Belediye başkanı ve chp ilçe başkanı Akbük seçim bürosundaki toplantıya katıldı


Geçtiğimiz Perşembe günü saat 13’de CHP Akbük Seçim Bürosu’nda gerçekleştirilen toplantıda CHP’nin iç meselelerinin yanında Akbük’ün yerel sorunları ve seçim çalışmaları masaya yatırıldı.   ORTAK

 PaylaşGeçtiğimiz Perşembe günü saat 13’de CHP Akbük Seçim Bürosu’nda gerçekleştirilen toplantıda CHP’nin iç meselelerinin yanında Akbük’ün yerel sorunları ve seçim çalışmaları masaya yatırıldı.


ORTAK MUTABAKAT OLUŞTURULDU
Gerek Didim Belediye Başkanı Deniz Atabay ve gerekse CHP ilçe başkanı Nurettin Koçak’ın yaptıkları konuşmalarda birlik ve beraberliğin önemi ve değeri vurgulandı.
Parti içinde küskünler diye bir yapılanma olmasının mümkün olmadığı, tüm partili arkadaşların güç ve enerjilerini ortak çalışma zemininde birleştirmeleri gerektiği konusunda tam bir mutabakat oluştu.

“SİYASETİMİZİN MERKEZİNDE KİŞİLER DEĞİL, CHP SİYASETİ VARDIR”
İlk olarak söz alan CHP Didim ilçe başkanı Nurettin Koçak özetle şunları söyledi:
- “Biz kişiler için siyaset yapmıyoruz. Bugün ben varım, yarın yoğum. Bugün Deniz başkan var, yarın o da yok. Merkezde CHP vardır. CHP’nin yerelde ve genelde iktidarı için mücadele ediyoruz. Küskünlük diye bir şey olamaz. Hiç kimse CHP’den büyük değildir. Siyasi mücadelemizin içinden kişiselliği çıkartacağız. Ben hiçbir arkadaşımızın kaybedilmesinden yana değilim. Ama öte yanda da partimizin geleceği ve başarısı vardır. Birlik ve beraberlik esastır. Ve bu esas öyle ya da böyle, mutlaka tesis edilecektir.”

AKBÜK’ÜN SORUNLARI MASAYA YATIRILDI
Belediye Başkanı Deniz Atabay konuşmasının Akbük ile ilgili bölümünde “Akbük’ü bir turizm cenneti yapma” hedefinin gerçekleştirilmesi için yoğun emek harcayacağının sözünü verdi.
Atabay bu konuda kısaca şunları söyledi:
- “Geçmiş dönemde bir takım eksikliklerimiz olabilir. Ama her zaman yapılacak eleştirilere açık bir kişiyim. Eleştiri demokrasinin olmassa olmaz bir unsurudur. Ama sözünü ettiğim eleştiri yapıcı ve çözüme yönelik eleştiridir.”
Başkan Atabay daha sonra Akbük’ün en büyük sorunu olan alt yapı için girişilen çabaları belirtti ve bu konuya ağırlık verilmesinin değerinin bilinmesini istedi. Bu konudaki kişisel katkılarından örnekler verdi.

“ANNEMİN HASTALIĞI ÜSTÜNDEN SİYASET YAPMAK ÇOK ÇİRKİNDİR”
Yakın bir geçmişte Deniz Atabay’ın annesinin İstanbul’da yoğun bakım ünitesine kaldırılmasının nasıl bir siyasi istismar konusu yapıldığından söz eden Deniz Atabay bu konuda da kısaca şunları söyledi:
- “Benim alelacele İstanbul’a gitmek zorunda kalmam, maalesef genel merkez tarafından belediye başkanlığından alındığım şeklinde tümü ile gerçeğin dışında üretilen kirli propagandaya malzeme yapılmıştır. Sosyal medyada bu kirli siyaseti tezgâhlayanların kim olduğu bellidir. Bir insanın annesinin geçirmekte olduğu ağır hastalığı kullanılarak siyaset üreten zihniyeti Didim halkının iyi görmesi gerekir… Didim böyle bir zihniyete, bu nitelikteki bir siyaset anlayışına teslim edilemez. Yapılanlar en azından ayıptır…”