Cemevinde Metin Kemal Kahraman Rüzgarı Esti


Didim Cemevi bahçesinde her yıl gerçekleştirilen yaz konserleri, bu yılda büyük bir ilgiyle devam etti.  Yaz konserlerinin sonuncusu 23 Ağustos Cuma gerçekleşti.  Konser Grup Piya’nın sahne almasıyla başladı.

 Paylaş


Didim Cemevi bahçesinde her yıl gerçekleştirilen yaz konserleri, bu yılda büyük bir ilgiyle devam etti. Yaz konserlerinin sonuncusu 23 Ağustos Cuma gerçekleşti. Konser Grup Piya’nın sahne almasıyla başladı.

Grup Piya’nın sahnesi sonrasında Cemevi Başkanı Hüseyin İlhan konuşma yaptı. İlhan “Ülkemizde her gün acıyla uyanıyoruz. Bugün Kırıkkale’de eski kocası tarafında katledilen Emine Bulut’la sarsıldık. Caydırıcı cezalar verilmediği için kadın cinayetleri gün geçtikçe artmaya devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde Diyarbakır, Van ve Mardin Büyükşehirlerine atanan kayyumlarla halkın oyları ipotek altına alındı ve demokrasiye darbe vuruldu. Biz örgütlenirsek, dayanışma içinde olursak kazanacağız” dedi. Konuşmanın ardından konserin sponsorluğunu üstlenen Arguvan Emlak ve Eren Kuyumculuğa teşekkür çiçeklerini takdim etti.
Konser Metin Kemal Kahraman’ın seslendiği Türkçe ve Zazaca türkülerle geç saatlere kadar etti.


Didim, Ce