Erol Yıldız

Tüm Yazıları


Başkan bu işi çözer diye düşünüyorum

  • 08 Eylül 2018 Cumartesi


Kendisine değer verdiğim Sayın Belediye başkanını olanlardan haberi olmadığını düşünüyorum. Haberi olsaydı anında müdahale eder ve halkın çektiği sıkıntıları bizzat çözerdi. Aldığım özel bilgiler doğrultusunda, haftalarca yazdığım mahalli sorunların çözümünü başlanacağı konusunda endişem yok. Alt yapı işlerinin henüz bitmemiş olması nedeniyle gecikmeler olduğu söyleniyor. Yaz dönemi nedeniyle yapılan çalışmalar, inşaat sezonu başlangıcıyla yeniden hız kazanarak, Akbük’ün alt yapı sorunu çözülecek. Bundan sonra sıkıntılı konulara çözüm bulunacağına ben inanıyorum.

Fakat, bu sorunlardan daha önemlisi ortada dolaşıyor. Asıl olarak bu önemli sorunları seçime kadar çözmenin yolu bulunmalıdır. Bulunmazsa şayet size itiraf edeyim ki, seçimlerde yıllardır kazanılan sosyal demokrat zihniyet yerini kaptırabilir. Tanıdığım bir çok insanın son seçimlerin ardından bir daha asla demesi beni fazlasıyla üzdüğünü söylemem gerektiğine inanıyorum. Bu kulağınıza küpe olsun.
Gelelim şimdi yapılması acil olan işlere. Akbük de açılan Cuma pazarı artık dar olan yerleşimin içinde kayboldu. Çok acil olarak Pazar alanının boş ve şehirden dışarıda bir alana taşınması gerekiyor. İnsanlar hem sıcağın altında, hem kalabalıkta, hem de en önemlisi olan park sorunundan dolayı büyük eziyet çekiyor. Geçen haftalarda neredeyse pazardan vaz geçecektim. Etrafında tam tamına beş tur attım ve yer bulamadım. Çevredeki konutların etrafına aracı park ederken acaba sıkıntı yaşatır mıyım diyerek sorun yaşıyorsunuz. Pazarın etrafında yapılan yeni inşaat sonucunda etraftaki boşluk alana kimse giremiyor. Çevresinde bulunan yollara çekmek isteseniz, bir türlü bitmeyen refüj ve yol çalışması sonlanmadı. Bu sorunların yoğunluğu nedeniyle alış veriş için pazara gelenlerin adeta beynine kan gitmemeye başladı. Yaş grubunun en yüksek seviyede olduğu bu yerde yaşayanların çoğu tansiyon hastasıdır.
Sadece bu değil. Ben yaklaşık iki saate yakın süre pazarda gezip alış veriş yapıyorum. BU zaman zarfında pazarcının çoğunun sattığı üründe etiketinin olmadığını görüyorum. Bunu takip etmek bu kadar zor mu? Başkalarına kızan, halkının yanında olduğunu hep ifade eden, halkın çektiği çileleri yakından takip eden bir sosyal demokrat zihniyetli belediye için bence utanılacak bir durumdur. Yazımın başında da bahsettiğim gibi, ileride sıkıntı yaşamamak için buna çözüm bulunmalı, zabıta tarafından takibi fazlasıyla yapılmalıdır. Çok önemli bir konu daha var. Pazarın içindeki sokaklarda tezgahını yolun tam ortasına açan esnaf var. Yolun daralmasıyla, pazarda yürüyenlere zarar veriyor. Hava sıcaklığı sonucunda bir isyan da bundan çıkıyor. Bunları lütfen çözün.