Ergun Korkmaz

Tüm Yazıları


Ben belediye meclisten şikayetçiyim..!

  • 08 Temmuz 2018 Pazar


Didim Belediye Meclisi bir türlü çatı meselesini halledemedi. Kavga, kargaşa, tartışma itişme bir türlü halledemediler. Alkollüyken her türlü damı halletmek kolay(!). Ayık kafayla binaların çatısını halledinde görelim. Önümüzdeki meclis öncesi, kişi başı bir 35'lik benden, balık, meze içinde sponsor olmak için inşaat müteahhitleri sırada bekliyor. Sizler yeter ki çatı (Dam) işini halledin, rakı eşşeğiniz olsun.
Mecliste mimar, mühendis, avukat ne ararsan var, hatta bir muhasebeci var, 2 ile 2 çarpıyor 5 (bin) çıkarıyor. Hazine arazisine yapılan fabrikaya destek çıkan. Tarım arazisini kafasına göre imara açanlar var. 3 kat olacak olan yere, 4 kat proje çizenler var. Yani her işi bir şekilde haledenler, bu kadar işi iyi bilen kişiler, bir Çatı (Damı) işini halledemeden meclis üyelikleri biterse yazıklar olsun.
Sonra cumhurbaşkanının diploması yokmuş. Sizlerin varda ne işe yarıyor?
Belediye Meclisine diplomalıları seçtik, diplomalar mecliste havada uçuşuyor, bir dam işini ayık kafa ile halledemediler. Atalarımız ne güzel demiş “Diploma cahilliği alır, Eşeklik baki kalır” derken ne kadar haklı söylemişler diyeceğim ama. Geçtiğimiz günlerde gazetemizde okumuşsunuzdur.Belediye barınağında Eşek’te baki kalmadı. Belediye barınağındaki eşek kaçtı, daha doğrusu bir eşeğe sahip çıkamadılar. Eşeğin akibeti şu ana kadar belli değil.
Çoktan kıymalı pide de, lahmacun da, Etli yemeklerde belki de çok sevdiğimiz sucuk olarak yemiş olabiliriz. Etin bu kadar pahalı olduğu bir yerde, eşeğin değerini herhalde bir bilen çıkmıştır. Herkes Didim Belediyesi değil.
Yazacak çok şey var ama, Bir eşeğe sahip çıkamayanlara, Daha fazla yazarak Eşşeklik etmenin gereği yok.