır” dedi.


Başkan Atabay, CHP’nin 96. yılını kutladı
Didim Belediye Başkanı Ahmet Deniz Atabay, Mustafa Kemal Atatürk’ün eğitim anlayışını anlatarak “Ülkesini en çok seven, işini en iyi yapandır” diyerek Cumhuriyet Halk Partisinin 96.yılını kutladı.

Didim’