Bakan Ersoy Didim’den Giden Alman Heyet’i Kabul Etti


10 Kasım günü Didim’e gelerek Didim’in turistik yerlerini ve ören yerlerini gezen Almanya Seyahat Acenteleri Birliği (DRV) yönetcileri  1211 Kasım günü Didim’deki otelcilerle görüştüler, 12 Kasım 2018 günü d

 Paylaş


10 Kasım günü Didim’e gelerek Didim’in turistik yerlerini ve ören yerlerini gezen Almanya Seyahat Acenteleri Birliği (DRV) yönetcileri 1211 Kasım günü Didim’deki otelcilerle görüştüler, 12 Kasım 2018 günü de Didim Kaymakamı Mehmet Türköz’ünde katıldığı bir form ile Didimdeki turizm ile ilgili STK başkanları ve turizmcilerle bir araya gelerek Ege bölgesi turizminin handikapları ve çözüm önerileri değerlendirilmişti.
Almanya Seyahat Acenteler Birliği (DRV) Başkanı Norbert Fiebig Başkanlığında ki heyet Didim de ki toplantısından sonra Ankara’ya giderek Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Ersoy tarafından makamında kabul edildiler. Sıcak bir ortamda geçen konuşmalarda Ege Bölgesine sık sık vurgu yapıldı.
Norbert Fiebig Bakan Ersoy’un heyeti kabul etmesinden dolayı memnunluk duyduklarını Alman Turistlerin 2 senelik bir turizm azalmasının yaratmış olduğu moral bozukluğunun artık giderildiği ve 2019 senesin de Almanya’nın tekrar 1 numara olacağını söyledi.
Ege Bölgesin De Küçük Otellerle Sezonu Uzatacağız
Bakan Ersoy, Ege Bölgesi, bilhassa Bodrum ve Çeşme turizmi yıllın geneline yaymakta pek ısrarcı olmadıklarını görüyorum. Fakat biz Egeyi daha değişik değerlendirmek istiyoruz, buralarda Golf sahaları açabiliriz, spor tesisleri kurabiliriz. Böylelikle de sezonu uzatmış olacağız. Yurt dışı yatırımcıların Ege Bölgesine gelmeleri için çalışmalar yürütüyoruz. Bizim için 1000 yataklı oteller düşündüğümüz hizmeti veremeyebilirler. 300 yataklı otelleri hedefliyoruz. Ve kendi otellerini misal vererek, gelen misafirlerin arzu ettikleri kaliteye nasıl ulaştıklarını anlatarak devam etti, THY’nın Antalya ya İzmir’e, Dalaman’a, Bodrum’a direk uçuşları ile de daha kaliteli müşteriyi Bölgeye çekmeğe çalışacağız.
‘’TANITIM YILLARIMIZ OLACAK’’
‘’Tarihi yerlerdeki kazıları yıllık 40-45 gün ile sınırlamayacağız, daha geniş tutacağız ve zenginliklerimizi paylaşacağız. Havalimanlarındabilboardlarda ve daha değişik yerlerde yurdumuzu ziyaret eden misafirlerin o bölgede bulunan tarihi yerler hakkında bilgiedinmeleriiçin tanıtım çalışmalarına ağırlık vereceğiz. Gelen misafirlerin otellere kapanmalarını istemiyoruz. Gelecekler ve zenginliklerimizi görecekler. Tanıtım yıllarımız olacak; 2019’da Japonya’da başlayacağız, daha sonra 2020 de Berlin’de, Moskova’da, Londra’da Türkiye ile ilgili sergiler düzenleyeceğiz. Yurt dışı ateşelerimizgideceği ülkeyi tanıyan, bilen,oradaki sivil toplum örgütlerine dokunankişilerden oluşacak.
Bakanın konuşmasından sonra DRV ile Türk turizm kurumları arasında yapılabilecek çalışmalardan bahsedildi.
Norbert Fiebig başkanlığındaki heyette Kardeş Kentler Birliği Genel SekreteriHüseyin Baraner, Didim Ticaret Oadası Yönetim Kurulu üyesi ve Raffinesse Tur'danHikmet Atilla, Studios'danErnst Kölnsberger, FTI'danHicabi Ayhan, Accor zincir oteller grubunun Avrupa sorumlusuMichael Hartmann, Sancarbarlaz Tur'danÖnder Sancarbarlaz, DRV siyasi sorumlusuVolker Adams, BENTOUR'danDeniz Uğur, DER TouristikHakan Ketenci,Airturk'tenUmit Ketenciyer aldı.