reklam alanı

Bir tuğla da senden olsun


Hacı Bektaş Veli Anadolu Kültür Vakfı Akbük Şubesi Akbük inşaatı devam eden Cemevi için dayanışma yemeği düzenlendi. Sponsorluğunu Diş hekimi Melih Sürmeli ve Eren Kuyumculuk Ali Eren’in üstlendiği Dayanışma y

 Paylaş


Hacı Bektaş Veli Anadolu Kültür Vakfı Akbük Şubesi Akbük inşaatı devam eden Cemevi için dayanışma yemeği düzenlendi.
Sponsorluğunu Diş hekimi Melih Sürmeli ve Eren Kuyumculuk Ali Eren’in üstlendiği Dayanışma yemeği 6 Aralık Cuma akşamı “Bir tuğla da senden olsun” şiarıyla gerçekleşti.
Dayanışma yemeğine Belediye Başkan Yardımcısı Yusuf Deveci, Didim Cemevi Başkanı Hüseyin İlhan, Akbük Cemevi Başkanı Haydar Kocaoğlu’nun yanı sıra çok sayıda STK ve siyasi parti temsilcisi ve çok sayıda davetli katıldı.
“Toplumsal yaşamda Alevi kimliğini gizlemek zorunda kalıyor”
Hacı Bektaş Veli Anadolu Kültür Vakfı Akbük Şube Başkanı Haydar Kocaoğlu, kadına yönelik şiddetin gün geçtikçe arttığını belirterek konuşmasına başladı. Kocaoğlu “2019 yılının ilk 11 ayında 430 Kadın öldürüldü. Son kurban 20 yaşındaki Ceren kızımızdı. Çocuklarımız taciz ve tecavüzle anılan gerici vakıflara teslim ediliyor. Ülkemizin bütün kamusal kaynakları emperyalistlere ve yandaş sermaye gruplarına peşkeş çekiliyor. Doğa sermayenin çıkarları doğrultusunda talan ediliyor.
Sürekli gelen zamlar nedeniyle yaşam hepimiz için her geçen gün daha da zorlaştırılıyor. Cemevlerimiz ibadethane olarak tanınmıyor. Alevi çocuklarına zorla din dersleri dayatılıyor. Cami olmayan köylerimize hizmet götürülmüyor. Birçok insanımız baskı ve ayrımcılıktan dolayı toplumsal yaşamda Alevi kimliğini gizlemek zorunda kalıyor” dedi.
Kocaoğlu Akbük Cemevi için yapılan yardımları “Unutmayınız ki! yapacağınız yardımlar bizim için değil, Ezilmiş, horlanmış, asimilasyona ve katliamlara uğramış, kesilmiş, yakılmış bir toplum içindir. Bağışlarınızı, yardımlarınızı bekliyoruz” şeklinde ifade etti.
Konuşmaların ardından dayanışma yemeği için sponsor olan Diş hekimi Melih Sürmeli ve Eren Kuyumculuk Ali Eren’ plaket takdim edildi.

Hacı, Be