Aydın ASKF Halı Saha Yapılırken Çözümü Fikstürü Değiştirmekte Buldu


Aydın Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Hasip Arıkan Didim Sentetik sahanın yapımı süresince takımların mağdur olmadan sezonu çıkarmaları için bazı tedbirler almaya çalıştıklarını açıkladı. Başkan

 Paylaş


Aydın Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Hasip Arıkan Didim Sentetik sahanın yapımı süresince takımların mağdur olmadan sezonu çıkarmaları için bazı tedbirler almaya çalıştıklarını açıkladı.

Başkan Hasip Arıkan geçtiğimiz hafta içinde Didim’deki sahanın durumunu görmek için yaptığı ziyaret sırasında kulüp başkanları ile yaptığı görüşmede sahanın yapımına kadar yapmak istedikleri bazı değişiklikleri paylaştı.
Sentetik sahanın yapım işinde ilk önce halının serilerek maç yapmaya uygun hale gelmesini yüklenici firmadan talep edeceklerini belirten Başkan Arıkan bu süre içinde ilk yarının ilk iki hafta içsaha maçlarının deplasmanlara alınacağını, fikstürün bu şekilde değiştirdiğini, daha sonra sahanın halısının döşenmesinin ardından maçlara burada devam edile bileceğini, deplasmana giden takımların ikinci yarıda aynı maçları içerde oynatılarak sorunun halledilebileceği konularını görüştüklerini belirtti.
Alternatif başka bir yolunda Akbük’te bulunan sahanın zeminin düzgün olmasına rağmen güvenlik açısından tel örgülerin sorunlu olduğunu belirtti. ASKF Başkanı Hasip Arıkan bu sahadaki tel örgü sorununun Didim Belediyesi tarafından çözülmesi durumunda geçici olarak maçların burada da oynana bileceğini belirtti ve bu konuda Didim Belediye Başkanı Deniz Atabay’dan randevu talep ettiklerini, önümüzdeki hafta gerçekleşecek randevu sonrasında bura ile ilgili olarak belediyenin çözüm üretmesi halinde maçların burada da oynanabilme seçeneğini yeniden değerlendireceklerini belirtti.
Başkan Arıkan Didimspor, Altınkumspor ve Yenihisarspor kulüp başkanları ile koordineli bir şekilde sorunun bu sene halledileceğini, yeni sezonun Didim’deki takımlar ve Tüm aydındaki Amatör Futbol için güzel geçmesi için gayret gösterdiklerini de söyledi.

Aydın, A