Aydın Gazeteciler Cemiyeti Basın Ödülleri Yarışması Düzenliyor


AGC’nin geleneksel hale getirdiği Aydın Basın ödülleri yarışması bu yılda düzenlenecek. Aydınlı gazetecilerden ve Adnan Menderes Üniversitesinden akademisyenlerin jüri üyeliği yapacağı yarışma 12 dalda yapılacak

 Paylaş


AGC’nin geleneksel hale getirdiği Aydın Basın ödülleri yarışması bu yılda düzenlenecek. Aydınlı gazetecilerden ve Adnan Menderes Üniversitesinden akademisyenlerin jüri üyeliği yapacağı yarışma 12 dalda yapılacak. AGC Başkanı Semra Şener yaptığı açıklama yarışma hakkında bilgiler verdi.
Başkan Şener’in yaptığı açıklama şöyle: “Her yıl geleneksel olarak düzenlediğimiz “AGC Basın Ödülleri”ni bu yıl da gerçekleştirecek olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. 14 Nisan 2018 Cumartesi itibariyle başlayacak başvurular, 16 Haziran 2018 Cumartesi günü sona erecektir. Geçmiş yıllarda olduğu gibi bu yıl da büyük bir katılımın olacağına inandığımız basın ödülleri yarışmamızda biliyoruz ki jürimiz yine seçim yapmakta zorlanacaklar.
Geçen yıl olduğu gibi bu yıl da ödül alan meslektaşlarımız tören esnasında duyurulacak, tören öncesi ödül alanlarla ilgili bir duyuru yapılmayacaktır.
İlçelerimizdeki tüm değerli meslektaşlarımız başvurularını şube başkanlarımıza ve ilçelerde hizmet veren yönetim kurulu üyelerimize yapabileceklerdir.
Söke için başvurular Aydın Gazeteciler Cemiyeti Söke Şube Başkanımız Ali Esmer’e, Nazilli için başvurular Aydın Gazeteciler Cemiyeti Nazilli Şube Başkanımız Metin Özden’e, Didim için başvurular Yönetim Kurulu Üyemiz Mavi Didim Gazetesi İmtiyaz Sahibi Ergun Korkmaz’a, Kuşadası için başvurular Yönetim Kurulu Üyemiz Davutlar Ekspres Gazetesi İmtiyaz Sahibi Mehmet Öztürk’e yapılabilecektir.
Bu yıl geçen yıldan farklı olarak 1 kategori daha eklediğimizi belirtmek isteriz. Gazetelerimizin ve dergilerimizin okurla buluşmasında en önemli görevi üstlenen sayfa tasarımcı meslektaşlarımız da bu yıl yarışmamıza katılacaklardır. Gazetelerimizin ve dergilerimizin görselliği anlamında her geçen yıl çok daha büyük bir yol kat eden bu değerli meslektaşlarımızı da ödüllendirecek olmaktan dolayı büyük bir mutluluk duyacağımızı belirtmek isteriz.
2017 yılıyla ilgili 12 dalda verilecek basın ödülleri ve kategorilerimiz şöyle;
KATEGORİLER
1- Yılın haberi
2- Yılın haber fotoğrafı
3- Yılın spor haberi
4- Yılın spor fotoğrafı
5- Yılın inceleme araştırma röportajı
6- Yılın köşe yazısı
7- Yılın sayfa tasarımı
8- Yılın internet haber sitesi
9- Yılın Radyo programı
10- Yılın TV programı
11- AGC Teşvik ödülü
12- AGC Özel ödülü

Başvurular 14 Nisan 2018 Cumartesi-16 Haziran 2018 Cumartesi
- Başvuru yapılan kategorinin belirtildiği yarışmaya başvuru dilekçesi
- Gazeteci meslektaşlarımızın her kategoriden sadece bir katılım hakkı bulunmaktadır.
- Meslektaşlarımız yarışmamıza farklı kategorilerden katılabileceklerdir.
- Katılım başvurusunun bir dosya halinde cemiyete sunulması gerekmektedir.
Dosyada;
- Başvuru dilekçesi
- Meslektaşlarımız yarışmaya katılacakları haberin, haber fotoğrafının, inceleme araştırma röportajın ya da köşe yazısının gazete, dergi v.b. basılmış orijinal nüshası, internet haber siteleri için CD dijital görseli ve A4 kağıdına basılmış nüshasını dosyalarına mutlaka ekleyeceklerdir.

- Radyo ve TV programları için yarışmaya katıldıkları programın CD ye kaydedilmiş örneği ve Program hakkında tanıtıcı bilgi içerir belge ( yayın kanalı bilgileri, programın yayın tarihi, yapımcısı, sunucusu, yayın saati, yayın türü, program içeriği v.b).”

Şener Açıklamasında jüri hakkında da şu bilgileri verdi : “ Ödül komisyonumuz bu yılda geçtiğimiz iki yıl olduğu gibi Adnan Menderes Üniversitesi İletişim Fakültesi’nin değerli akademisyenleri ve Aydın basınına uzun yıllar emek veren çok değerli gazeteci meslektaşlarımızdan oluşacaktır.
Değerli meslektaşlarımıza ve kamuoyuna saygıyla duyurulur”