Belediye Meclisinde Çatlak Var


Didim Belediye Meclisi 5393 sayılı Belediye Kanunu'nun 20. maddesi gereğince 1 Temmuz Çarşamba günü saat 09:00’da Belediye Başkanlığı Meclis Toplantı Salonunda 14 maddelik gündem dahilinde toplandı.  Meclis toplan

 Paylaş


Didim Belediye Meclisi 5393 sayılı Belediye Kanunu'nun 20. maddesi gereğince 1 Temmuz Çarşamba günü saat 09:00’da Belediye Başkanlığı Meclis Toplantı Salonunda 14 maddelik gündem dahilinde toplandı. Meclis toplantısına CHP’li meclis üyesi olan Gül Ülker ve Ceren Turan mazeretli olarak katılmadı.

Komisyon üyeleri seçildi
Gündemin ilk maddesi olan 5393 Sayılı Belediye Kanununun 33. maddesi gereğince 1 yıllığına 2 adet Encümen Üyesi Seçimi Gizli oy, açık tasnif yapıldı. CHP meclis üyesi Sinan Yalçın ve Cengiz Kızıldağ 10 oy, İYİ Parti meclis üyesi Tahsin Kurt ve CHP meclis üyesi Muammer Kanat 5 oy, AKP meclis üyesi Ramazan Özalp ve Eda Yücel İlhan 9 oy alırken, CHP bir oyla ile encümenliği kazandı.

Gündemin ikinci maddesi olan 5393 Sayılı Belediye Kanununun 24. maddesi gereğince 5 adet Bütçe Komisyon Üyesi Seçimi Açık oy, açık tasnif yapıldı. Komisyona, CHP’li meclis üyeleri Mustafa Yarmacı, Ersan Kara ve Ceren Turan, AKP’li meclis üyeleri Eda Yücel İlhan ve Metin Çakır oy birliği ile seçildi.

Gündemin üçüncü maddesi olan 5393 Sayılı Belediye Kanununun 24. maddesi gereğince 5 adet İmar Komisyon Üyesi Seçimi Açık oy, açık tasnif yapıldı. Komisyona, CHP’li meclis üyeleri Ahmet Yılmaz Muammer Kanat, İYİ Partili meclis üyesi Vefa Berk Tezsezener, AKP’li meclis üyeleri Şakir Saruhan ve Ramazan Özalp oy birliği ile seçildi.

Gündemin dördüncü maddesi olan5393 Sayılı Belediye Kanununun 24. maddesi gereğince 5 adet Sağlık Komisyon Üyesi Seçimi Açık oy, açık tasnif yapıldı. Komisyona, CHP’li meclis üyeleri Cengiz Kızıldağ ve Kerim Küsmez, İYİ Partili meclis üyesi Tahsin Kurt, AKP’li meclis üyeleri Mevlüt Kandil ve Metin Çakır oy birliği ile seçildi.

Gündemin beşinci maddesi olan 5393 Sayılı Belediye Kanununun 24. maddesi gereğince 5 adet Hukuk Komisyon Üyesi Seçimi Açık oy, açık tasnif yapıldı. Komisyona, CHP’li meclis üyesi Ersan Kara ve Cengiz Kızıldağ, İYİ Partili meclis üyesi Tahsin Kurt, AKP’li meclis üyesi Erdinç Ülker ve Mevlüt Kandil oy birliği ile seçildi.

Gündemin altıncı maddesi olan 5393 Sayılı Belediye Kanununun 24. maddesi gereğince 5 adet Gençlik, Spor ve Engelliler Komisyonu Üyeliği Seçimi Açık oy, açık tasnif yapıldı. Komisyona, CHP’li Sevinç Karataş, Ersan Kara ve Yusuf Deveci, AKP’li meclis üyesi Yakup Şencan ve Mehmet Tekdemir oy birliği ile seçildi.

Gündemin yedinci maddesi olan 5393 Sayılı Belediye Kanununun 24. maddesi gereğince 5 adet Belediye Meclis Proje ve Etüt Komisyonu Üyeliği Seçimi Açık oy, açık tasnif yapıldı. Komisyona, CHP’li meclis üyesi Kerim Küsmez ve Sevinç Karataş, İYİ Partili meclis üyesi Vefa Berk Tezsezener, AKP’li meclis üyeleri Ramazan Özalp ve Şakir Saruhan oy birliği ile seçildi.

Gündemin sekizinci maddesi olan 5393 Sayılı Belediye Kanununun 24. maddesi gereğince 5 adet Belediye Meclis Kırsal Tarımı Destekleme Komisyonu Üyeliği Seçimi Açık oy, açık tasnif yapıldı. Komisyona, CHP’li meclis üyesi Mustafa Yarmacı, Kerim Küsmez ve Yusuf Deveci, AKP’li meclis üyesi Ramazan Özalp ve Mehmet Tekdemir oy birliği ile seçildi.

Gündemin dokuzuncu maddesi 5393 Sayılı Belediye Kanununun 56. maddesine göre 2019 yılı faaliyet raporları okunarak oy çokluğu ile kabul edildi.

Gündemin onuncu maddesi olan 5393 Sayılı Belediye Kanununun 25. maddesine göre 2019 Yılı Denetim Komisyonu Raporu okundu.







Gündemin on birinci maddesi olan 2019 mali yılına ait kesin hesabı görüşülerek Plan ve Bütçe Komisyonuna havale edildi.

Atabay’a yetki verildi
Gündemin on ikinci maddesi olan Sağlık İşleri Müdürlüğü’nün 04.06.2020 tarih ve 99 sayılı “Didim Tarım İlçe Müdürlüğü tarafından ilçemizdeki hayvan üreticilerine uygulanan programlı aşıların ücretlerinin (uygulama ücretleri hariç) Belediyemiz tarafından karşılanması için ilgili müdürlük ile Belediyemiz arasında protokol imzalamak üzere Belediye Başkanımız Ahmet Deniz ATABAY’a yetki verilmesi” konulu yazısı görüşülerek oy çokluğu ile kabul edildi.

Gündemin on üçüncü maddesi olan Aydın Valiliği Söke Kadastro Müdürlüğü’nün 12.06.2020 tarih ve 1371514 sayılı yazısı gereğince; Akköy, Balat, Batnaz Mahallesinde, 3402 sayılı Kadastro Kanunu kapsamında yapılacak olan tüm çalışmalarda, kadastro ekipleriyle birlikte görev yapmak üzere her mahalle için 6 (altı) adet bilirkişinin belirlenmesi konusu görüşülerek oy birliği ile kabul edildi.

Gündemin on dördüncü maddesi olan Fen İşleri Müdürlüğü’nün 25.06.2020 tarih ve 636 sayılı “Didim Sosyal Hizmet Merkezi Müdürlüğü’nün Hazır Beton Talebi” konulu yazısı görüşülerek oy birliği ile kabul edildi.

Deniz Yıldızları Eylül ayına kadar tatil
Ek gündem maddesi olarak meclise sunulan Deniz Yıldızları Gündüz Bakımevi COVİD-19 sebebi ile Eylül ayına kadar tatil edilmesi meclis tarafından oy birliği ile kabul edildi.