Hasan Sani Güneş

Tüm Yazıları


Bize ne oldu

  • 09 Temmuz 2018 Pazartesi


Kılıçdaroğlu HAYIR kampanyasını başlatmış, Alkışlar Kılıçdaroğlu’na diyoruz ve hatta bizde yollara düşüp CHP nin İstanbul’da halka buluşmasını gerçekleştiriyoruz. Kılıçdaroğlu HAK , HUKUK , ADALET diyor, bu sefer Çanakkale’ye gidiyor , alkışlar Kılıçdaroğlu’na diyoruz , bu kez Millet ittifakını oluşturarak Erdoğan’ı topal ördek yapıyor alkışlıyoruz, yetmedi, İnce’yi kendisine rakip olmasına rağmen cumhurbaşkanı adayı yapıyor herkes tarafından alkışlanıyor, alkışlıyoruz.


Muharrem İnce ye gelince, sayın Kılıçdaroğlu’nun bu jestine karşı, kendisine teşekkür ederek, bu kez o, alanlara iniyor, daha pratik, kitlelere umut oluyor , onu da alkışlıyoruz. Her ilde ayrı bir coşku yaratan, İnce milyonları arkasına takıyor , öyle ya , ülkemin umudu olmuş, cumhuriyeti kurtaracak , bağışlarla kuyruk oluşturuyoruz, helal olsun , alkışı hak ediyor , alkışlıyoruz.

24 Haziranda; YSK önünde İNCE’nin söylemini, talimat kabul edip, çoluk çocuk adliye önlerinde bekledik, banka önlerinde kuyruk oluşturduk, şimdiye kadar olması gereken bunlardı ve herkes tarafından tasvip gördü, yapıldı. Buraya kadar her şey normal ve güzel ve olması gereken davranışlar hep beraber, ÇOK YAŞA KILIÇDAROĞLU, YÜRÜ MUHARREM İNCE diye haykırdık.

Sosyal medyadan birisi , birileri, dürüst mü , değil mi diye Kılıçdaroğlu’nu tartışmaya açıyor, birileri de buna çanak tutuyor, olumsuz yorumlar yapıyor, sözde CHP adına, insana edep yahu dedirtiyor. Bu gibi insanların söylemlerinden derin hicap duydum ve hüzünlendim. Dinlediğim bu deyişi de sizinle paylaşma ihtiyacı duydum.
DOSTTAN GELEN ACI TAŞLAR,
DEĞER YÜREĞİME İŞLER.
GÖZLERİMDEN GELEN YAŞLAR,
AKTI SELOLDU, SELOLDU,
BİZE NE OLDU.
Siyasi ideoloji den uzak, kişisel beklentiler üzerine kurulan, yorum ve anlayışlar CHP’ li de olsa kişileri böyle yozlaştırıyor, edepsizleştiriyor ve Mustafa Kemal ATATÜRK’ün kurucu genel başkanı olduğu Cumhuriyet Halk Partisine , onun mevcut genel başkanına, Hak etmedikleri zararı veriyor. Lütfen siyaset hanutcularına itibar etmeyin ve bırakın kendi çamurlarında debelensinler.