reklam alanı

Başkan Erul esnafı bilgilendirdi


Didim Esnaf ve Sanatlar Odası Başkanı Şerif Erul 75. yıl sanayisinde bulunan esnafları gezerek İŞKUR tarafından “ilave istihdam teşviki” hakkında esnaflara bilgi verdi. 75. yıl sanayisinde bulunan esnaflar tarafından

 Paylaş


Didim Esnaf ve Sanatlar Odası Başkanı Şerif Erul 75. yıl sanayisinde bulunan esnafları gezerek İŞKUR tarafından “ilave istihdam teşviki” hakkında esnaflara bilgi verdi.

75. yıl sanayisinde bulunan esnaflar tarafından büyük ilgiyle karşılanan Başkan Erul, 4447 sayılı kanunun geçici 19 ve 21’nci maddeleri kapsamında uygulandığını belirterek “Bu projeden faydalanmak isteyen esnaflara uygulanacak şartlar arasında sigortalı olacakların, işe alındıktan aydan önce üç ay 5510/4-a,b,c kapsamında sigortalılıklarının bulunmaması, İŞKUR’a kayıtlı işsiz olması ve 1 Ocak 2018 ile 31 Aralık 2020 tarihleri arasında özel sektör işverenlerince istihdam edilmeleri gerekmektedir” diyerek alınacak sigortalı işçiler hakkında bilgi verdi.
“Destek tutarı sektöre göre hesaplanacak”
Başkan Erul, destek tutarının işyerinin faaliyette bulunduğu sektöre göre hesaplanacağını dile getirerek, destek süresi hakkında bilgi verdi. Erul “2020 yılının aralık ayının aşılmamak kaydıyla, destek süresi 1 Ocak 2018 ile 31 Aralık 2020 tarihleri arasında istihdam edilen her bir sigortalı için 12 aydır. Ancak istihdam edilen sigortalının, 18 yaşından büyük 25 yaşından küçük erkek, 18 yaşından büyük kadın veya kuruma kayıtlı engelli olması durumunda destek 18 ay süreyle uygulanacak” dedi.
Erul, engelli istihdamı teşviki hakkında da bilgi verdi
Erul, özel sektör işverenlerinin kontenjan dahilinde veya kontenjan fazlası olarak ya da yükümlü olmadıkları halde engelli çalıştırmaları durumunda işverenlerin bu şekilde çalıştıkları her bir engelli için asgari düzeyinde ki sosyal güvenlik primi işveren paylarının tamamının hazine tarafından karşılanacağı şeklinde değiştiğini belirtti.
Başkan Erul “bu konuda gerekli duyurularımızı yapmaya devam edeceğiz. İnşallah bu projelerden faydalanırlar. Oda olarak bizler üzerimize düşen bilgilendirme görevini yerine getireceğiz” dediDidim, Es