Başkan Çerçioğlu’dan Köşk Ilıdağ’a Yatırım Sürüyor


“ILIDAĞ 300 TON KAPASİTELİ TATLI SU DEPOSUNA KAVUŞUYOR” Geçmişten gelen birçok önemli alt ve üst yapı sorununa sahip Köşk’te ASKİ yatırımları hız kazandı. ASKİ ekipleri Köşk’e bağlı Ilıdağ Mahallesind

 Paylaş


“ILIDAĞ 300 TON KAPASİTELİ TATLI SU DEPOSUNA KAVUŞUYOR”
Geçmişten gelen birçok önemli alt ve üst yapı sorununa sahip Köşk’te ASKİ yatırımları hız kazandı. ASKİ ekipleri Köşk’e bağlı Ilıdağ Mahallesinde 300 metreküp kapasiteli yeni tatlı su deposu yapıyor. Mahallenin içme suyu ihtiyacını karşılayan kaynaklarda drenaj çalışması yaparak içme suyu debisinde artış sağlayan ekipler, yetersiz kalan mevcut içme suyu deposuna ilave olarak 300 metreküp kapasiteli deponun inşaatına başladı. Zorlu hava ve arazi koşullarına rağmen çalışmalarda önemli mesafe kaydeden ekipler inşaatı kısa sürede tamamlamayı hedefliyor. Depo yapımı ve drenaj çalışmalarının yanısıra Ilıdağ’a önemli yatırımlar gerçekleştiren ASKİ Genel Müdürlüğü, kaynaklarından mahalleye tatlı suyu taşıyacak olan 6 km uzunluğunda isale hattı yaptı. Ayrıca halkın talebi üzerine mahallenin çeşitli noktalarına tatlı su çeşmesi yapımı gerçekleştirildi.
ÖZLEM ÇERÇİOĞLU “ÇALIŞMALARIMIZ HIZ KESMEKSİZİN SÜRECEK”
Ilıdağ başta olmak üzere Köşk ve İl genelinde süren yatırımlara değinen Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu çalışmaların hız kesmeksizin süreceğini kaydetti. Başkan Çerçioğlu “Ilıdağ Mahallemiz başta olmak üzere tüm Aydın’da halkımızın taleplerini yerine getiriyoruz. Göreve geldiğimiz günden bugüne durmadan, dinlenmeden halkımıza daha modern, daha yaşanabilir bir kent sunmak için çalışıyoruz. Aynı azim ve kararlılıkla çalışmalarımız artarak sürecek.” dedi.
VATANDAŞLARDAN BAŞKAN ÇERÇİOĞLU’NA TEŞEKKÜR
Ilıdağ mahallesinde gerçekleştirilen yatırımlardan dolayı memnuniyetlerini dile getiren vatandaşlar Başkan Özlem Çerçioğlu’na teşekkür ettiler. Büyükşehir Belediyesinin taleplerini vakit kaybetmeden ve eksiksiz yerine getirdiğini ifade eden vatandaşlar Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’na desteklerinin artarak devam edeceğini söylediler.